نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

مرحله نهایی المپیاد علمی دانشجویی کشور ۱۶ مرداد برگزار می‌شود

مشاورعالی سازمان سنجش گفت: آزمون مرحله نهایی نوزدهمین المپیاد علمی دانشجویی کشور پنجشنبه شانزدهم مرداد و جمعه هفتم مردادماه در دانشگاه تربیت مدرس برگزار می‌شود.

حسین توکلی در گفت‌وگو با خبرنگار«دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، با بیان اینکه ساعت شروع آزمون ۸ صبح پنجشنبه است، افزود: برنامه زمانی هر یک از آزمون‌ها متعاقبا اعلام خواهد شد.

وی در مورد تعداد شرکت‌کنندگان در این المپیاد اظهارکرد: تعداد ۸۱۷ نفر در این المپیاد شرکت کرده‌اند که ۲۶۴ نفرآنها از المپیاد متمرکز که از طریق آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته ۹۳ برگزار شده، انتخاب شدند.

مشاورعالی سازمان سنجش ادامه داد: ۵۵۳ داوطلب دیگر از قطب‌های ۸ گانه دانشگاهی در ۱۷ رشته امتحانی شامل رشته‌های زبان و ادبیات فارسی، الهیات و معارف اسلامی، علوم اقتصادی، علوم تربیتی، حقوق، شیمی، فیزیک، زیست‌شناسی، ریاضی، آمار، مهندسی شیمی، مهندسی عمران، مهندسی مکانیک، مهندسی کامپیوتر، مهندسی کشاورزی (زارعت و اصلاح نباتات) و طراحی صنعتی انتخاب شده و به رقابت می‌پردازند.

توکلی در مورد نحوه پذیرش و انتخاب دانشجویان دراین المپیاد توضیح داد: ۲۵ نفر اول آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته ۹۳ در رشته‌های المپیاد (۱۷ کد رشته امتحانی فوق) بدون احتساب معدل در نظر گرفته شده است.

وی ادامه داد: در المپیاد غیرمتمرکز از هر قطب دانشگاهی (قطب‌های هشت گانه) یک تیم پنج نفره، در صورتی که دانشجویان ۶۰ درصد نمره کل نفر اول آن قطب را داشتند به مرحله نهایی راه پیدا می‌کنند.

مشاورعالی سازمان سنجش گفت: دراین المپیاد دانشجویان از۶۳ دانشگاه دولتی، ۳ واحد دانشگاه آزاد اسلامی و ۵ واحد دانشگاه پیام نور شرکت کرده‌اند.

توکلی در ادامه در مورد المپیاد بین‌المللی رشته‌های شیمی، ریاضی و آمار توضیح داد: پس از شرکت دانشجویان ذی‌ربط در آزمون مرحله نهایی المپیاد و اعلام نتایج کشوری این سه رشته یک تیم پنج نفره از دانشجویان ایرانی یا خارجی در ۲۵ تا ۳۰ مرداد ۹۳ برابر با ۱۶ تا ۲۱ آگوست ۲۰۱۴ در شهرستان شیراز به رقابت می‌پردازند آزمون این مرحله از المپیاد به زبان انگلیسی است.

وی در پایان گفت: نتایج مرحله نهایی المپیاد علمی دانشجویی در اواسط شهریور ۹۳ از طریق سایت مرکز المپیاد سازمان سنجش و آموزش کشور به نشانی www.olympiad.sanjesh.org اعلام خواهد شد.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

برنامه‌های دانشگاهها برای بزرگداشت روزشهدا
آئین نامه اداره خوابگاه‌های خصوصی و غیر دولتی به زودی ابلاغ می شود
کمک خیرین به دانشجویان بی‌بضاعت
مسؤلان، دانشجویان را ملزم به رعایت پوشش حرفه ای پزشکی کنند
حذف آزمون علوم پایه برای داروسازان ورودی مهر ۹۴ به بعد
تخصیص بیش از ۹۲ میلیارد ریال وام به دانشجویان علوم و تحقیقات
بازدید معاون اداری، مالی وزارت علوم از دانشگاه سیستان وبلوچستان
نتیجه کمیته تجدیدنظر بورسیه‌­ها اعلام نشده است

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم