نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

مراسم دهه ریاضی در دانشگاه صنعتی امیرکبیر برگزار شد

مراسم بزرگداشت دهه ریاضی در دانشگاه صنعتی امیرکبیر برگزار شد که در این مراسم از دانشجویان برتر رشته های علوم کامپیوتر و ریاضیات و کاربردها تقدیر شد.

به گزارش سرویس دانشگاهی ایسنا، دکتر رحمتی، رییس دانشکده ریاضی و علوم کامپیوتر دانشگاه صنعتی امیرکبیر در این مراسم گفت: رشته علوم ریاضی انتها ندارد و دانشمندان این علم برخلاف سایر علوم اقدام به کشف مفاهیم نمی کنند بلکه دانشمندان این علم اقدام به خلق مفاهیم می کنند.

وی تصریح کرد: اگر از من سئوال شود جوهر ریاضیات را در چه می بینید در پاسخ می گویم جوهر ریاضیات را در متناهی و بی کران بودن می بینم.

رییس دانشکده ریاضی و علوم کامپیوتر با بیان اینکه برگزاری دهه ریاضی موجب می شود تا دانشجویان و مردم هرچه بیشتر با این رشته آشنا شوند، بیان داشت: از دانشجویان و اساتیدی که تلاش کردند تا مراسم دهه ریاضی در دانشگاه صنعتی امیرکبیر برگزار شود بسیار قدردانی می کنم.

در این مراسم دکتر سیدعبدالله محمودیان، استاد پیشکسوت علوم ریاضی نیز گفت: سال ۲۰۰۰ میلادی به عنوان سال جهانی ریاضیات نامگذاری شده بود بنابراین در این سال قرار شد دهه ریاضیات در کشورهای جهان هرساله برگزار شود که این دهه به تاریخ ایران از اول آبان ماه تا ۱۰ آبان ماه برگزار خواهد شد.

وی بیان داشت: هدف از برگزاری دهه ریاضیات معرفی این علم به تمام مردم و اقشار جامعه است.

این استاد پیشکسوت ریاضی خاطرنشان کرد: در ایران انجمن ریاضی فعالیت های بسیار خوبی در خصوص معرفی این علم به اقشار مختلف مردم انجام داده است و این انجمن در زمان برگزاری دهه ریاضیات نیز برنامه های مختلفی برگزار می کند.

بنابراین گزارش در پایان این مراسم از دکتر عبدالله محمودیان به عنوان استاد برجسته علوم ریاضی تقدیر شد.

همچنین در این مراسم از ۲۵ دانشجوی برگزیده مقطع کارشناسی، سه فارغ التحصیل برگزیده، دو دانشجوی برگزیده مسابقات ریاضی و سه دانشجوی برگزیده مسابقات برنامه نویسی دانشکده ریاضی و علوم کامپیوتر تقدیر شد.

لازم به ذکر است، دهه ریاضی هرساله از اول آبان ماه تا ۱۰ آبان ماه در دانشگاه صنعتی امیرکبیر برگزار می شود اما امسال به دلیل تقارن برگزاری برنامه های این هفته با دهه محرم بنابراین دهه ریاضیات در این دانشگاه از هفته گذشته آغاز شده است.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

شرایط پذیرش در دانشگاه فرهنگیان در دستور کار شورای عالی آموزش و پرورش
ثبت‌نام ۸۷۹ هزار و ۴۳۱ داوطلب در آزمون سراسری ۹۴ /برگزاری کنکور ۲۱ خرداد
تحصیل مسن ترین دانشجوی علمی کاربردی در جهاددانشگاهی سمنان
کاهش سهمیه عمره دانشجویی
اعتراض شورای اسلامی شدن دانشگاه ها به مداخلات در فعالیت‌های دانشگاهها
درخواست اساتید دانشگاه‌های هنگ‌کنگ برای استقلال از چین
آموزش روش‌های پیشگیری از ایدز به دانشجویان
پیام تسلیت جامعه دانشگاهی به مناسبت درگذشت مادر روحانی

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم