نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

مراسم تودیع و معارفه رییس دانشگاه آزاد اسلامی کرمان برگزار شد

مراسم تودیع و معارفه رییس دانشگاه آزاد کرمان برگزار شد.

به گزارش سرویس «دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) – منطقه کویر، علی‌اصغر رستمی‌ابوسعیدی – نماینده تام‌الاختیار رئیس دانشگاه آزاد در جنوب شرق کشور دراین مراسم، گفت: در ابتدای تاسیس‌ دانشگاه آزاد ارتباط دانشگاه شهید باهنر کرمان به عنوان یک دانشگاه مادر در استان بسیار نزدیک بود و ما به همه مسئولان سایر دانشگاه‌ها می‌گوییم که دانشگاه آزاد را در کنار خودتان ببینید نه در برابر خودتان و طبیعتا همه ما جزو یک خانواده هستیم و آن هم خانواده آموزش عالی کشور است.

رستمی‌ابوسعیدی گفت: ۱۰ میلیون نفر از دانشگاه‌های سراسر کشور فارغ‌التحصیل شده‌اند که ۵ میلیون نفر آنها مربوط به دانشگاه آزاد هستند. دانشگاه آزاد با ۴۰۰ واحد آموزشی در سراسر کشور بار سنگینی از دوش دانشگاه‌های دولتی برداشته است و امکاناتی که در حال حاضر در دانشگاه آزاد وجود دارد در دانشگاه‌های دولتی نیست.

وی بیان کرد: وزارت علوم بیش از ۲۰ هزار دانشجوی کارشناسی ارشد و دکترا به ما مجوز داده‌ که ۱۰ هزار دانشجو در مقطع دکترا و ۱۰ هزار دانشجو در مقطع کارشناسی ارشد هستند. هنوز یک هزار رشته گرایش در پورتال وزارت علوم باز است ‌و از رو‌سای واحدها تقاضا داریم تا پیگیری کنند ‌و کارهای لازم را انجام دهند تا بتوانیم آنها را دریافت کنیم.

رستمی‌ابوسعیدی خاطرنشان کرد:‌ تجمیع دانشگاه علوم و تحقیقات کرمان و دانشگاه آزاد کرمان شرایطی را پیش آورده که‌ در حقیقت دانشگاه را بیمه کرده است. برای تجمیع نهایی تا پایان مرداد ماه سال جاری فرصت داریم که کارهای آن را انجام دهیم تا تغییر و تحول نهایی صورت گیرد و در هیئت امنا تصویب و به تهران برای نهایی شدن تجمیع فرستاده شود.

نماینده تام‌الاختیار رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در جنوب شرق کشور افزود: دانشجویان که در دانشگاه علوم و تحقیقات تا پایان شهریور ماه سال جاری فارغ‌التحصیل شوند، مدرک علوم و تحقیقات دریافت می‌کنند و بعد از آن مدرک تحصیلی دانشجویان توسط دانشگاه آزاد کرمان صادر می‌شود.

در این جلسه حمدالله منظری‌توکلی – رییس سابق دانشگاه آزاد کرمان نیز گفت: در حوزه فنی و مهندسی پذیرش ۹۵ درصد است، اما در رشته‌های تجربی پذیرش دانشجو در دانشگاه‌های دولتی ۶۳ درصد از طریق کنکور سراسری است.

وی اظهار کرد: در این راستا در ۱۸ اردیبهشت سال گذشته موافقت اصولی دانشکده پزشکی را دریافت کردیم و در بازرسی‌های مختلفی هم که صورت گرفت و موافقت پذیرش دانشجو از اول مهرماه سال جاری در دانشگاه صادر شد و این اتفاق از اول مهرماه در دانشگاه صورت می‌گیرد.

رئیس سابق دانشگاه آزاد واحد کرمان افزود: منظری‌توکلی عنوان کرد: هشت آزمایشگاه علوم پایه که برای دانشکده پزشکی تجهیز شد از پول برگشت شده بودجه پژوهشی سال‌های ۹۰، ۹۱ و ۹۲ بود.

وی بیان کرد: از رشته‌های پیراپزشکی مجوز دانشکده دندان‌پزشکی‌ از سازمان مرکزی گرفته شده و رشته‌های پیراپزشکی از جمله علوم آزمایشگاهی، تغذیه و … توسط معاونت آموزشی تشکیل پرونده شده و در حال پیگیری است.

منظری‌توکلی گفت: در حوزه تحصیلات تکمیلی حوزه معاونت آموزشی هم رشته‌های بین رشته‌ای جذاب در زمینه کارشناسی ارشد تصویب کرده که ۱۵ رشته دیگر در پورتال وزارت علوم موجود است.

بابک آل‌طه ‌ظهر – رییس جدید دانشگاه آزاد کرمان نیز در این جلسه گفت: تکلیفی که بر دوش بنده گذاشته شده غیر از اینکه وظیفه سربازی را انجام دهم، هیچ نیت دیگری در پذیرفتن این مسئولیت ندارم و امیدوارم منشا‌ خیر‌ و برکات مانند مدیران سابق دانشگاه برای هیئت علمی، کارمندان‌ و دانشجویان باشم.

وی بیان کرد: در آینده نزدیک یک جلسه برای پیشکسوتان دانشگاه آزاد واحد کرمان با حضور نماینده تام‌الاختیار رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در جنوب شرق کشور برگزار می‌شود.

آل‌طه تصریح کرد: تجمیع دانشگاه علوم و تحقیقات کرمان با دانشگاه آزاد واحد کرمان بسیار مبارک است و سبب شد که رشته‌های دانشگاهی تثبیت شود. موضوعاتی که در حال حاضر ریاست دانشگاه در راهبردهای دانشگاه از ما می‌طلبند، تکیه بر سرمایه‌گذاری در فعالیت اقتصادی دانش‌بنیان است، یعنی وظیفه‌ای که دانشگاه در حوزه تجاری‌سازی علم دارد.

آل‌طه افزود: دانشگاه‌ها وظایفی در طول تاریخ فعالیت خودشان بر دوش گرفته‌اند و در هر زمانی بخشی از این وظایف پر‌رنگ‌تر شده است، دانشگاه در سنت خود‌ آموزش‌محور بوده‌ یعنی وظیفه خود را آموزش و تربیت دانشجویان می‌دانسته است.

رئیس دانشگاه واحد علوم و تحقیقات کرمان نیز در این مراسم گفت دانشگاه علوم تحقیقات کرمان کار خود را ابتدا با ۳ هزار و ۷۰۰ دانشجو و ۴۳ رشته آغاز کرد.

“امید طیاری” با بیان اینکه تاکنون ۱۰۱ مقاله از این واحد دانشگاهی در ISI ثبت شده و ۹۳ به مقاله به همایش‌ها راه یافته‌اند عنوان کرد: با پیگیری معاونت پژوهشی دانشگاه علوم تحقیقات کرمان همایش ملی «تولید و بهره‌برداری از انرژی‌های نو سازگار با محیط زیست» در آذر ماه سال جاری برگزار می‌شود.

رئیس دانشگاه واحد علوم و تحقیقات کرمان گفت: با کمک و همکاری بابک آل‌طه رئیس دانشگاه آزاد کرمان توانسته‌ایم یک شرکت دانش‌بنیان با جذب ۴۵۰ میلیون تومان بودجه خارج دانشگاه راه‌اندازی کنیم.

طیاری با اشاره به اینکه‌ تجمیع واحد علوم و تحقیقات با دانشگاه آزاد سبب صرفه‌جویی در هزینه‌ها می‌شود، افزود: واحد علوم و تحقیقات کرمان تنها واحد علوم و تحقیقات کشور است که نیروی فاقد مجوز ندارد.

وی بیان کرد: ۱۰ رشته کارشناسی ارشد در این واحد دانشگاهی تصویب شده که ۱۰ رشته دیگر نیز‌ در وزارت علوم در حال تصویب هستند.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

لزوم بازنگری جدی در آموزش داروسازی عمومی
امیدواریم اتفاقات اخیر دانشگاه فردوسی موجب تحکیم استقلال دانشگاه شود
مصرانه پیگیر راه اندازی مرکز بین المللی دانشگاه پیام نور هستیم
برگزاری اولین آزمون استخدامی مشترک فراگیر دستگاه‌های اجرایی
تدریس رشته «مطالعه آکادمیک نینجاها» در یک دانشگاه ژاپنی
آغاز ثبت نام اعتکاف مسجد دانشگاه تهران
ابلاغ آیین‌نامه جدید استعدادهای درخشان به دانشگاه‌ها+ جزییات تغییرات
دانشگاه های علوم پزشکی آموزش را فدای پژوهش های غیر کاربردی کرده اند

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم