نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

مدیر چاپ و نشر دانشگاه امام رضا(ع): محتویات کتب دانشگاهی باید حرفه‌ای‌تر باشد

مدیر چاپ و نشر دانشگاه اما رضا(ع) تاکید کرد: باید تعداد ناشران کتب دانشگاهی در سطح استان کاهش یابد اما محتوای این دسته از کتب حرفه‌ای‌تر شود.

دکتر علیرضا مقدسی در گفت‌وگو با خبرنگار دانشگاهی دانشجویان ایران(ایسنا)- منطقه خراسان ضمن بیان اینکه در خراسان رضوی ناشران بیشتری نسبت به پایتخت داریم، اظهار کرد: این افزایش تعداد ناشر خوب نیست و باید بیشتر بر محتویات کتاب‌ها افزوده شود.

وی ادامه داد: مهمترین برنامه ما تجدید ساختار و به روز رسانی فرایندهای مرتبط با کار انتشارات است زیرا باید نشر نسبت به تغییر و تحولات حساس باشد؛ در این خصوص اقدامات خوبی صورت گرفته اما متاسفانه متناسب با نیاز امروز سرمایه گذاری کافی نشده است.

این پژوهشگر دانشگاهی اضافه کرد: ما انتشارات دانشگاه را به صورت مرکزی درآورده‌ایم؛ یعنی به غیر از چاپ کتاب، به چاپ نشریات و کتاب‌های الکترونیکی پرداخته و آن را در دسترس دانشجویان قرار داده‌ایم.

مقدسی با اشاره به اینکه هدف دانشگاه امام رضا(ع) فروش کتاب نیست، بلکه فرهنگ سازی است، افزود: امیدواریم در جشنواره‌های آینده کتاب رتبه کسب کنیم.

وی خاطرنشان کرد: اگر در مراسم انتخاب کتاب سال ۹۲ شرکت نداشتیم، دلیلش این بوده که متولی نداشته‌ایم و انتشارات دانشگاه راکد بوده است؛ البته فعالیت‌های خود را در ستاد انتشارات دانشگاه به طور کامل با کمک دانشجویان آغاز کرده‌ایم.

این استاد دانشگاه شانزدهمین نمایشگاه کتاب را بسیار خوب ارزیابی کرد و گفت: امیدوارم از این پس نظام‌مند و برنامه‌ریزی شده‌تر نمایشگاه‌های کتاب پایه گذاری شود چراکه این امر باعث می‌شود که خراسان رضوی در نشر کتاب قدرتمندتر عمل کند.

انتهای پیام

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم