نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

مدیرکل فرهنگی دانشگاه اصفهان: تصدی گری دانشگاه در فعالیت دانشجویان کم می‌شود

مدیرکل امور فرهنگی دانشگاه اصفهان گفت: کار دانشگاه این است که بستر فعالیت را برای دانشجویان فراهم و تصدی‌گری خود را کم کند، زیرا تجربه نشان داده که هر جا دانشجویان شرکت بیشتری در فعالیت‌ها داشته باشند، استقبال بیشتری می‌شود.

ابراهیم رضایی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه اصفهان، با بیان اینکه دانشگاه اصفهان به دنبال توسعه فعالیت‌های علمی و فرهنگی است، اظهار کرد: با توجه به تأکیدات سرپرست فعلی وزارت علوم و هیئت رئیسه دانشگاه اصفهان قرار شده تا در چارجوب ضوابط و قوانین فعالیت‌های دانشجویی را بسط دهند.

وی با اشاره به راهکارهای دانشگاه اصفهان برای توسعه فعالیت‌های فرهنگی، افزود: به دنبال این هستیم که از دخالت در فعالیت‌ تشکل‌ها و انجمن‌های علمی بپرهیزیم و تصدی گری را کاهش دهیم.

مدیرکل امور فرهنگی دانشگاه اصفهان با بیان اینکه هنوز فعالیت‌های فرهنگی دانشجویان دانشگاه به اندازه مطلوب سال گذشته نرسیده است، ادامه داد: شروع سال تحصیلی یکی از دلایلی است که می‌توان آن را از دلایل کم بودن فعالیت‌های دانشجویی دانست، اما بخش عمده کم بودن فعالیت‌ها به خود دانشجویان بر می‌گردد.دانشگاه فضا را برای دانشجویان مهیا کرده، اما دانشجویان خودشان وارد این فضا نشده‌اند.

رضایی اضافه کرد: کار دانشگاه این است که بستر را برای دانشجویان فراهم و تصدی‌گری خود را کم کند، زیرا تجربه نشان داده که هر جا دانشجویان شرکت بیشتری در فعالیت‌ها داشته باشند، استقبال بیشتر می‌شود.

وی با اشاره به فعالیت تشکل‌های دانشجویی گفت: فضا را باز کردیم و تشکل جدیدی مجوز گرفته است که در حال کار است، اما اگر کم‌کاری شده باید آن را از دانشجویان پرسید زیرا از دید دانشگاه و به لحاظ قانونی منعی برای فعالیت‌های آنها وجود ندارد.

مدیرکل امور فرهنگی دانشگاه اصفهان افزود: امیدوارم فضای دانشگاه هم از لحاظ مالی و هم از لحاظ فضای فعالیت به‌گونه‌ای شود که اجازه بروز و ظهور به فعالیت‌های دانشجویان را دهد، زیرا دانشجو است که هم رشته خود را توسعه می‌دهد و هم به لحاظ تشکلی و کار فرهنگی برون داد دانشگاه است.بنابراین ما نباید دانشگاه را تنها محیط آموزشی نگه داریم، زیرا این سیاست وزارت علوم و دانشگاه نیست.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

مرکز مشاوره دانشجویی دانشگاه تهران، ممتاز شد
اعزام دانشگاهیان به عتبات عالیات تا ۲۰ فروردین
معافیت مالیاتی خیرین آموزش عالی
اعزام نوروزی کاروان‌های دانشگاهی به عتبات عالیات
برنامه‌های دانشگاهها برای بزرگداشت روزشهدا
هیئت ممیزه دانشگاه شیراز اعلام کرد: اختلاف اراضی دانشگاه حل نشود استعفا می‌دهیم
راه‌اندازی دو رشته جدید در دانشگاه علوم پزشکی تهران
فردفرهنگی باید به دانش و آگاهی مجهز باشد/ نیروسازی برای انقلاب وظیفه معاونت فرهنگی است

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم