نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

مدیران فرهنگی موظف به تشکیل ساختار مشاوره دینی در دانشگاه‌ها هستند

معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه آزاد گفت: سبک زندگی مورد تأیید رهبر معظم انقلاب مدل‌سازی زندگی مدرن اسلامی و انتقال آن به جامعه است و نباید به برگزاری همایش محدود و ختم شود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه فارس، حجت الاسلام و المسلمین طه هاشمی در آیین اختتامیه نوزدهمین جشنواره هنر و ادبیات دینی دانشگاه آزاد کشور در شیراز ، با ابراز تأسف از اینکه برخی، ائمه را در زمان گذشته متوقف کرده‌اند، گفت: امروز مسائلی وارد زندگی بشر شده که باید با اقتضاء زمان آن را برای مخاطبین تبیین کرد.

وی همچنین به برنامه‌های دانشگاه آزاد اشاره و خاطرنشان کرد: از ابتدای سال جاری تاکنون ۱۴ همایش در خصوص سبک زندگی ائمه در دانشگاه‌های آزاد سراسر کشور برگزار شده است و مأموریتی به پژوهشکده‌های قرآنی واحدهای دانشگاه‌ها ابلاغ شده که همه زوایای زندگی ائمه بر پایه سیره و تاریخ اسلام با کمک حوزه استخراج و در کنار آن کانونی از اساتید حوزه علوم اجتماعی را تشکیل دهند.

هاشمی با بیان این گفته که مضامین قرآن در هر عصری باید متناسب با مقتضیات زمان استخراج شود، اظهار کرد: عده‌ای در کشور تصویری از اسلام برای مخاطبان ترسیم کرده که به مثابه این است که انسان را در ۱۴۰۰ سال قبل متوقف کرده و این درحالی است که قرآن ما را به سمت توسعه کامل می‌برد.

هاشمی اظهار کرد: نمی‌توان مسائل فرهنگی اساتیدی که بر ساختار ذهنی و فکری دانشجویان را تحت الشعاع قرار می‌دهند، نادیده گرفت.

معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه آزاد انکارتوانایی فضای مجازی در القای فکری فرهنگی به جوانان را رد و اضافه کرد: کار فرهنگی تنها برگزاری مراسم مذهبی یا نوحه‌خوانی نیست، باید تفکر خود را عوض کنیم.

وی تاکید کرد: مدیران فرهنگی را موظف به تشکیل ساختار مشاوره در مسائل دینی به ویژه حجاب در دانشگاه‌ها کرده‌ایم.

معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه آزاد در پایان تصریح کرد: مخاطبین قرآن ابتدا علما، دانشگاهیان و پس از آن عوام هستند اما چرا باید کاری کنیم که مخاطبین ما تصور کنند که قرآن مربوط به عوام است.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

اعتراض جمعی از دانشجویان داروسازی به برخی تحولات در این رشته
کمبود نیروی متخصص پرستاری، از مشکلات دانشجویان علوم پزشکی تهران
ثبت نام متقاضیان ادامه تحصیل کارشناسی بدون آزمون دانشگاه آزاد
انتصاب دبیرعلمی مسابقات مناظره دانشجویان
امشب،آخرین مهلت ثبت نام کنکور۹۴/کاهش ۱۶درصدی داوطلبان
مصرانه پیگیر راه اندازی مرکز بین الملی دانشگاه پیام نور هستیم
اعلام نتایج آزمون جامع علوم پایه و پیش کاروزی دانشگاه آزاد
اعزام کاروان دانشگاهیان به عتبات عالیات تا ۲۰ فروردین

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم