نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

مدرس حوزه و دانشگاه: اخلاق لازمه زندگی انسان‎ها است

مدرس حوزه و دانشگاه، مقوله اخلاق را در بهتر زندگی کردن انسان‎ها مهم قلمداد کرد و گفت: اخلاق‌مداری بارزترین خصوصیت انسان‎های باایمان است که مقید بودن به اخلاق را هرگز فراموش نمی‎کنند، زیرا با اخلاق زیستن لازمه زندگی انسان‎ها است.

حجت‌الاسلام “علی محمدی” در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه زنجان، اظهار کرد: متاسفانه در سبک زندگی امروزی داده‎های اخلاقی که باید برازنده انسان باشد، در حال فراموشی و کم‏‎رنگ شدن است و جای خود را به سطح حیوانی و غرایزی رفتار کردن داده است.

وی افزود: فاصله گرفتن انسان از فطرت و عقلانی عمل کردن دستاوردهای بی‌اخلاقی در انسان است که وی را به مسیر غیرالهی حرکت کردن رهنمون می‎سازد و در این شرایط پس از مدتی انسان خود را در زندان پست حیوانی می‌یابد.

محمدی تصریح کرد: انسان باید با شناخت و درک از مقام و شخصیت الهی خود برازنده به اخلاق باشد که در همه حوزه‌ها فردی و اجتماعی عمل کردن به فریضه وی باشد که این امر مستلزم بازگشت به فطرت است.

وی در ادامه یادآور شد: ورود ابزارهای نوین برای بهره‌گیری بهتر انسان‌ها در صورت عدم استفاده صحیح باعث فراهم شدن فضای بی‌اخلاقی در دنیای مجازی و شیوع آن به دنیای واقعی که در نهایت دامن‎گیر جوامع فردی و اجتماعی می‌شود.

محمدی خاطرنشان‌کرد: خانواده‎ها نقش مؤثری در تربیت و پرورش با اخلاقی فرزندان دارند؛ چرا که خانواده به ‌عنوان اولین جامعه که فرد به آن ورود و خروج پیدا می‌کند باید برنامه‌ریزی درست در قالب تربیت خانوادگی مهیا کند تا در آینده جامعه از ثمره بااخلاقی این فرد بهره‎مند شود که این لازمه داشتن تدین در خانواده است.

انتهای پیام

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم