نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

مدرس حوزه و دانشگاه: اخلاق لازمه زندگی انسان‎ها است

مدرس حوزه و دانشگاه، مقوله اخلاق را در بهتر زندگی کردن انسان‎ها مهم قلمداد کرد و گفت: اخلاق‌مداری بارزترین خصوصیت انسان‎های باایمان است که مقید بودن به اخلاق را هرگز فراموش نمی‎کنند، زیرا با اخلاق زیستن لازمه زندگی انسان‎ها است.

حجت‌الاسلام “علی محمدی” در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه زنجان، اظهار کرد: متاسفانه در سبک زندگی امروزی داده‎های اخلاقی که باید برازنده انسان باشد، در حال فراموشی و کم‏‎رنگ شدن است و جای خود را به سطح حیوانی و غرایزی رفتار کردن داده است.

وی افزود: فاصله گرفتن انسان از فطرت و عقلانی عمل کردن دستاوردهای بی‌اخلاقی در انسان است که وی را به مسیر غیرالهی حرکت کردن رهنمون می‎سازد و در این شرایط پس از مدتی انسان خود را در زندان پست حیوانی می‌یابد.

محمدی تصریح کرد: انسان باید با شناخت و درک از مقام و شخصیت الهی خود برازنده به اخلاق باشد که در همه حوزه‌ها فردی و اجتماعی عمل کردن به فریضه وی باشد که این امر مستلزم بازگشت به فطرت است.

وی در ادامه یادآور شد: ورود ابزارهای نوین برای بهره‌گیری بهتر انسان‌ها در صورت عدم استفاده صحیح باعث فراهم شدن فضای بی‌اخلاقی در دنیای مجازی و شیوع آن به دنیای واقعی که در نهایت دامن‎گیر جوامع فردی و اجتماعی می‌شود.

محمدی خاطرنشان‌کرد: خانواده‎ها نقش مؤثری در تربیت و پرورش با اخلاقی فرزندان دارند؛ چرا که خانواده به ‌عنوان اولین جامعه که فرد به آن ورود و خروج پیدا می‌کند باید برنامه‌ریزی درست در قالب تربیت خانوادگی مهیا کند تا در آینده جامعه از ثمره بااخلاقی این فرد بهره‎مند شود که این لازمه داشتن تدین در خانواده است.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

احداث ۱۰ خوابگاه دانشجویی در دانشگاه‎های علوم پزشکی کشور
دانشگاه امروز محور و موتور محرک توسعه اجتماعی و سیاسی کشور است
لغو اعزام کاروان‌های دانشگاهیان عمره گزار تا دهم فروردین
دانشگاه محل بده بستان سیاسی نیست
نقش نفت در برنامه‌های توسعه‌ای کشور بررسی می‌شود
تسلیت رئیس دانشگاه شریف به روحانی
ایجاد مقاطع ارشد و دکتری رشته های معماری داخلی در دانشگاه آزاد همدان
همکاری‌های دانشگاه‌های علوم پزشکی ایران و استرالیا گسترش می یابد

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم