www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

محیطی برای آرمان‌گرایی دانشجو در جامعه فراهم شود

عضو هیئت علمی دانشگاه زنجان تاکید کرد: باید محیطی برای آرمان‌گرایی دانشجو در جامعه فراهم شود.

“علیرضا فیروزفر” در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه زنجان، گفت: در جامعه کلی که شامل خارج و داخل دانشگاه می‌شود دانشجو به ‌عنوان عنصری آرمان‎‏گرا حضور دارد و با توجه به اینکه آرمان‏گرایی خاصیت دانشجو است نگاه جامعه نیز به این قشر باید این‌گونه باشد.

وی افزود: اگر به قشر دانشجو بها داده شود می‎تواند در تحولات جامعه اثرگذار باشد، لذا لازم است وظیفه متقابلی بین اجتماع و دانشجو تعریف شود.

این مدرس دانشگاه خاطرنشان کرد: در وهله اول در اجتماع برای آرمانگرایی دانشجو محیطی فراهم شود و به دانشجو اجازه فکر و اظهار تفکرات داده شود تا دانشجو با توجه به این خصوصیت ویژه فکرسازی داشته باشد.

وی اظهار کرد: دوره چهار ساله تحصیل دانشجویی در مقطع کارشناسی دقیقاً مقارن با دوران بلوغ فکری افراد است که باید به آنان توجه شود تا از رشد یک بعدی دانشجویان جلوگیری شود؛ چرا که رشد یک‌بعدی آفت بوده و در جهان امروزی مورد اقبال نیست.

فیروزفر تصریح کرد: اگر در تعریفی که از اجتماع می‌شود فعالیت‎های علمی و اجتماعی نیز تعریف شود باید به سیاست و فرهنگ نیز توجه شود و البته باید تاکید کرد این دو فعالیت باید برخاسته از دل اجتماع دانشجویی باشد و دانشجویان اجازه ندهند که تفکراتی به آنان تزریق شود.

وی یادآور شد: با توجه به اینکه فرهنگ مقوله گسترده‎ای است هنوز نتوانسته در قالب جملات معنی شود؛ در واقع فرهنگ مانند هوای اطراف است و انسان نمی‎تواند زندگی خود را بی‏توجه به فرهنگ طی کند و لذا باید در گسترش فرهنگ ایرانی اسلامی کوشید.

این عضو هیئت علمی عنوان کرد: فرهنگ جزء لاینفک همه امور زندگی است و با توجه به اینکه دانشجو می‎تواند صدور فرهنگ داشته باشد باید به فرهنگ دانشجویی توجه شود.

وی تاکید کرد: فضاهای دانشجویی در زمینه اقتصاد نیز بسیار تاثیرگذار هستند؛ چرا که اقتصاد مقاومتی باید دانش‎بنیان باشد تا بتواند از نظر اقتصادی خودکفا بود و با توجه به اینکه جایگاه علم و تکنولوژی دانشگاه است دانشگاه و فضاهای دانشجویی می‎تواند تغذیه کننده علمی، تکنولوژی و اقتصاد در کشور باشد.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

تاسیس دانشکده کارآفرینی در دانشگاه هنر اصفهان
توجه به همکاری های بین الملل، اولویت سال ۹۴ دانشگاه امیرکبیر
ضرورت تقویت دفاتر ارزیابی عملکرد در دانشگاه های علوم پزشکی از طریق آموزش
رئیس دانشگاه شهیدبهشتی به رئیس جمهور تسلیت گفت
تلاش دانشگاه فردوسی برای رفع مشکلات نشریات دانشجویی
انتشار کلید سئوالات آزمون های جامع علوم پایه، دندانپزشکی و داروسازی
کیفی سازی و حفظ فضاهای موجود درقالب تجمیع، هدف سال آینده دانشگاه آزاد
مرکز مشاوره دانشجویی دانشگاه تهران، ممتاز شد

یک نظر بگذارید

دسته‌ها

اين سايت را حمايت مي کنم