نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

محیطی برای آرمان‌گرایی دانشجو در جامعه فراهم شود

عضو هیئت علمی دانشگاه زنجان تاکید کرد: باید محیطی برای آرمان‌گرایی دانشجو در جامعه فراهم شود.

“علیرضا فیروزفر” در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه زنجان، گفت: در جامعه کلی که شامل خارج و داخل دانشگاه می‌شود دانشجو به ‌عنوان عنصری آرمان‎‏گرا حضور دارد و با توجه به اینکه آرمان‏گرایی خاصیت دانشجو است نگاه جامعه نیز به این قشر باید این‌گونه باشد.

وی افزود: اگر به قشر دانشجو بها داده شود می‎تواند در تحولات جامعه اثرگذار باشد، لذا لازم است وظیفه متقابلی بین اجتماع و دانشجو تعریف شود.

این مدرس دانشگاه خاطرنشان کرد: در وهله اول در اجتماع برای آرمانگرایی دانشجو محیطی فراهم شود و به دانشجو اجازه فکر و اظهار تفکرات داده شود تا دانشجو با توجه به این خصوصیت ویژه فکرسازی داشته باشد.

وی اظهار کرد: دوره چهار ساله تحصیل دانشجویی در مقطع کارشناسی دقیقاً مقارن با دوران بلوغ فکری افراد است که باید به آنان توجه شود تا از رشد یک بعدی دانشجویان جلوگیری شود؛ چرا که رشد یک‌بعدی آفت بوده و در جهان امروزی مورد اقبال نیست.

فیروزفر تصریح کرد: اگر در تعریفی که از اجتماع می‌شود فعالیت‎های علمی و اجتماعی نیز تعریف شود باید به سیاست و فرهنگ نیز توجه شود و البته باید تاکید کرد این دو فعالیت باید برخاسته از دل اجتماع دانشجویی باشد و دانشجویان اجازه ندهند که تفکراتی به آنان تزریق شود.

وی یادآور شد: با توجه به اینکه فرهنگ مقوله گسترده‎ای است هنوز نتوانسته در قالب جملات معنی شود؛ در واقع فرهنگ مانند هوای اطراف است و انسان نمی‎تواند زندگی خود را بی‏توجه به فرهنگ طی کند و لذا باید در گسترش فرهنگ ایرانی اسلامی کوشید.

این عضو هیئت علمی عنوان کرد: فرهنگ جزء لاینفک همه امور زندگی است و با توجه به اینکه دانشجو می‎تواند صدور فرهنگ داشته باشد باید به فرهنگ دانشجویی توجه شود.

وی تاکید کرد: فضاهای دانشجویی در زمینه اقتصاد نیز بسیار تاثیرگذار هستند؛ چرا که اقتصاد مقاومتی باید دانش‎بنیان باشد تا بتواند از نظر اقتصادی خودکفا بود و با توجه به اینکه جایگاه علم و تکنولوژی دانشگاه است دانشگاه و فضاهای دانشجویی می‎تواند تغذیه کننده علمی، تکنولوژی و اقتصاد در کشور باشد.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

شرایط پذیرش در دانشگاه فرهنگیان در دستور کار شورای عالی آموزش و پرورش
ثبت‌نام ۸۷۹ هزار و ۴۳۱ داوطلب در آزمون سراسری ۹۴ /برگزاری کنکور ۲۱ خرداد
تحصیل مسن ترین دانشجوی علمی کاربردی در جهاددانشگاهی سمنان
کاهش سهمیه عمره دانشجویی
اعتراض شورای اسلامی شدن دانشگاه ها به مداخلات در فعالیت‌های دانشگاهها
درخواست اساتید دانشگاه‌های هنگ‌کنگ برای استقلال از چین
آموزش روش‌های پیشگیری از ایدز به دانشجویان
پیام تسلیت جامعه دانشگاهی به مناسبت درگذشت مادر روحانی

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم