نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

محدودیت‌های بیشتر برای دانشجویان معترض مصری

قانون جدیدی که در مصر مطرح شده به دانشجویان اخراج شده از دانشگاه‌های دولتی اجازه ثبت‌نام در دانشگاه‌های خصوصی را نمی‌دهد.

به گزارش سرویس دانشگاهی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، در شورای عالی دانشگاه‌های مصر (HCU) مطرح شد: بر اساس این قانون هر دانشگاه خصوصی که این اصل را نقض کرده و اقدام به ثبت‌نامِ این دانشجویان کند در خرابکاری‌های آنها شریک محسوب می‌شود.

بنابر گزارش‌ها از سال ۲۰۱۳ میلادی تاکنون در مصر صدها دانشجو به دلیل فعالیت‌های اعتراضی و برهم زدن نظم در دانشگاه‌ها تعلیق شده‌اند. تعیین آمار دقیق این دانشجویان تاحدودی سخت است چون تمام دانشکده‌ها و همچنین دانشگاه‌های سراسر مصر از این دانشجویان اخراجی داشته‌اند. این قانون در واقع آزادی‌های آکادمیک را در دانشگاه‌های این کشور محدود می‌کند.

به گزارش ایسنا به نقل از مدامصر، سال تحصیلی ۲۰۱۵-۲۰۱۴ در این کشور در حالی آغاز شد که در بسیاری از دانشگاه‌های این کشور درگیری‌های میان پلیس و دانشجویان به چشم می‌خورد. با وجود اینکه مقامات دولتی تلاش می‌کنند تا امنیت داخلی دانشگاه‌ها را به گروه‌های مستقل و شرکت‌های خصوصی واگذار کنند اما با بالا گرفتن تنش‌ها میان این دو گروه، پای پلیس به این درگیری‌ها باز شده است.

انتهای پیام

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم