نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

ماموریت دانشگاه علمی کاربردی انتقال مهارت‌های شهروندی است

رئیس مرکز امور مدرسان دانشگاه علمی کاربردی کشور گفت: ماموریت دانشگاه علمی کاربردی انتقال مهارت‌های شهروندی است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه لرستان، روحیان در دومین دوره تربیت مدرس دانشگاه علمی کاربردی لرستان، افزود: پس از اتمام دوره تحصیلات در آموزش و پرورش متولی برای آموزش مهارت‌های شهروندی نبوده است، اما ما در نظام علمی کاربردی این دغدغه را داریم.

وی اظهار کرد: به‎کارگیری شیوه‎های نظام نظری در نظام مهارتی دانشگاه علمی کاربردی مانند سم عمل می‎کند و در واقع پاسخگو نیست.

رئیس مرکز امور مدرسان دانشگاه علمی کاربردی کشور تصریح کرد: شصت و پنج هزار نفر مدرس در دانشگاه علمی کاربردی داریم که بیش از چهل هزار نفر از آن‎ها با ما همکاری می‎کنند که ای‎کاش بیست هزار نفر آن‎ها خبره‎های صنعت، هنر و دیگر حوزه‎ها بودند.

روحیان اضافه کرد: مدرس علمی کاردی در جامعه و در حوزه تخصص خود باید به جایگاهی رسیده باشد که با یک دست‎نوشته و توصیه بتواند دانشجوی خود را وارد عرصه کاربینی در صنعت و جامعه کند.

وی گفت: فلسفه دانشگاه علمی کاربردی این بوده که دانشگاه نسل سوم باشد اما در سیستم اجرا برای تحقق این مهم مشکل داشته‎ایم.

این مسئول با اشاره به اینکه کانون پرورش فکری نوجوانان از جمله نهادهایی است که در سیستم آموزشی آن امتحان وجود ندارد اما همین سیستم به نتایج موفقیت‎آمیزی دست یافته است، افزود: در نظام علمی کاربردی نیز می‎توانیم امتحان نداشته باشیم و نتایج خوبی را هم به‎دست بیاوریم اما در حال حاضر این‎گونه نیست.

روحیان اظهار کرد: اگر از این زاویه به تدریس در دانشگاه علمی کاربردی نگاه شود که فارغ‎التحصیل فوق لیسانس و دکتری برای رهایی از بیکاری در این دانشگاه مشغول به تدریس شود این نوعی بداخلاقی است و ما تلاش کرده‎ایم که ریشه این بداخلاقی را بخشکانیم.

وی اضافه کرد: استاد دانشگاه علمی کاربردی باید بتواند داشجو را حمایت و در پروژه‎ها دخیل کند و حال سوال این است که آیا مدرسان این دانشگاه از این قابلیت برخوردار هستند.

انتهای پیام

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم