نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

ماموریت دانشگاه علمی کاربردی انتقال مهارت‌های شهروندی است

رئیس مرکز امور مدرسان دانشگاه علمی کاربردی کشور گفت: ماموریت دانشگاه علمی کاربردی انتقال مهارت‌های شهروندی است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه لرستان، روحیان در دومین دوره تربیت مدرس دانشگاه علمی کاربردی لرستان، افزود: پس از اتمام دوره تحصیلات در آموزش و پرورش متولی برای آموزش مهارت‌های شهروندی نبوده است، اما ما در نظام علمی کاربردی این دغدغه را داریم.

وی اظهار کرد: به‎کارگیری شیوه‎های نظام نظری در نظام مهارتی دانشگاه علمی کاربردی مانند سم عمل می‎کند و در واقع پاسخگو نیست.

رئیس مرکز امور مدرسان دانشگاه علمی کاربردی کشور تصریح کرد: شصت و پنج هزار نفر مدرس در دانشگاه علمی کاربردی داریم که بیش از چهل هزار نفر از آن‎ها با ما همکاری می‎کنند که ای‎کاش بیست هزار نفر آن‎ها خبره‎های صنعت، هنر و دیگر حوزه‎ها بودند.

روحیان اضافه کرد: مدرس علمی کاردی در جامعه و در حوزه تخصص خود باید به جایگاهی رسیده باشد که با یک دست‎نوشته و توصیه بتواند دانشجوی خود را وارد عرصه کاربینی در صنعت و جامعه کند.

وی گفت: فلسفه دانشگاه علمی کاربردی این بوده که دانشگاه نسل سوم باشد اما در سیستم اجرا برای تحقق این مهم مشکل داشته‎ایم.

این مسئول با اشاره به اینکه کانون پرورش فکری نوجوانان از جمله نهادهایی است که در سیستم آموزشی آن امتحان وجود ندارد اما همین سیستم به نتایج موفقیت‎آمیزی دست یافته است، افزود: در نظام علمی کاربردی نیز می‎توانیم امتحان نداشته باشیم و نتایج خوبی را هم به‎دست بیاوریم اما در حال حاضر این‎گونه نیست.

روحیان اظهار کرد: اگر از این زاویه به تدریس در دانشگاه علمی کاربردی نگاه شود که فارغ‎التحصیل فوق لیسانس و دکتری برای رهایی از بیکاری در این دانشگاه مشغول به تدریس شود این نوعی بداخلاقی است و ما تلاش کرده‎ایم که ریشه این بداخلاقی را بخشکانیم.

وی اضافه کرد: استاد دانشگاه علمی کاربردی باید بتواند داشجو را حمایت و در پروژه‎ها دخیل کند و حال سوال این است که آیا مدرسان این دانشگاه از این قابلیت برخوردار هستند.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

آئین نامه اداره خوابگاه‌های خصوصی و غیر دولتی به زودی ابلاغ می شود
کمک خیرین به دانشجویان بی‌بضاعت
مسؤلان، دانشجویان را ملزم به رعایت پوشش حرفه ای پزشکی کنند
حذف آزمون علوم پایه برای داروسازان ورودی مهر ۹۴ به بعد
تخصیص بیش از ۹۲ میلیارد ریال وام به دانشجویان علوم و تحقیقات
بازدید معاون اداری، مالی وزارت علوم از دانشگاه سیستان وبلوچستان
نتیجه کمیته تجدیدنظر بورسیه‌­ها اعلام نشده است
آغاز ثبت نام اعتکاف در مسجد دانشگاه تهران

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم