نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

ماموریت حوزه، توانمندسازی دانشگاهیان بر محور علوم اسلامی تمدن ساز است

مدیر حوزه علوم اسلامی دانشگاهیان لرستان با اشاره به پذیرش ۸۰ نفر دین‌پژوه در حوزه علوم اسلامی دانشگاهیان لرستان، گفت: با پذیرش دین پژوهان جدید تعداد دین پژوهان حوزه علوم اسلامی دانشگاهیان لرستان به ۲۰۰ نفر افزایش می‌یابد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه لرستان، حجت‌الاسلام فاطمی در جمع خبرنگاران از پذیرش ۸۰ نفر دین‌پژوه از ترم دوم سال‌تحصیلی ۹۳-۹۴ در این حوزه خبر داد و گفت: ۸۰ نفر از دانشجویان مستعد دانشگاه‌های لرستان پس از تایید صلاحیت‌های علمی از طریق مصاحبه و آزمون از ترم دوم سال‌تحصیلی ۹۳-۹۴ در حوزه علوم اسلامی دانشگاهیان لرستان به‌عنوان دین پژوه به کسب علوم و معارف اسلامی تمدن‌ساز می‌پردازند.

وی با بیان این‌که با پذیرش دین پژوهان جدید تعداد دین پژوهان حوزه علوم اسلامی دانشگاهیان لرستان به ۲۰۰ نفر افزایش می‌یابد، افزود: با توجه به تغییر سیستم حوزه علوم اسلامی دانشگاهیان دروس در قالب مسائل توحیدی در کلمات امام خمینی(ره) و رهبر معظم انقلاب، مقاصد قرآنی در قالب تفسیر برگرفته از رهبر انقلاب در سال ۱۳۵۳ و با عنوان طرح اندیشه کلی اسلامی در قرآن، مباحث انسان‌شناسی از دیدگاه علامه مصباح یزدی و مباحث اخلاقی چهل حدیث امام خمینی(ره) ارائه می‌شوند.

مدیر حوزه علوم اسلامی دانشگاهیان لرستان گفت: ماموریت فعلی و قطعی حوزه علوم اسلامی دانشگاهیان کشف و توانمندسازی فکری و فرهنگی دانشگاهیان بر محور علوم اسلامی تمدن ساز است؛ لذا هر دانشجوی متعهد، انقلابی و مسلمانی که از طریق جذب و گزینش در دانشگاه مورد شناسایی و ارزیابی قرار بگیرد به دوره‌های این حوزه که در قالب شش ترم برگزار می شوند دعوت میشود.

فاطمی تصریح کرد: افتتاحیه ترم دوم حوزه علوم اسلامی دانشگاهیان لرستان و استقبال از دین پژوهان ورودی جدید این حوزه به‌زودی در یادمان دوکوهه برگزار می‌شود.

انتهای پیام

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم