نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

مأموریت دانشگاه موفق، ایجاد ثروت از دانش با تبدیل تهدید به فرصت است

معاون هماهنگی دانشگاه آزاد اسلامی استان همدان دانشگاه موفق را دانشگاهی دانست که به مأموریتش در خصوص ایجاد ثروت از دانش با تبدیل تهدید به فرصت عمل کند.

“علی اصغر تروهید” در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)_ منطقه همدان، افزود: این مهم جز تلاش و کوشش و ایجاد رابطه مستحکم و پایدار بین دانشگاه، فناوری و صنعت و جامعه میسر نخواهد شد.

وی اظهار کرد: انقلاب اسلامی یک انقلاب انسانی بر پایه بینش، آگاهی اجتماعی و تعالی مردم است که با رهبری داهیانه حضرت امام خمینی (ره) پایه گذاری شده است.

تروهید تصریح کرد: دانشگاه آزاد اسلامی استان با دارا بودن چهار واحد و ۶ مرکز دانشگاهی دارای ۲۷ هزار و ۷۹۹ دانشجو است که در ۵۱۲ رشته محل در این استان مشغول به تحصیل هستند.

وی افزود: در دانشگاه آزاد اسلامی استان در مجموع ۵۷۶ نفرکارمند و ۴۹۵ عضو هیات علمی شامل مربی، استادیار و دانشیار مشغول به فعالیت هستند.

معاون هماهنگی دانشگاه آزاد اسلامی استان همدان تصریح کرد: تا قبل از سال ۹۲ و همزمان با روی کار آمدن تیم جدید مدیریتی دانشگاه آزاد اسلامی سه رشته دکترا و ۴۰ رشته کارشناسی ارشد در واحدها فعالیت داشتند.

تروهید افزود: تعداد دانشجویان در مقطع دکترا از ۳۷ دانشجو به ۲۰۴ دانشجو و در مقطع کارشناسی ارشد از چهار هزار و ۴۱۹ نفر به هشت هزار و ۴۸۸ نفر افزایش پیدا کرده اما در مقطع کارشناسی از ۱۷هزار و ۲۹۱ دانشجو به ۱۴ هزار و ۲۳۷ و در مقطع کاردانی از تعداد پنج هزار و ۶۳۸ نفر به چهار هزار و ۵۹۵ نفر کاهش یافته است.

وی اظهار کرد: تاکنون بیش از ۷۰ هزار نفر از واحدها و مراکز دانشگاهی استان، فارغ التحصیل شده ‌اند که از این تعداد ۳۹ هزار و ۱۱۹ نفر در مقطع کارشناسی، ۲۷هزار و ۸۱۷ نفر در مقطع کاردانی و سه هزار و ۷۵۴نفر در مقطع کارشناسی ارشد هستند.

تروهید یادآور شد: فضاهای آموزشی و کمک آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی استان ۱۷۰هزار و ۹۳۳ مترمربع است که از این مقدار ۸۱ هزار و ۷۳۵ مترمربع فضای آموزشی، ۱۲هزار و ۶۴۶ مترمربع فضای اداری، هشت هزار و ۸۴۸ مترمربع فضای مسکونی، ۲۶هزار و ۸۴۸ مترمربع فضای خوابگاهی، چهار هزار و ۷۲۱ مترمربع فضای فرهنگی و مسجد، ۱۲ هزار و ۱۰۳ مترمربع فضای تحقیقاتی و کتابخانه، ۱۶ هزار و ۵۷۹مترمربع سالن‌ های ورزشی و در نهایت ۷۴۲۹ مترمربع را سلف سرویس تشکیل می ‌دهد.

برنامه های فرهنگی دانشگاه با آغاز جشن های انقلاب رشد چشمگیری دارد

وی با اشاره به دهه مبارک فجر گفت: با عنایت به فرا رسیدن دهه مبارک فجر و همزمان با آغاز جشن های انقلاب اسلامی شاهد رشد چشمگیر برنامه های فرهنگی هستیم و در سطح دانشگاه های آزاد اسلامی استان، نیز قصد داریم با برگزاری و تعمیق هر چه بیشتر بصیرت در جهت فعالیت های بینش افزایی گام برداریم.

وی ادامه داد: بنا بر تاکیدات مقام معظم رهبری مبنی بر برگزاری کرسی های آزاد اندیشی قصد داریم در این راستا برنامه های فرهنگی و اجتماعی از جانب واحدهای دانشگاهی با قوت هر چه بیشتر صورت پذیرد.

تروهید گفت: با توجه به اهتمام مناسب هیات امنای استانی و تدابیر ریاست عالیه دانشگاه انتظار می رود در سال آینده شاهد رشد مثبت دانشگاه در راستای تاسیس شرکت های دانش بنیان در این استان باشیم.

معاون هماهنگی دانشگاه آزاد اسلامی استان بیان کرد: طرح های مختلف از جمله صرفه جویی و مدیریت مناسب منابع مالی در کنار تامین بخشی از نیازهای واحدها از منابع غیرشهریه ای جزو گام های موثری در مدیریت واحدها و مراکز دانشگاهی در این استان است.

وی تصریح کرد: در استان همدان چالش جدی در خصوص حذف و ادغام واحدها به غیر از دو مرکز رزن و قروه درجزین وجود ندارد که امیدواریم این دو مرکز نیز با مساعدت های انجام گرفته و تدابیر لازم بتوانند به سرعت از شمار واحدهای در لیست ادغام خارج شده و در فضای آموزش عالی شهرستان های خود، گام های موثری بردارند.

تروهید خاطرنشان کرد: طراحی و تولید مجموعه آموزشی چند منظوره کارگاه برق، طراحی و تولید سیستم ضدسرقت هوشمند، عملیاتی کردن تولید چوب صنعتی و کشت زعفران با استفاده از روش‌ های نوین علمی از جمله طرح‌هایی است که درخصوص ایجاد و راه اندازی شرکت‌های دانش بنیان و سرمایه گذاری‌های اقتصادی در راستای درآمدزایی و کاهش وابستگی به شهریه دانشجویان در این استان مراحل مختلف تصویب تا اجرا را پشت سر می‌ گذارد.

وی بیان کرد: در بحث اکتشاف معادن و تعیین عناصر تشکیل دهنده آن، با توجه به پتانسل قوی و وجود آزمایشگاه‌ ها و کارگاه ‌های بسیار مجهز در رشته‌های زمین شناسی، ژئو فیزیک و گرانی سنجی طرح قرارداد با نظام مهندسی و سازمان صنایع و معادن به منظور استفاده از دانش استادان و دانشجویان در قالب شرکت‌ های دانش بنیان دانشگاه آزاد همدان در دستور کار شورای سرمایه‌گذاری های اقتصادی دانش بنیان استان قرار گرفته است.

وی اظهار کرد: دریافت سفارش ساخت ۲۴ دستگاه از ادوات کشاورزی و رایزنی با یکی از قطعه سازان بزرگ کشور به منظور طراحی صنعتی مجدد قطعات خودرو و ساخت قطعات از دیگر طرح‌های ارائه شده در این شوراست و شماری از طرح های موجود در آستانه عملیاتی شدن هستند.

تروهید توسعه کمی و کیفی منابع انسانی را از ارزشمندترین هدف‌های تمدن‌سازی دانست و اضافه کرد: افزایش کیفیت آموزش و پژوهش در صدر برنامه ‌های واحدها و مراکز دانشگاه آزاد استان قرار داشته و ماموریت دانشگاه آزاد اسلامی، فراهم آوردن شرایطی برای رشد و تقویت توانایی ‌های انسان و تربیت انسان ‌های متعهد و متخصص و کارآفرین به منظور خوداتکایی علمی و فرهنگی کشور اسلامی و اشاعه خدمت برای ترویج و توسعه دانش و فن‌آوری ‌های نوین برای تامین نیازهای مربوط در کشور است.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

آئین نامه اداره خوابگاه‌های خصوصی و غیر دولتی به زودی ابلاغ می شود
کمک خیرین به دانشجویان بی‌بضاعت
مسؤلان، دانشجویان را ملزم به رعایت پوشش حرفه ای پزشکی کنند
حذف آزمون علوم پایه برای داروسازان ورودی مهر ۹۴ به بعد
تخصیص بیش از ۹۲ میلیارد ریال وام به دانشجویان علوم و تحقیقات
بازدید معاون اداری، مالی وزارت علوم از دانشگاه سیستان وبلوچستان
نتیجه کمیته تجدیدنظر بورسیه‌­ها اعلام نشده است
آغاز ثبت نام اعتکاف در مسجد دانشگاه تهران

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم