نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

لزوم فعال تر شدن کرسی های آزاداندیشی در دانشگاه ها

معاون هماهنگی دانشگاه آزاد اسلامی استان همدان گفت: برای دانشجویان بسیجی نباید شاخص افراد قرارگیرند بلکه رهبری و ولایت فقیه بهترین معیار و شاخص برای تعیین مسیر و حرکت است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)_منطقه همدان، “سیدعلی اصغر تروهید” در نشست هم اندیشی با جمعی از اعضای مرکزی شورای بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد همدان، اظهار کرد: خوشبختانه در دوران مدیریت میرزاده توجه و عنایت ویژه ای به بحث تشکل ها و بسیج دانشجویه شده و این رویکرد موجب تقویت تشکل ها، هیات های مذهی و بسیج دانشجویی است

وی بیان کرد: فضای باز سیاسی، فرهنگی و اجتماعی حال حاضر دانشگاه آزاد اسلامی پتانسیل بسیار مناسبی برای فعالیت های بسیج با سابقه فرهنگی است و نباید حمایت ها تیم مدیریتی دانشگاه برای فراهم آمدن چنین فضای نادیده گرفته شود.

تروهید اظهار کرد: هیات های نظارت بر تشکل های دانشجویی و اساتید بر اساس مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی در واحد ها و مراکز دانشگاهی استان همدان فعالیت می کنند و خوشبختانه در دوره مدیریت جدید دانشگاه آزاد اسلامی نیز اهتمام ویژه ای به مقوله فرهنگ و پویایی تشکل های سیاسی و اسلامی و هیاتهای دانشجویی وجود دارد.

وی در هیاتهای نظارت بر تشکل های سیاسی اسلامی دانشجویان و اساتید استان همدان، تاکید کرد : روحیه همکاری بین مسئولان و دانشجویان در این استان نوید بخش فعالیت های موثر فرهنگی است.

وی تصریح کرد: باید در بحث برگزاری کرسیهای آزاد اندیشی که مطالبه به حق مقام معظم رهبری است به جدیت ورود پیدا کنید و باید به طور عام این کرسی های آزاد اندیشی پیش از پیش فعال شود.

تروهید گفت: برگزاری کرسی های آزاداندیشی نباید معطوف به قشر خاصی شود بلکه باید تمامی دانشجویان و اساتیدی که دل در گرو نظام دارند می توانند در این عرصه ورود پیدا کنند تا ثمرات این تفکر ناب رهبری را هرچه بیشتر در دانشگاه ها شاهد باشیم.

معاون هماهنگی دانشگاه آزاد اسلامی استان همدان گفت: برای دانشجویان بسیجی نباید شاخص افراد قرار گیرند بلکه رهبری و ولایت فقیه بهترین معیار و شاخص برای تعیین مسیر و حرکت است.

تروهید با اشاره به بخش نامه تسهیل فعالیت تشکل های اسلامی سیاسی دانشجویی با تقویت رویکرد فرهنگی تصریح کرد: بخشنامه مذکور نه تنها محدودیتی برای فعالیتهای تشکل ها و بسیج دانشجویی نداشته بلکه استفاده از این بخشنامه فرصتی برای بالا بردن مطالبات سیاسی بسیج دانشجویی است.

نماینده رییس دانشگاه آزاد اسلامی در هیات های نظارت بر تشکل های سیاسی اسلامی دانشجویان و اساتید استان همدان از اعضای شورای بسیج دانشجویی واحد همدان درخواست کرد چنانچه قسمتی از بخشنامه محدودیتی در فعالیت این نهاد ایجاد می کند با دلیل وادله بیان کند تا پیگیر های لازم در این باره صورت پذیرد.

تروهید گفت: متاسفانه عده ای خاص با غرض ورزی و هیاهوهای بی اساس سعی در ایجاد برداشت های نادرست از این بخشنامه دارند که مطمئن هستیم به نیت ناپاک خود پی خواهند برد.

معاون هماهنگی دانشگاه آزاد اسلامی همدان تاکید کرد: بسیج و بسیجیان باید بتواند افراد مختلف را با هر سلیقه و تفکر را زیر چتر خود قرار دهند چون هر کسی دل در گرو نظام دارد بسیجی است.

مسئول بسیج دانشجویی جوزه امام جعفر صادق(ع) دانشگاه آزاد اسلامی همدان نیز گفت: افتتاح پایگاه بسیج دانشجویی شهید طهرانی مقدم (دانشکده فنی و مهندسی)، برگزاری جلسات حلقه صالحین، برگزاری مراسم بزرگداشت روز دانشجو، عصر شعر، تئاتر خیابانی، بزرگداشت یادواره شهدا و تعامل با بنیادهای پژوهشی و شرکتهای دانش بنیان از جمله عمکرد های این پایگاه در نیمسال اول ۹۳ بوده است

“محمدصادق تمهیدی” با اشاره به دغدغه های فرهنگی و اجتماعی بسیج دانشجویی اظهار کرد: نباید به خاطر بخش نامه ها فعالیت ها محدود شود.

به گزارش ایسنا؛ در ادامه این نشست سایر اعضای شورای بسیج دانشجوی سوالات و دغدغه های خود را مطرح و معاون هماهنگی دانشگاه آزاد اسلامی همدان به آنها پاسخ گفت.

انتهای پیام

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم