نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

لزوم فعالیت شرکت‌های خصوصی در دانشگاه‌ها

مدیرکل تربیت بدنی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری گفت: شرکت‌های خصوصی می‌توانند در دانشگاه‌ها سرمایه گذاری کنند و مطمئناً این مسئله برای دانشگاه‌ها و این شرکت‌ها منافع زیادی به دنبال دارد.

محمد پورکیانی در حاشیه چهل و ششمین گردهمایی مدیران تربیت بدنی دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی کشوربه خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه اصفهان، اظهارکرد: در این گردهمایی، مدیران تربیت بدنی دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی کشور عملکرد ورزشی در دانشگاه‌ها را ارزیابی می‌کنند و سپس ششمین برنامه پنج ساله را ارائه خواهیم کرد.

وی افزود: محدودیت‌های مالی و امکاناتی باعث شده بود که در ورزش دانشجویان عملکرد مناسبی نداشته باشیم که خوشبختانه با مدیریت تدبیر و اندیشه و برنامه ریزی در اداره کل تربیت بدنی امور دانشجویان، ارزیابی مناسبی را برای تأمین هزینه‌های مالی خواهیم داشت.

مدیرکل تربیت بدنی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، گفت: هدف از برگزاری این گردهمایی، هم اندیشی برای پایه گذاری ورزش قهرمانی، همگانی و زیرساخت‌های ورزشی دانشگاه است و این فرصت دو روزه‌ای است که مدیران ورزشی کشور در جریان این امور قرار گیرند و راهکارهای مناسبی را برای استفاده همه جانبه از امکانات موجود را فراهم آورند.

پورکیانی با اشاره به نقش ورزش در فعالیت‌های جسمانی و ایجاد شور و نشاط در دانشجویان، اضافه‌کرد: این مهم باعث پیشرفت تحصیلی دانشجویان خواهد شد، به همین علت باید زیرساخت‌های مناسبی را در دانشگاه‌ها به وجود آوریم که منابع مالی دولتی کفاف آن را نمی‌دهد و ما باید به سمت منابع دیگر غیردولتی و تعامل با سازمان‌های مختلف روی آوریم، زیرا دانشگاه‌ها می‌توانند بازار بسیار مناسبی برای شرکت‌های خصوصی ورزشی باشند.

وی با اشاره به اینکه محیط‌های دانشگاه‌ها برند محسوب می‌شوند، گفت: شرکت‌های خصوصی می‌توانند در دانشگاه‌ها سرمایه گذاری کنند و مطمئناً هم برای دانشگاه‌ها و هم این شرکت‌ها مناسب و خوب خواهد بود. البته در نظر داریم از خیران ورزشی نیز در ایجاد زیرساخت‌های ورزشی برای دانشگاه‌ها استفاده کنیم.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

شرایط پذیرش در دانشگاه فرهنگیان در دستور کار شورای عالی آموزش و پرورش
ثبت‌نام ۸۷۹ هزار و ۴۳۱ داوطلب در آزمون سراسری ۹۴ /برگزاری کنکور ۲۱ خرداد
تحصیل مسن ترین دانشجوی علمی کاربردی در جهاددانشگاهی سمنان
کاهش سهمیه عمره دانشجویی
اعتراض شورای اسلامی شدن دانشگاه ها به مداخلات در فعالیت‌های دانشگاهها
درخواست اساتید دانشگاه‌های هنگ‌کنگ برای استقلال از چین
نشست مشترک معاون فرهنگی و اجتماعی با ایثارگران وزارت علوم
آموزش روش‌های پیشگیری از ایدز به دانشجویان

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم