نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

لزوم فعالیت شرکت‌های خصوصی در دانشگاه‌ها

مدیرکل تربیت بدنی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری گفت: شرکت‌های خصوصی می‌توانند در دانشگاه‌ها سرمایه گذاری کنند و مطمئناً این مسئله برای دانشگاه‌ها و این شرکت‌ها منافع زیادی به دنبال دارد.

محمد پورکیانی در حاشیه چهل و ششمین گردهمایی مدیران تربیت بدنی دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی کشوربه خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه اصفهان، اظهارکرد: در این گردهمایی، مدیران تربیت بدنی دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی کشور عملکرد ورزشی در دانشگاه‌ها را ارزیابی می‌کنند و سپس ششمین برنامه پنج ساله را ارائه خواهیم کرد.

وی افزود: محدودیت‌های مالی و امکاناتی باعث شده بود که در ورزش دانشجویان عملکرد مناسبی نداشته باشیم که خوشبختانه با مدیریت تدبیر و اندیشه و برنامه ریزی در اداره کل تربیت بدنی امور دانشجویان، ارزیابی مناسبی را برای تأمین هزینه‌های مالی خواهیم داشت.

مدیرکل تربیت بدنی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، گفت: هدف از برگزاری این گردهمایی، هم اندیشی برای پایه گذاری ورزش قهرمانی، همگانی و زیرساخت‌های ورزشی دانشگاه است و این فرصت دو روزه‌ای است که مدیران ورزشی کشور در جریان این امور قرار گیرند و راهکارهای مناسبی را برای استفاده همه جانبه از امکانات موجود را فراهم آورند.

پورکیانی با اشاره به نقش ورزش در فعالیت‌های جسمانی و ایجاد شور و نشاط در دانشجویان، اضافه‌کرد: این مهم باعث پیشرفت تحصیلی دانشجویان خواهد شد، به همین علت باید زیرساخت‌های مناسبی را در دانشگاه‌ها به وجود آوریم که منابع مالی دولتی کفاف آن را نمی‌دهد و ما باید به سمت منابع دیگر غیردولتی و تعامل با سازمان‌های مختلف روی آوریم، زیرا دانشگاه‌ها می‌توانند بازار بسیار مناسبی برای شرکت‌های خصوصی ورزشی باشند.

وی با اشاره به اینکه محیط‌های دانشگاه‌ها برند محسوب می‌شوند، گفت: شرکت‌های خصوصی می‌توانند در دانشگاه‌ها سرمایه گذاری کنند و مطمئناً هم برای دانشگاه‌ها و هم این شرکت‌ها مناسب و خوب خواهد بود. البته در نظر داریم از خیران ورزشی نیز در ایجاد زیرساخت‌های ورزشی برای دانشگاه‌ها استفاده کنیم.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

احداث ۱۰ خوابگاه دانشجویی در دانشگاه‎های علوم پزشکی کشور
دانشگاه امروز محور و موتور محرک توسعه اجتماعی و سیاسی کشور است
لغو اعزام کاروان‌های دانشگاهیان عمره گزار تا دهم فروردین
نقش نفت در برنامه‌های توسعه‌ای کشور بررسی می‌شود
تسلیت رئیس دانشگاه شریف به روحانی
ایجاد مقاطع ارشد و دکتری رشته های معماری داخلی در دانشگاه آزاد همدان
همکاری‌های دانشگاه‌های علوم پزشکی ایران و استرالیا گسترش می یابد
برنامه‌های دانشگاهها برای بزرگداشت روزشهدا

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم