نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

لزوم فراهم آوردن امکان ادامه تحصیل معلمان پژوهشگر

وزیر علوم ، تحقیقات و فناوری ضمن تاکید بر ضرورت حمایت از معلمان پژوهشگر گفت: وظیفه دولتمردان برنامه ریزی درست، فراهم کردن امکانات پژوهش و تربیت محققان کارآزموده است.

به گزارش خبرنگار دانشگاهی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)،‌محمد فرهادی در مراسم آغاز هفته پژوهش و تقدیر از دانش آموزان پژوهشگر که در هنرستان آزادی فلسطین منطقه هفت آموزش و پرورش برگزار شد، ضمن تاکید بر اینکه روحیه پرسشگری باید از سالهای اول مدرسه در دانش آموزان شکل گرفته و نهادینه شود، گفت:‌ باید حمایت‌های لازم از معلمان پژوهشگر به عمل بیاید.

وی افزود: مدرسه مهمترین بستر برای نهادینه سازی فرهنگ پژوهش است. اگر باور کنیم اقتدار ایران در گرو اقتدار علمی و اقتدار علمی در گرو توسعه پژوهش و فناوری است آن وقت باید آموزش و پرورش برای تربیت پژوهشگران آینده به پا خیزد.

وزیرعلوم با تاکید بر اینکه در وزارت آموزش و پرورش، پژوهش با دو رکن اساسی معلم و دانش آموز در ارتباط است و پژوهش‌ها باید متناسب با سن دانش آموزان باشند گفت: باید از روشهای پژوهشی متناسب با اقتضائات دانش آموزان استفاده کرد.

فرهادی افزود: معلمانی که به امر پژوهش می‌پردازند، باید حمایت شوند و امکان ادامه تحصیلشان فراهم شود. وظیفه دولتمردان برنامه ریزی درست، فراهم کردن امکانات پژوهش و تربیت محققین کارآزموده است.

فرهادی خطاب به دانش آموزان گفت: وظیفه شما دانش آموزان نیز کار و تلاش هدفمند و داشتن دغدغه پیشرفت کشور است. در چنین شرایطی است که دستیابی به جایگاه نخست علم و فناوری در منطقه امکانپذیر می‌شود.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

اعزام کاروان دانشگاهیان به عتبات عالیات تا ۲۰ فروردین
تاسیس دانشکده کارآفرینی در دانشگاه هنر اصفهان
توجه به همکاری های بین الملل، اولویت سال ۹۴ دانشگاه امیرکبیر
ضرورت تقویت دفاتر ارزیابی عملکرد در دانشگاه های علوم پزشکی از طریق آموزش
رئیس دانشگاه شهیدبهشتی به رئیس جمهور تسلیت گفت
تلاش دانشگاه فردوسی برای رفع مشکلات نشریات دانشجویی
انتشار کلید سئوالات آزمون های جامع علوم پایه، دندانپزشکی و داروسازی
کیفی سازی و حفظ فضاهای موجود درقالب تجمیع، هدف سال آینده دانشگاه آزاد

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم