نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

لزوم تقویت کانون‌های قرآن در دانشگاه‌ها

قائم مقام رییس دانشگاه پیام نور گفت: هر انسانی احتیاج به خدا دارد و هرچند این ارتباط از طریق مناجات انجام می‌شود، اما دسترسی به خود قرآن بسیار لذت بخش است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه اصفهان، محمدرضا سرمدی عصر روز گذشته (سه‌شنبه) در افتتاحیه بیست و نهمین جشنواره ملی قرآن و عترت اظهار کرد: هدف اصلی چنین مسابقه‌ای نشر قرآن و عمل به آن است که همه ساله این رقابت بین دانشجویان سراسر کشور برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه اگر شاعر، حافظ و دانشمند ما از قرآن الهام بگیرد، زندگی خدایی خواهد داشت، افزود: در این دنیا می‌توان با گرگ و عقرب زندگی کرد، اما هرگز نمی‌توان با خودخواهی زندگی کرد، زیرا خودخواهی تا انسان را له نکند دست بردار نخواهد بود.

سرمدی با بیان اینکه باید پیام دانشگاه به جهان این باشد که ای بشر، گمشده تو خداست، ادامه داد: مسابقات و سخنان شما نخبگان قرآنی به دانشگاهیان دیگر این است که با قرآن زندگی کردن حیات بخش است.

قائم مقام دانشگاه پیام نور با بیان اینکه نقش قرآن در زندگی فردی و اجتماعی و سیاسی پر رنگ است، اضافه کرد: هر انسانی به خدا احتیاج دارد، هرچند این ارتباط از طریق مناجات انجام می‌شود، اما دسترسی به خود قرآن بسیار لذت بخش است، البته باید بدانیم که بعد از آشنایی با ظاهر قرآن تدبر در این کتاب الهی نیز مهم است.

وی با بیان اینکه هدف، تدبر در قرآن و ژرف اندیشی در مفاهیم آن است، عنوان کرد: باید کانون‌های قرآن در دانشگاه‌ها تقویت شود و نخبگان قرآنی نیز بدانند که نسبت به قرآن دو مسئولیت علمی و ترویجی دارند.

سرمدی تصریح کرد: دانشگاه پیام نور آمادگی دارد تا مستندات این جشنواره را به عنوان پشتیبان در اختیار میزبان بعدی قرار دهد.

هم‌چنین رییس دانشگاه پیام نور استان اصفهان گفت: میزبانی این مسابقات افتخاری است که به استان اصفهان رسیده و می‌توانم بگویم در مدتی که این مأموریت به عهده اصفهان گذاشته شده تمام کسانی که در این مسیر تلاش کردند خوشحال و مسرور هستند.

مهدی یوسفی با بیان اینکه خدمت به جوانانی که در امر قرآن فعالیت می‌کنند، بسیار ارزشمند است، افزود: در حال حاضر نیز ۳۵۱ دانشجو در بخش شفاهی این مسابقات شرکت دارند و ۶۴ نفر نیز در بخش کتبی، ادبی و هنری و فناوری و پژوهشی به رقابت خواهند پرداخت.

مهدی یوسفی با بیان اینکه هدف حفظ و ظاهر قرآن نیست، بلکه تدبیر در قرآن اهمیت دارد، خاطرنشان کرد: این مسابقات با بیست و پنجمین سال رشد و بالندگی دانشگاه پیام نور همزمان شده است. این تلاش و بالندگی را ارج می‌نهیم و امیدوارم برگزاری این مسابقات نیز به بهترین نحو صورت گیرد.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

اختلاف اراضی دانشگاه حل نشود استعفا می‌دهیم
اساتید وقت کافی برای آموزش دانشجویان پزشکی صرف نمی‌کنند
تغییر نام دانشکده خبر دانشگاه آزاد / راه اندازی «نیوز روم»
دانشجویان خارجی به اردوهای نوروزی می‌روند
عدم افزایش شهریه دانشگاه علمی کاربردی در سال ۹۴/ حذف ۱۰درصد رشته‌ها
سیستم درمان، فشار زیادی به آموزش در دانشگاه های پزشکی وارد می‌کند
افزایش خطاهای پزشکی با کشیک‌های سنگین در بیمارستان های آموزشی
نقش دانشگاه پیام نور در افزایش توانمندی بازارکار

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم