نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

لزوم تشکیل اتحادیه شورای صنفی دانشگاه های کشور

دبیر شورای صنفی دانشگاه شیراز از تشکیل اتحادیه شورای صنفی دانشگاه های کل کشور خبرداد و افزود: امیدواریم با همکاری دانشگاه‌های تهران و دیگر شهرها بتوانیم این اتحادیه را فعال‌تر کنیم.

وحید کریمی دبیر شورای صنفی دانشگاه شیراز در گفت‌وگو با خبرنگار دانشگاهی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، از برگزاری انتخابات شورای صنفی در هفته‌های آتی خبر داد و افزود: بعد از انتخابات سراسری ۹ نفر از نامزدها انتخاب می‌شوند و سپس از هر دانشکده افراد واجد شرایط با مشورت اعضای مرکزی مطابق آیین‌نامه ابلاغیه سال ۸۲ برای مدت دو سال به عنوان عضو شورای صنفی دانشکده‌های دانشگاه شیراز انتخاب می‌شوند.

وی ادامه داد: تعداد اعضای شورای صنفی این دانشگاه حدود ۷۰ نفر است که در تمام دانشکده‌ها و خوابگاه‌ها فعال هستند.

کریمی با بیان اینکه اعضای شورای صنفی تعامل بسیار خوبی با هیات رییسه دانشگاه دارند، گفت: اعضای شورا هر دو ماه یک بار با اعضای هیات رییسه دیدار داشته و پیشنهادات خود را ارائه کرده و آنها بعد از بررسی پیشنهادات شورا در زمینه های گوناگون ازجمله تغییر معاونت ها و موارد دیگر تصمیم گیری می کنند.

دبیر شورای صنفی دانشگاه شیراز درخصوص موارد پیگیری شده از سوی این شورا در چند ماه گذشته گفت: تا پیش از این دانشجویان برای استفاده از اینترنت دانشگاه و خوابگاه هزینه پرداخت می‌کردند اما در حال حاضر استفاده از اینترنت به غیرازخوابگاه مفتح و یک خوابگاه خواهران، به صورت رایگان است.

وی همچنین افزود: تیم مدیریتی جدید دانشگاه با درخواست تغییر امکانات اینترنتی موافقت کرد و اکنون اینترنت تمام خوابگاه‌ها، از طریق کابل نوری ارائه می‌شود. همچنین در چند خوابگاه دخترانه که امکان نصب کابل نوری وجود نداشت، اینترنت وایرلس، در اختیار دانشجویان قرار می‌گیرد.

کریمی نظارت بر سرویس‌های مخصوص رفت و آمد دانشجویان، غرفه‌ها و بوفه‌های دانشگاه را از دیگر اقدامات شورا دانست و اظهار کرد: در چند ماه گذشته بوفه‌ها تغذیه با کیفیت پایین و با قیمت بالا ارائه می‌کردند که با نظارت و پیگیری شورا، قیمت کیفیت تغذیه ارائه شده، بهبود یافته است.

دبیر شورای صنفی دانشگاه شیراز با اشاره به اینکه ناظران شورا هر روز در آشپزخانه دانشگاه حضور دارند و وزن، کیفیت و نحوه طبخ غذاها را بررسی می‌کنند، گفت: ناظران شورای صنفی در جلساتی که با مسوولان امور تغذیه دانشگاه دارند، مشکلات و کاستی‌های موجود را انعکاس می‌دهند.

وی در ادامه تصریح کرد: اعضای شورای صنفی در جلساتی که با حضور مسوولان امور تغذیه و بهداشت و همچنین جلسات معاونان و هیات رییسه دانشگاه درخصوص سیاست‌گذاری و برنامه‌ریزی در زمینه‌های مختلف صورت می‌گیرد حضور دارند.

کریمی با اعلام این خبر که دنشجویان این دانشگاه می توانند از اشتراک رایگان پایگاه های علمی نظیر magiran استفاده کنند، افزود: تسهیل روند استفاده دانشجویان از کتابخانه دیگر دانشکده ها ازطریق راه اندازی سیستم آنلاین و حذف تفکیک جنسیتی در فضای کتابخانه دانشگاه شیراز ازجمله دیگر مواردی است که در حال حاضر از سوی شورا پیگیری می شود.

وی با اشاره به اینکه دانشگاه شیراز از سابقه ای ۶۰ ساله برخوردار است،‌ اظهارکرد: ۹۰درصد خوابگاه های دانشگاه شیراز دارای قدمت زیادی هستند به همین دلیل فرسودگی امکانات سخت افزاری مثل شوفاژخانه ها و فاضلاب یکی از مهم ترین مشکلات این دانشگاه است که امیدواریم با تسریع در روند بازسازی این امکانات شرایط کنونی بهبود یابد.

دبیر شورای صنفی دانشگاه شیراز دربخش دیگری از سخنانش گفت: در دانشگاه شیراز شورای تعامل و تبادل نظر دانشجو با دانشگاه و اتاق فکری وجود دارد که دانشجویان در هردوی این شوراها حضور دارند و پیشنهادات خود را به مسوولان ارائه می‌دهند.

کریمی از تشکیل اتحادیه شورای صنفی در آینده نزدیک خبر داد و گفت: امیدواریم با همکاری دانشگاه‌های تهران و دیگر دانشگاه‌های شهرستان بتوانیم این اتحادیه را فعال‌تر کنیم.

دبیر شورای صنفی دانشگاه شیراز در پاسخ به سوالی مبنی بر تفاوت آیین‌نامه شورای صنفی سال ۹۰ با آیین‌نامه شورای صنفی وزارت علوم سال ۸۲ اظهار کرد: آیین‌نامه کنونی استقلال شورا را تا حدی محدود کرده است. در سال‌های گذشته که شورا به شیوه قبل فعالیت می‌کرد، تعداد زیادی از دانشجویان درانتخابات شورا شرکت می کردند در حالی که اکنون از حدود اختیارات شورا کاسته شده و امکان اعمال نظارت بر فعالیت‌های شورای صنفی از سوی مدیریت دانشگاه افزایش یافته است.

دبیر شورای صنفی دانشگاه شیراز در پایان ضمن ابراز خوشحالی از اینکه تیم مدیریتی جدید دانشگاه با اعضای شورای صنفی تعامل خوبی دارد، گفت: در حال حاضر بسیاری از حقوق شورای صنفی به این نهاد بازگردانده شده، همچنین با مساعدت رییس دانشگاه، امکان فعالیت فرهنگی از جمله برگزاری جشن ورودی‌ها برای دانشجویان شورای صنفی فراهم شده است.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

اعتراض جمعی از دانشجویان داروسازی به برخی تحولات در این رشته
کمبود نیروی متخصص پرستاری، از مشکلات دانشجویان علوم پزشکی تهران
ثبت نام متقاضیان ادامه تحصیل کارشناسی بدون آزمون دانشگاه آزاد
انتصاب دبیرعلمی مسابقات مناظره دانشجویان
امشب،آخرین مهلت ثبت نام کنکور۹۴/کاهش ۱۶درصدی داوطلبان
مصرانه پیگیر راه اندازی مرکز بین الملی دانشگاه پیام نور هستیم
اعلام نتایج آزمون جامع علوم پایه و پیش کاروزی دانشگاه آزاد
فردا آخرین مهلت ثبت نام کنکور ۹۴

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم