نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

لزوم تسهیل فرآیند فعالیت نخبگان دانشگاهی در کشور

رییس جامعه جراحان ایران خواستار تسهیل فرایند فعالیت نخبگان در کشور شد و گفت: باید با ایجاد جاذبه در کشور احتیاجات آنها را به نحو مطلوب رفع کنیم تا از فرار مغز ها جلوگیری به عمل آید.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه آذربایجان شرقی، دکترایرج فاضل در نخستین جشنواره سالانه تجلیل از دانشجویان برگزیده دانشگاه علوم پزشکی تبریز افزود: ضروری است این چنین جشنواره هایی همه ساله به صورت سراسری در کشور برگزار شود چرا که این گونه فعالیت های گامی مهم در ارتقای فرهنگی و علمی کشور است.

وی خاطر نشان کرد: فرار مغزها یک مساله جهانی بوده و یکی از علل اصلی آن مربوط به تئوری دافعه و جاذبه است . با افزایش حس مسوولیت پذیری در بین دانشجویان و نخبگان خواهیم توانست مانع فرار مغزها از کشور شویم.

وی ادامه داد: ضروری است دولت در خصوص جذب و نگهداری نخبگان به عنوان سرمایه های بزرگ این مرز و بوم تلاش کند.

رییس جامعه جراحان ایران با تاکید بر آموزش مسئولیت پذیری در بین دانشجویان گفت: متاسفانه این موضوع جایگاهی در آموزش عالی کشور نداشته و باید متولیان امر بر این موضوع مهم بیش از پیش توجه کنند.

به گزارش ایسنا، در نخستین جشنواره سالانه تجلیل از دانشجویان برگزیده دانشگاه علوم پزشکی تبریر ۶۵ دانشجوی برگزیده کنکور، المپیادها و مسابقات مختلف علمی، پژوهشی، فرهنگی، هنری و ورزشی مورد تجلیل قرار گرفتند.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

آموزش روش‌های پیشگیری از ایدز به دانشجویان
پیام تسلیت جامعه دانشگاهی به مناسبت درگذشت مادر روحانی
صدور مجوز نشریه «تدبیر» معاونت دانشجویی وزارت بهداشت
چابک‌سازی و کاهش بروکراسی دانشگاه آزاد در سال جدید
بازدید معاون وزیرعلوم از طرح ها و پروژه های عمرانی دانشگاه زابل
ایتالیا و ایران همکاری‌های آموزشی و پژوهشی را افزایش می‌دهند
ایجاد رشته دکترای مهندسی عمران در دانشگاه یزد
بهره برداری از ساختمان جدید دانشکده پزشکی تا سه سال آینده

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم