نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

لزوم ایجاد مراکز تخصصی و فوق تخصصی پزشکی در دانشگاه آزاد

قائم مقام رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در حوزه علوم پزشکی با بیان اینکه هنوز در دانشگاه مراکز تخصصی و فوق تخصصی نداریم و باید برای توسعه آن سرمایه گذاری کنیم، گفت: هدف گذاری برای این موضوع می‌تواند گامی موثر در راستای ارتقای دانشگاه به شمار رود.

به گزارش سرویس «دانشگاهی» ایسنا، دکتر باقر لاریجانی با حضور درجمع اعضاء هیات علمی واحد علوم پزشکی تهران ضمن تقدیر از ایده خلاقانه هیات موسس و کمک نقدی امام راحل(ره) در تاسیس دانشگاه آزاد اسلامی، گفت: قطعا راه‌اندازی مجموعه علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی کار آسانی نبوده و این کار دشوار به همت و تلاش بنیانگذاران دلسوزی همچون دکتر جاسبی و دکتر یحیوی محقق شده و مطمئنم درابتدای این راه و به ویژه در مباحث مربوط به وزارت بهداشت موانع و سدهای بسیار زیادی وجود داشته است.

دکتر لاریجانی افزود: خوشبختانه امروز نتیجه همه این تلاشها به جایی رسیده است که می‌توانیم با افتخار اعلام کنیم دانشگاه آزاد اسلامی جزء برترین دانشگاه‌های کشور است.

وی در ادامه با تشریح وضعیت علمی و پژوهشی این دانشگاه گفت: دانشگاه آزاد اسلامی در رنکینگ اسکوپوس وضعیت بسیار خوبی را از نظر تولید مقالات علمی دارد و تعداد مقالات گروه پزشکی از کل مقالات پزشکی کشور در بانک اطلاعاتی اسکوپوس ۱۲ هزار و ۲۴ مقاله است، به عبارتی سهم مقالات گروه پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی از کل مقالات علوم پزشکی کشور ۱۵ درصد است.

لاریجانی همچنین با بیان اینکه هنوز در دانشگاه مراکز تخصصی و فوق تخصصی نداریم و باید برای توسعه آن سرمایه‌گذاری کنیم، افزود: هدف گذاری برای این موضوع می‌تواند گامی موثر در راستای ارتقای دانشگاه به شمار رود.

وی در ادامه افزود: در مجموعه دانشگاه آزاد، پکیج آموزش، پژوهش و ارائه خدمات وجود دارد وظیفه ما این است که با یک مهندسی خوب میان آنها پیوند ایجاد کنیم تا باعث ارتقا یکدیگر شوند.

وی با اشاره به خاص بودن شرایط مجموعه واحد علوم پزشکی تهران دانشگاه آزاد اسلامی، گفت: ما در این واحد باید ضمن اینکه نگاه کشوری خود را حفظ کنیم، نقش الگوسازی برای کشور نیز ایفا کنیم و این در حالی است که هنوز تا رسیدن به آن مرحله فاصله زیادی داریم.

قائم مقام رییس دانشگاه آزاد در حوزه علوم پزشکی با اشاره به مسیر سخت و طولانی تصویب رشته‌های تخصصی و فوق تخصصی و رشته‌های جدید، افزود: تا چندی پیش تصویب یک رشته گاهی ۱۲ سال طول می‌کشید، اما الان با تغییر مکانیزم‌های جدید به دو سال کاهش یافته است.

لاریجانی ضمن اظهار امیدواری از اینکه دانشگاه آزاد بتواند با تعامل مناسب با وزارت بهداشت، زمان کمتری را در مسیر تصویب رشته‌های فوق تخصص و دکترای تخصصی طی کند، گفت: با توافقاتی که اخیرا با وزارت بهداشت و حوزه‌های آموزشی داشته‌ایم، راه‌های میانبر را رصد کرده‌ایم. به هرحال نیاز است تعداد زیادی از فلوشیپها و رشته‌ها را داشته باشیم، ضمن اینکه فلوشیپ‌های بالینی برای بیمارستانها تحول آفرین هستند و می‌توانند جنبش و جوشش بیشتری ایجاد کنند.

وی افزود: مهمترین وظیفه ما این است که بدانیم در کجای مسیر قرار گرفته‌ایم و شرایط آینده خود را پیش بینی و طراحی کنیم و متناسب با آن پیش رویم و زمینه بسترسازی جدیدی را ایجاد کنیم.

گفتنی است؛ اولین نشست ادواری اعضاء هیات علمی با مسئولان ارشد حوزه علوم پزشکی، آقایان دکتر باقر لاریجانی قائم مقام رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در حوزه علوم پزشکی و دکتر طه هاشمی معاون فرهنگی و اجتماعی ، دکتر سید علی ابطحی رئیس مرکز توسعه خدمات سلامت دانشگاه آزاد اسلامی در سالن اجتماعات شهید احدی دانشگاه علوم پزشکی آزاد اسلامی واحد تهران و با حضور هیات رئیسه، معاونان و جمع کثیری از اساتید عضو هیات علمی و روسای بیمارستانهای تابعه برگزار شد.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

بهره برداری از ساختمان جدید دانشکده پزشکی تا سه سال آینده
پورتال جذب هیات علمی دانشگاه تهران مستقل عمل نمی کند
اعتراض شورای اسلامی شدن دانشگاه ها به دخالت مراجع غیر دانشگاهی
دولت تاکنون مصوبه‌ای در خصوص اراضی دانشگاه شیراز نداشته است
ساخت ۱۰ خوابگاه مطلوب و استاندارد در سال آینده/ تدوین دانشنامه برخطر سلامت
پیام تسلیت وزیرعلوم به رئیس جمهور
رتبه‌بندی دانشگاه‌های مشهور جهان در ۲۰۱۵
امسال ۱۲۰۰ برنامه فرهنگی در دانشگاه پیام‌نور لرستان برگزار شد

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم