نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

لزوم اعتراض دانشگاهیان جهان به نسل کشی رژیم صهیونیستی در نوار غزه

دکتر حمید میرزاده، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در پیامی به روسای دانشگاه‌های جهان، خواستار اعتراض دانشگاهیان جهان به نسل کشی رژیم صهیونیستی در نوار غزه شد.

به گزارش سرویس «دانشگاهی» ایسنا، متن پیام دکتر میرزاده بدین شرح است: «آنچه امروز در نوار غزه رخ می دهد، روی دیگر انسان است آنگاه که انسانیت فراموش می شود و آدمی با خوی حیوانی خود دست به کشتار و جنایت می زند. امروز همگی شاهدیم که مردم بی دفاع غزه در نبردی نابرابر و در مقابل سکوت بی رحمانه جهانیان، کشته می شوند و چه تلخ است که بخش مهمی از تلفات این جنگ را کودکان، زنان و سالخوردگان تشکیل می دهند.

دوستان عزیز

حتما شما هم مانند همه دنیا، تصاویر مصیبت بار امروز غزه را از رسانه‌هایی که تنها می‌توانند بخش کوچکی از واقعیت تلخ غزه را به تصویر بکشند، دیده‌اید.

همکاران من

اگر دانش ورزی و علم آموزی نتواند در هنگام بلایا و مصیبت هایی چون امروز به کمک بشر بیاید و به جهانیان بگوید که این شیوه و رسم انسانیت نیست، اگر جایگاه رفیع دانشگاه و دانشگاهیان نتواند زنهاری باشد بر کشورهای جنگ طلب و غاصب، شما بگویید آیا آن علمی که دانشگاه‌های ما نماد آن هستند، می‌تواند ادعا کند که با تمام توان به سمت تکامل گام بر می دارد؟

اساتید گرانقدر

«سعدی» شاعر بزرگ ایرانی ابیات مشهوری دارد که امروز در مجامع بزرگ بین المللی نماد صلح و انسانیت است و هرجا کسی ضرب المثلی در زمینه حقوق بشر می‌خواهد بزند بی‌گمان به یاد شعر مشهور او می‌افتد که می‌گوید:

بنی آدم اعضای یک پیکرند

که در آفرینش ز یک گوهرند

چو عضوی به درد آورد روزگار

دگر عضوها را نماند قرار

همکاران من

مردم بی‌دفاع غزه، هر روز جان خود را به دست می‌گیرند از خانه‌هایشان بیرون می‌زنند، این در حالی است که زنان و کودکانی که در ماوای خویش به سر می‌برند هم، از بمباران و حملات رژیم اسرائیل در امان نیستند و هر آینه ممکن است که کودکی جان خود را بر اثر تیر و ترکش و آوار از دست بدهد.

چنانکه گفته آمد، وظیفه جامعه علمی جهان است که به صورت گسترده و سازماندهی شده، به این نسل کشی بی‌رحمانه اعتراض کند.

دوستان عزیز

اینجانب به نمایندگی از دانشگاه آزاد اسلامی؛ به عنوان بزرگترین دانشگاه جهان اسلام و بزرگترین دانشگاه حضوری جهان، آمادگی خود و دانشگاه تحت مدیریتم را اعلام می‌دارم که در زمینه هماهنگی‌ها و اقدامات اولیه در «اعتراض دانشگاهیان جهان به نسل کشی در نوار غزه» پیشقدم شده و زمینه این اقدام مدنی و صلح طلبانه را فراهم آورد.

و از تمامی دانشگاهیان آزاده جهان می‌خواهم به هر نحو ممکن اعتراض خود را به جنایات صهیونیستها، به گوش محافل بین المللی برسانند. همکاران من هم در دانشگاه آزاد اسلامی هر یک به سهم خود درصدی از حقوق خود را به مردم مظلوم فلسطین تخصیص داده‌اند.

به امید روزی که جنگ، خانه هیچ کودکی را ویران نکند و تمامی فرزندان زمین بتوانند در محیطی سرشار از صلح و و دوستی ببالند و زمینه ساز جهانی عاری از خشونت باشند».

انتهای پیام

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم