نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

لزوم اصلاح ساختار آیین نامه نشریات دانشگاهی

مدیر مسئول نشریه سحر دانشگاه تهران گفت: دانشگاه تهران روند بهبود و تغییرات را دیرتر طی می‌کند فضایی برای فعالیت نشریات دانشجویی به صورت فعالانه وجود ندارد.

محدثه قزوینی در گفت و گو با خبرنگار«دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، اظهار داشت: بعضی بحث‌ها ساختاری است مثلا طبق ماده ۳۶ آیین نامه نشریات دانشگاهی، اختیاری غیر منطقی به رئیس کمیته ناظر بر نشریات دانشگاه داده شده که طبق آن خود فرد مختار است نشریه را تعلیق کند. بنابراین نیاز به اصلاح ساختاری احساس می‌شود.

وی همچنین با اشاره به مشکل بودجه مالی نشریات ادامه داد: متوجه شده‌ایم بعضی دانشگاه‌ها حدود ۱۸ میلیون بودجه به نشریات اختصاص دادند. اما دانشگاه تهران با داشتن دو میلیون تومان بودجه نشریات دانشجویی در هر سال، وضعیت خوبی ندارد.

قزوینی با اشاره به اینکه هنوز روند بی قانونی در هیئت ناظر بر نشریات وجود دارد افزود: به علت بی قانونی موجود وقتی از نشریه‌ای شکایت می‌شود شاکی معلوم نیست و شکایت مکتوب آن وجود ندارد.

مدیر مسئول نشریه سحر دانشگاه تهران تصریح کرد: بسیاری از کسانی که در حال حاضر در دانشگاه تهران سیاستگذاری می‌کنند، از دولت قبل باقیمانده‌اند البته این بدان معنی نیست که اگر کسی شایستگی داشته باشد، نباید مسولیت داشته باشد ولی برخی افراد سیاست گذاری‌های قبل را پیش می برند و فضایی وجود دارد که افراد و نشریات دست به عصا راه می‌روند.

وی همچنین درباره انتخابات شورای نظارت بر نشریات اظهارکرد: برخی دانشگاه‌ها به علت تعدد سیستم، بخشی از انتخابات را دچار مشکل کرده‌اند مثلا هژمونی دانشگاه پیام نور در انتخابات به صورت عادلانه جریان رای گیری را متوازن نمی‌کند و باعث می‌شود دانشجویان پیام نور بتوانند سمتی را با رای بالا متصدی شوند.

مدیر مسئول نشریه سحر دانشگاه تهران با اشاره به ارتباط نشریات دانشجویی با یکدیگر بیان کرد: اگرجشنواره‌ای برای نشریات دانشجویی وجود نداشته باشد شناخت بین افراد حاصل نمی‌شود.

وی همچنین درباره نمایشگاه مطبوعات امسال گفت: بین نشریات موجود در نمایشگاه توازن برقرار نیست هرچند بر خلاف سایرغرفه‌ها نشریاتی از تشکل‌های مختلف درغرفه دانشگاه تهران وجود دارد.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

لزوم پرداختن اعضای هیات علمی دانشگاهها به آموزش الکترونیک
آئین نامه اداره خوابگاه‌های خصوصی و غیر دولتی به زودی ابلاغ می شود
کمک خیرین به دانشجویان بی‌بضاعت
مسؤلان، دانشجویان را ملزم به رعایت پوشش حرفه ای پزشکی کنند
حذف آزمون علوم پایه برای داروسازان ورودی مهر ۹۴ به بعد
تخصیص بیش از ۹۲ میلیارد ریال وام به دانشجویان علوم و تحقیقات
بازدید معاون اداری، مالی وزارت علوم از دانشگاه سیستان وبلوچستان
نتیجه کمیته تجدیدنظر بورسیه‌­ها اعلام نشده است

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم