نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

لزوم ارتقا امنیت روانی خوابگاه‌های دانشجویی

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری سیستان و بلوچستان در جلسه ساماندهی خوابگاه‌های دانشجویی گفت: بررسی مشکلات و معضلات خوابگاه‌های دانشجویی و ارائه راهکارهای مناسب و پیشگیرانه از اهمیت خاصی برخوردار است.

به گزارش سرویس «دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)- منطقه سیستان و بلوچستان، محمد علی حمیدیان افزود: در رابطه با معضلات و مسائل حاکم بر خوابگاه‌های دانشجویی بدون تردید نمی‌توان گفت خوابگاه‌ها فاقد هرگونه مشکلاتی هستند.

وی عنوان کرد: در مبانی جامعه شناسی و کیفری شناسی هنگامی که جرمی مطرح می‌شود اهمیت آن جرم معمولا در دو نگاه است، ابتدا نگاه آماری به آن مقوله و دوم به جهت عنوان جرمی که مطرح می‌شود.

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان از جمله راهکارهای مقابله با پیشگیری از مشکلات خوابگاه‌های دانشجویی را تشکیل کلاس‌هایی تحت عنوان مهارتهای زندگی، ارتقای سطح اطلاعات دانشجویان اعم از فرهنگی و اجتماعی و همچنین فعال کردن اتاق مشاوره در دانشگاه‌ها عنوان کرد.

قائم مقام معاونت پیشگیری از وقوع جرم استان نیز با تاکید بر اهمیت خوابگاه‌های دانشجویی به عنوان سکونتگاه‌های موقت دانشجویان غیر بومی، به توسعه کمی و کیفی این فضاها اشاره کرد و خواستار تعاملات هر چه بیشتر مشترک میان سه حوزه دانشگاه‌ها، دانشجویان و والدین آنان شد.

نامی با بیان اینکه ارتقا امنیت روانی خوابگاه‌های دانشجویی از اهداف این معاونت است افزود: هدف این است که با مدیریت مناسب نتایج بهتری داشته باشیم.

گفتنی است؛ در این نشست مدیران حراست برخی از دانشگاه‌های استان به بیان دیدگاه‌ها و معضلات موجود در خوابگاه‌ها پرداختند.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

شرایط پذیرش در دانشگاه فرهنگیان در دستور کار شورای عالی آموزش و پرورش
ثبت‌نام ۸۷۹ هزار و ۴۳۱ داوطلب در آزمون سراسری ۹۴ /برگزاری کنکور ۲۱ خرداد
تحصیل مسن ترین دانشجوی علمی کاربردی در جهاددانشگاهی سمنان
نقش دانشگاه پیام نور در افزایش توانمندی بازارکار
کاهش سهمیه عمره دانشجویی
اعتراض شورای اسلامی شدن دانشگاه ها به مداخلات در فعالیت‌های دانشگاهها
درخواست اساتید دانشگاه‌های هنگ‌کنگ برای استقلال از چین
آموزش روش‌های پیشگیری از ایدز به دانشجویان

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم