نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

لزوم ارتقا امنیت روانی خوابگاه‌های دانشجویی

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری سیستان و بلوچستان در جلسه ساماندهی خوابگاه‌های دانشجویی گفت: بررسی مشکلات و معضلات خوابگاه‌های دانشجویی و ارائه راهکارهای مناسب و پیشگیرانه از اهمیت خاصی برخوردار است.

به گزارش سرویس «دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)- منطقه سیستان و بلوچستان، محمد علی حمیدیان افزود: در رابطه با معضلات و مسائل حاکم بر خوابگاه‌های دانشجویی بدون تردید نمی‌توان گفت خوابگاه‌ها فاقد هرگونه مشکلاتی هستند.

وی عنوان کرد: در مبانی جامعه شناسی و کیفری شناسی هنگامی که جرمی مطرح می‌شود اهمیت آن جرم معمولا در دو نگاه است، ابتدا نگاه آماری به آن مقوله و دوم به جهت عنوان جرمی که مطرح می‌شود.

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان از جمله راهکارهای مقابله با پیشگیری از مشکلات خوابگاه‌های دانشجویی را تشکیل کلاس‌هایی تحت عنوان مهارتهای زندگی، ارتقای سطح اطلاعات دانشجویان اعم از فرهنگی و اجتماعی و همچنین فعال کردن اتاق مشاوره در دانشگاه‌ها عنوان کرد.

قائم مقام معاونت پیشگیری از وقوع جرم استان نیز با تاکید بر اهمیت خوابگاه‌های دانشجویی به عنوان سکونتگاه‌های موقت دانشجویان غیر بومی، به توسعه کمی و کیفی این فضاها اشاره کرد و خواستار تعاملات هر چه بیشتر مشترک میان سه حوزه دانشگاه‌ها، دانشجویان و والدین آنان شد.

نامی با بیان اینکه ارتقا امنیت روانی خوابگاه‌های دانشجویی از اهداف این معاونت است افزود: هدف این است که با مدیریت مناسب نتایج بهتری داشته باشیم.

گفتنی است؛ در این نشست مدیران حراست برخی از دانشگاه‌های استان به بیان دیدگاه‌ها و معضلات موجود در خوابگاه‌ها پرداختند.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

آغاز ثبت نام اعتکاف در مسجد دانشگاه تهران
لزوم ایجاد دفاتر منطقه‌ای پیام نور در سراسر دنیا
دانشگاه زابل نقش محوری را در توسعه منطقه سیستان ایفا کرده است
آغاز عملیات احداث دانشکده علوم قرآنی خرم‎آباد
اعلام زمان مصاحبه پذیرفته شدگان ۷ رشته دکتری پژوهش محور آزاد
احتمال اشتغال ۹۰ درصد رزیدنت ها در بیرون از محیط آموزشی
تفاهم نامه همکاری دانشگاه علوم اقتصادی و مرکز تحقیقات سیاست علمی
تدریس رشته «مطالعه آکادمیک نینجاها» در یک دانشگاه ژاپنی

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم