نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

لزوم آشنا سازی دانشجویان با ویژگی های نسل جوان با ارزشهای انقلاب

رئیس دانشگاه بوعلی سینا گفت: باید با شناخت ویژگی های نسل جدید و بهبود روش های تدریس درس انقلاب اسلامی، دانشجویان را با زیرساختها، آرمانها و ارزشهای انقلاب اسلامی آشنا کنیم.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)_منطقه همدان، دکتر “منصور غلامی” در نخستین نشست تخصصی مدرسان درس انقلاب اسلامی به میزبانی معاونت دانشجویی و فرهنگی موسسه آموزش عالی عمران و توسعه، با اشاره به برخی تفاوتها میان نسل اول انقلاب و جوانان امروز اظهار کرد: نسل قدیم چون فضاها را احساس کرده و در جریان اتفاقات بوده است خیلی زود به جریان اصلی انقلاب وصل می شود اما دانشجوی نسل جدید در یک فضای ذهنی چگونه باید تصور کند در آن زمان چه اتفاقی افتاده است؟

وی ادامه داد: بنابراین باید با شناخت ویژگی های نسل جدید و بهبود روش های تدریس، دانشجویان را با زیرساختها، آرمانها و ارزشهای انقلاب اسلامی آشنا کنیم.

مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های استان همدان نیز گفت: اساتید درس انقلاب اسلامی باید آمادگی لازم برای هدایت و پاسخگویی به شبهات دانشجویان را داشته باشند.

حجت الاسلام والمسلمین “مصطفی رستمی” اظهار کرد: کشور ما دوره های مختلفی به خود دیده، گروه های مختلف از طیف چپ، ملی گرا و مذهبی با رژیم طاغوت مبارزه کردند اما هیچ کدام وزنی در کنار وزن امام راحل(ره) در تحولاتی که در ایران و جهان اسلام رخ داد، نداشت.

وی افزود: امام(ره) کسی است که ۶۵ سال عارف، فقیه، فیلسوف و اصولی بود و ضمن اینکه مبنای اصیل لزوم تغییر حاکمیت به اسلام را از ابتدا در مدنظر داشتند حرکاتشان همراه با مبنا بود.

وی ادامه داد: نگاه عظیم امام(ره) به انقلاب این است که انقلاب اسلامی ثمره تمام مجاهدت های انبیاست و انتظاری که در طول تاریخ، بشریت به دنبال آن بوده است.

حجت الاسلام رستمی با تاکید بر ضرورت هوشیاری در برابر دشمنان انقلاب تصریح کرد: نظام سلطه در مقابل این حرکت بزرگ یک موجود دست و پا بسته نیست و هویت ۴۰۰ ساله خود را در مقابل جمهوری اسلامی به تاراج نمی گذارد و کار خود را انجام می دهد.

وی خاطرنشان کرد: دانشجوی ما در معرض انواع اطلاعات و اخبار است و ما تنها کانال اطلاعات دهنده به دانشجویان نیستیم، پاسخگویی به شبهات این دانشجویان کار آسانی نیست بنابراین اساتید درس انقلاب اسلامی باید آمادگی لازم برای هدایت و پاسخگویی به شبهات را داشته باشند.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

بهره برداری از ساختمان جدید دانشکده پزشکی تا سه سال آینده
پورتال جذب هیات علمی دانشگاه تهران مستقل عمل نمی کند
اعتراض شورای اسلامی شدن دانشگاه ها به دخالت مراجع غیر دانشگاهی
دولت تاکنون مصوبه‌ای در خصوص اراضی دانشگاه شیراز نداشته است
ساخت ۱۰ خوابگاه مطلوب و استاندارد در سال آینده/ تدوین دانشنامه برخطر سلامت
پیام تسلیت وزیرعلوم به رئیس جمهور
رتبه‌بندی دانشگاه‌های مشهور جهان در ۲۰۱۵
امسال ۱۲۰۰ برنامه فرهنگی در دانشگاه پیام‌نور لرستان برگزار شد

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم