نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

قول معاون دانشگاه علوم پزشکی تهران به ۱۲۰ دانشجویی که مسموم شده بودند

معاون دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی تهران، شمار دانشجویان دچار مسمومیت را ۱۲۰ نفر اعلام و اظهار کرد: با توجه به اینکه در ایام امتحانات پایان ترم قرار داریم و دانشجویانی که مشکل مسمومیت داشته اند حداقل ۴۸ ساعت دچار علایم ضعف و بی حالی بوده اند، ضمن عذرخواهی از همه این افراد، این قول را خواهم داد در مورد رفع مشکلات آموزشی آنها و برگزاری امتحان مجدد از آنها با هماهنگی معاونت آموزشی دانشگاه، اقدام موثر در این زمینه به عمل آید.

دکتر مصطفی محقق در گفت‌وگو با خبرنگار دانشگاهی ایسنا در علوم پزشکی تهران، به تشریح جزییات مسمومیت غذایی تعدادی از دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی تهران پرداخت و گفت: سه شنبه هفته گذشته با رسیدن اطلاعاتی مبنی بر ظاهر شدن علایم مسمومیت برخی از دانشجویان خوابگاهی این دانشگاه، گروهی متشکل از معاون دانشجویی، مسوول بهداشت و درمان، مدیر حراست و مدیر امور خوابگاههای دانشگاه، جهت بررسی این موضوع به خوابگاه ها مراجعه کردند بطوریکه تمام دانشجویان بیمار در همان شب به مراکز درمانی فرستاده شدند و خدمات درمانی از طریق بیمارستان های علوم پزشکی به این افراد ارائه شد.

وی در ادامه با اشاره به اینکه تعداد دانشجویان مسموم بین ۱۰۰ تا ۱۲۰ نفر بوده است تصریح کرد: بطور کلی ۱۰۰ تا ۱۲۰ نفر از دانشجویان ساکن خوابگاه این دانشگاه دچار این مسمومیت غذایی شده اند. البته باید گفت به دلیل اینکه تعدادی از این افراد چندین بار برای درمان به مراکز درمانی مراجعه کردند آمار دقیق مبتلایان در حال بررسی است.

محقق در خصوص علت ابتلا دانشجویان به این مسمومیت غذایی اشاره کرد و گفت: تمام دانشجویانی که به این بیماری مبتلا شدند وعده غذایی ناهار خود را در یکی از سلف های پسرانه دانشگاه خورده بودند، بطوریکه از ۷۰۰ دانشجویی که از غذای آن سلف مصرف کرده بودند تنها ۱۲۰ نفر آنها مسموم شده و دانشجویانی که در سلف های دیگری ناهار خود را میل کرده بودند، هیچ گونه مسمومیتی بین آنها مشاهده نشده است.

وی افزود: روز سه شنبه هفته گذشته، غذا در سلف های مختلف دانشگاه توزیع شده بود که از این تعداد ۷۰۰ نفر در سلف دانشجویان پزشکی بوده است و تنها ۱۲۰ نفر از این افراد به مسمومیت غذایی مبتلا شده اند.

مواد غذایی دانشگاه هیچ آلودگی نداشته است

معاون دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی تهران ادامه داد: با بررسی هایی که مسوولان تا کنون انجام دادند به این نتیجه رسیدند که غذای دانشگاه از نظر بهداشتی هیچ گونه مشکلی نداشته است و در حال حاضر یک تیم تحقیقاتی متشکل از کارشناسان بهداشت و نمونه بردار، جهت بررسی های بیشتر به محل غذاخوری اعزام شده است.

وی با اشاره به اینکه هیچ کدام از دانشجویان مسموم در بیمارستان ها بستری نشدند گفت: خوشبختانه در طول زمان ۲ تا ۳ ساعت، به وضعیت تمامی دانشجویان مسموم رسیدگی شد بطوریکه وضعیت عمومی دانشجویان متغیر بوده است، بعضی از آنها حال عمومی خوبی داشته و با یک ویزیت و توصیه مرخص شدند و در برخی نیز احتیاج به تزریقات بوده است.

محقق در خصوص کیفیت مواد غذایی دانشگاه علوم پزشکی تهران خاطر نشان کرد: مراحل تهیه غذا و مواد اولیه این دانشگاه، توسط معاونت دانشجویی انجام می شود و فقط مرحله پخت غذا به عهده پیمانکاران است بطوریکه تلاش می کنیم از بهترین نوع مواد غذایی برای تغذیه دانشجویان استفاده کنیم.

وی همچنین یادآور شد: به علت محدودیت های بودجه، تعداد غذاهای پرهزینه نظیر ماهی و مرغ در وعده غذایی دانشجویان محدود است اما وعده های غذایی دانشجویان توسط کارشناسان مواد غذایی و با توجه به کالری مورد نیاز دانشجویان ارایه داده می شود.

پیمانکار طبخ غذای دانشگاه به زودی تغییر خواهد کرد

محقق با اشاره به اینکه تا زمان پایان قرارداد پیمانکار طبخ غذای دانشگاه کمتر از دو ماه باقی مانده است اظهار کرد: با توجه به عدم رضایت دانشجویان در طبخ غذای دانشگاه، پیمانکار تغییر خواهد کرد.

وی همچنین افزود: این اتفاق در طول ۱۵ سال اخیر در دانشگاه علوم پزشکی تهران بی سابقه بوده است و معاونت دانشجویی تمام تلاش خود را درجهت بررسی علل و جلوگیری از اینگونه مشکلات انجام خواهد داد و آن دسته از دانشجویانی که به علت مسمومیت دچار مشکلات آموزشی شده اند، نگران مسایل درسی خود نباشند و برای رفع این مشکل به امور دانشجویی مراجعه کنند.

دانشجویان مسموم نگران محرومیت خود از جلسه امتحان نباشند

محقق در پایان یادآور شد: با توجه به اینکه در ایام امتحانات پایان ترم قرار داریم و دانشجویانی که مشکل مسمومیت داشته اند حداقل ۴۸ ساعت دچار علایم ضعف و بی حالی بوده اند، ضمن عذرخواهی از همه این افراد، این قول را خواهم داد در مورد رفع مشکلات آموزشی آنها و برگزاری امتحان مجدد از آنها با هماهنگی معاونت آموزشی دانشگاه، اقدام موثر در این زمینه به عمل آید.

انتهای پیام

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم