نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

قفل بنگلادش به روی دانشگاه‌های خارجی گشوده شد

وزیر آموزش بنگلادش در نهایت پس از یک وقفه طولانی، آیین‌نامه مربوط به فعالیت دانشگاه‌های خارجی در این کشور را نهایی کرد.

به گزارش سرویس «دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، وزارت آموزش بنگلادش برای پاسخگویی به انتظار طولانی مدت نمایندگان محلی دانشگاه‌های خارجی، پس از وقفه‌ای طولانی آیین نامه فعالیت دانشگاه‌ها و مراکز تحصیلی خارجی در این کشور را نهایی کرد.

مقامات وزارت آموزش بنگلادش اعلام کردند: شمار زیادی از دانشگاه‌های خارجی برای افتتاح شعب خود در این کشور اعلام آمادگی کرده‌اند اما دولت به دلیل مخالفت دانشگاه‌های خصوصی با حضور دانشگاه‌های خارجی در این کشور، این اقدام را به تاخیر انداخته است. دانشگاه‌های خصوصی بنگلادش مدعی هستند در صورتی که دولت‌ درهای این کشور را به سوی دانشگاه‌های خارجی باز کند،‌ سیل دانشگاه‌های بی‌کیفیت خارجی به بازار آموزش عالی بنگلادش سرازیر می‌شود. سال گذشته گزارش‌ها نشان داد به رغم فقدان مجوز، تعدادی از دانشگاه‌های خارجی با تخطی از قانون ضمن انتشار آگهی اقدام به جذب دانشجو کرده‌اند.

به گزارش ایسنا به نقل از یونیورسیتی ورلدنیوز، بنابر قانون دانشگاه‌های خارجی در بنگلادش مصوب سال ۲۰۱۰ میلادی، دانشگاه‌های خارجی و شعبه‌های آنها اجازه هیچگونه فعالیت دانشگاهی و اعطای مدرک در این کشور را ندارند. با این حال قانون تصریح می‌کند که دولت می‌تواند قوانین دیگری را برای فعالیت دانشگاه‌های خارجی و شعب آنها تعریف کند.

اکنون دولت بنگلادش پس از چهار سال از این قانون تبعیت کرده و در عین حال در قانون جدید فعالیت‌ دانشگاه‌های خارجی را تعریف کرده است. قانون جدید به دانشگاه‌های خارجی یا نمایندگان محلی آنها اجازه انجام برنامه‌های مشترک با دانشگاه‌های داخلی یا سرمایه گذاران برای احداث و فعالیت دانشگاه یا مراکز تحصیلی در بنگلادش را می‌دهد.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

لزوم بازنگری جدی در آموزش داروسازی عمومی
امیدواریم اتفاقات اخیر دانشگاه فردوسی موجب تحکیم استقلال دانشگاه شود
مصرانه پیگیر راه اندازی مرکز بین المللی دانشگاه پیام نور هستیم
برگزاری اولین آزمون استخدامی مشترک فراگیر دستگاه‌های اجرایی
آغاز ثبت نام اعتکاف مسجد دانشگاه تهران
ابلاغ آیین‌نامه جدید استعدادهای درخشان به دانشگاه‌ها+ جزییات تغییرات
دانشگاه های علوم پزشکی آموزش را فدای پژوهش های غیر کاربردی کرده اند
اعلام اولویت‌های کاری دانشگاه پیام نور در سال ۹۴

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم