نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

قطع و وصل مداوم اینترنت مهم‌ترین مشکل دانشجویان در دوران تحصیل

دبیر اجرایی جشن علوم پایه ورودی ۹۰ دانشگاه علوم پزشکی تهران، با اشاره به اینکه قوانین و امکانات موجود در دانشکده‌ها و بیمارستان‌ها درباره دانشجویان ثابت نیست، گفت: پایین بودن سرعت اینترنت و قطع و وصل مداوم آن، کاهش ساعات مطالعه درسی، کمبود امکانات آموزشی در دانشکده‌ها، بیمارستان‌ها و همچنین برخی مسائل دست و پاگیر آموزشی از جمله مشکلاتی هستند که دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی تهران با آن مواجه هستند.

محدثه یداللهی در گفت‌وگو با خبرنگار «دانشگاهی» ایسنا -منطقه دانشگاه علوم پزشکی تهران، با ابراز تأسف از اینکه برای رفع این مشکلات هیچ تلاشی صورت نمی گیرد، اظهار کرد: عدم دسترسی به اینترنت پرسرعت و قطع و وصل مداوم اینترنت از مهم ترین مشکلات دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی تهران در دوران تحصیلی است.

وی افزود: متاسفانه تمامی دانشجویان در دوره‌های مختلف تحصیلی در دانشگاه‌ها بخصوص خوابگاه با مشکل سرعت پایین اینترنت و همچنین قطع و وصل مدام آن مواجه هستند و هیچ تلاشی از سوی مسئولان در جهت رفع آن نیز صورت نمی گیرد. در صورتی که این مشکلات می‌تواند روی پیشرفت تحصیلی دانشجویان تاثیر منفی بگذارد و یا حتی موجب بی انگیزگی آنها شود.

یداللهی همچنین در ادامه تصریح کرد: به عنوان مثال دانشجویان دانشکده پردیس بین الملل دانشگاه علوم پزشکی تهران، از امکانات و فضای آموزشی که مخصوص دانشجویان خود دانشگاه است، استفاده می کنند، در حالی که هیچ امکاناتی از طرف دانشکده پردیس به ما داده نمی‌شود.

این دانشجوی پزشکی ورودی ۹۰ با اشاره به اینکه برنامه‌ریزی و مدیریت آموزشی مسئولان می‌تواند در پیشرفت تحصیلی دانشجویان تاثیرگذار باشد، گفت: بیشترین مشکلات دانشجویان مربوط به حیطه‌های آموزشی است. به عنوان نمونه در بعضی از درس‌ها میزان افت تحصیلی و مشروط شدن دانشجویان بسیار زیاد است، در حالی که باید نوع امتحان و خود درس بررسی شود.

وی ادامه داد: مشکل دیگر دانشجویان پزشکی این است که قوانین و امکانات موجود در دانشکده‌ها و بیمارستان‌ها در خصوص دانشجویان ثابت نیست و با توجه به سنگین بودن دروس پزشکی و نیاز به مطالعه بیشتر، ساعات مطالعه دانشجویان در خوابگاه‌ها و کتابخانه‌ها به دلایلی کاهش می یابد و متاسفانه مسئولان دانشکده‌ها و بیمارستان نیز در جهت رفع این مشکلات همراهی لازم را با دانشجویان ندارند.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

احداث ۱۰ خوابگاه دانشجویی در دانشگاه‎های علوم پزشکی کشور
دانشگاه امروز محور و موتور محرک توسعه اجتماعی و سیاسی کشور است
لغو اعزام کاروان‌های دانشگاهیان عمره گزار تا دهم فروردین
برگزاری دوره الکترونیک ۶ رشته در دانشگاه خوارزمی
نقش نفت در برنامه‌های توسعه‌ای کشور بررسی می‌شود
تسلیت رئیس دانشگاه شریف به روحانی
ایجاد مقاطع ارشد و دکتری رشته های معماری داخلی در دانشگاه آزاد همدان
همکاری‌های دانشگاه‌های علوم پزشکی ایران و استرالیا گسترش می یابد

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم