نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

فعالیت ۲۵۰۰ فرقه انحرافی در فضای سایبر و غیرسایبری

معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه لرستان گفت: ۲۵۰۰ فرقه انحرافی در فضای سایبر و غیرسایبر فعالیت دارند.

به گزارش خبرنگار «دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه لرستان، حجت‎الاسلام خدایی در مراسم اختتامیه کارگاه آموزشی توجیهی رسم هجرت در محل دانشکده بهداشت و پیراپزشکی دانشگاه علوم پزشکی در خرم‎آباد خودسازی را به عنوان اولین مولفه اعمال مدیریت جامع کیفیت در اردوهای جهادی برشمرد و افزود: امام خمینی(ره) تا سن ۴۰ سالگی در حرکت‎های اجتماعی بروز و ظهور نداشت و بیشتر فعالیتشان در عرصه خودسازی بوده است.

وی اظهار کرد: امام خمینی(ره) در سن ۴۰ سالگی کتاب عرفان الهدایة که معطوف به خودسازی است را نوشت.

معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه لرستان بالا بردن معرفت و تعمیق شناخت نسبت به اهل بیت را از مولفه‎های خودسازی برشمرد و تصریح کرد: اگر عمق عرفان و معرفت انسان بالا نباشد به نگاه وهابیت دچار می‎شود.

حجت‎الاسلام خدایی اضافه کرد: سلفی‎ها توحید را از امام علی(ع) و ائمه نگرفته‎اند به همین دلیل می‎گویند خداوند را در این دنیا نمی‎توان دید اما در آن دنیا به صورت جسم ظاهر می‎شود.

وی به فعالیت ۲۵۰۰ فرقه انحرافی در فضای سایبر و غیرسایبر اشاره کرد و گفت: این فرق در مقابل توحید، شرک در مقابل نبوت و امامت، حکمت و عقل خودبنیان بریده از وحی و در مقابل معاد تناسخ را مطرح می‎کنند.

معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه لرستان از برنامه‎ریزی به عنوان دومین مولفه اعمال مدیریت جامع کیفیت در اردوهای جهادی نام برد و افزود: در برخی از اردوهای جهادی با ضعف برنامه‎ریزی مواجه هستیم.

حجت‎الاسلام خدایی تحقیق در خصوص منطقه مورد نظر برای برگزاری اردوی جهادی را ضروری دانست و اظهار کرد: برای شناخت درست گروه‎های جهادی از مناطق باید اتاق فکری متشکل از مسئولان، جوانان، بزرگان و ریش سفیدان و روحانی هر منطقه تشکیل شود.

وی بر ضرورت کیفیت بخشی به اردوهای جهادی تاکید و تصریح کرد: باید نمادهای دینداری در مناطق محروم معرفی شوند.

معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه لرستان اضافه کرد: دینی که به ما می‎گوید نگاه به نامحرم حرام است همان دین نیز می‎گوید باید محیط زیست را پاکیزه نگه داریم اما متاسفانه در برنامه‎ریزی‎ها از این مساله غافل می‎شویم.

خدایی خواستار پاکسازی محیط روستاها از آلودگی‎های زیست محیطی توسط دانشجویان جهادی شد و افزود: دانشگاه لرستان این آمادگی را دارد که با کمک دانشجویان جهادی تمام مبادی ورودی شهر خرم‎آباد را از آلودگی‎های زیست محیطی پاکسازی کند.

وی مدیریت را به عنوان سومین مولفه اعمال مدیریت جامع کیفیت در اردوهای جهادی معرفی کرد و گفت: مدیریت در اردوهای جهادی باید به گونه‎ای باشد که کسی احساس بی‎فایدگی نکند.

معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه لرستان اظهار کرد: نباید مدیریت اردوهای جهادی را مانند مدیریت پروژه‎های کلنگ‎ زده شده‎ای که پس از مدتی نیمه‎کاره رها می‎شوند، رها کنیم.

خدایی با اشاره به اینکه ضعف ارزیابی به عنوان چهارمین مولفه اعمال مدیریت جامع کیفیت در اردوهای جهادی است، تصریح کرد: متاسفانه عملیات‎های جدید با عملیات‎های قدیم ارتباطی ندارند و تجربیات عملیات‎های قدیمی به عملیات‎های جدید منتقل نمی‎شوند.

وی معنویت، ارتباط با خدا و خلوص را به عنوان یکی دیگر از مولفه اعمال مدیریت جامع کیفیت در اردوهای جهادی برشمرد و اضافه کرد: اگر دانشجوی جهادی ما به عطر معنویت معطر نباشد قطعاً آن جوان روستایی نیز از او تاثیری نخواهد گرفت؛ بنابراین در اردوهای جهادی باید آموزه‎های دینی را رعایت کرد.

انتهای پیام

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم