نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

فعالیت ۲۱۰ کانون فرهنگی اجتماعی در دانشگاه کردستان

رئیس دانشگاه کردستان، با اشاره به اینکه فضای فرهنگی با نشاط و قوی زمینه ساز تحول اقتصادی است، گفت: دانشگاه کردستان با فعالیت ۲۱۰ کانون فرهنگی اجتماعی در تلاش برای تحقق این مهم است.

دکتر جهانشیر امینی درگفت‌وگو با خبرنگار«دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)منطقه کردستان، با اشاره به اینکه معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه با سیاست و راهبرد ایجاد یک فضای با نشاط، شکل گرفته است اظهارکرد: این معاونت با هدف حفظ وحدت ملی و حفظ احترام به سیستم های مختلف، قومیت ها، عقاید و سنن برنامه های فرهنگی مختلف در دانشگاه تشکیل شده است.

وی با بیان اینکه برنامه‌های فرهنگی دانشگاه در سطح بومی و ملی در نظر گرفته شده است، افزود: تجلیل از مفاخر و مشاهیر ملی و بومی، برگزاری همایش‌های ادبی و زبان کردی، برگزاری همایش بین المللی، همایش اردلان شناسی، هورامان شناسی، احیای بازی‌های بومی محلی، پاره فرهنگ‌ها و … از مهمترین فعالیت‌های فرهنگی دانشگاه کردستان است.

رئیس دانشگاه کردستان با اعلام اینکه بالغ بر۲۱۰ کانون فرهنگی و اجتماعی فعال در دانشگاه وجود دارد، گفت: تمامی این کانون‌ها با حفظ وجهه فرهنگی و اجتماعی به فعالیت می پردازند.

امینی با بیان اینکه ۵۸ انجمن علمی با هدف ایجاد شور و نشاط علمی در دانشگاه راه‌اندازی و ساماندهی شده است، خاطرنشان کرد: حدود ۱۵ نشریه دانشجویی فعال در دانشگاه کردستان موجود است.

وی در پایان یادآور شد: فعالیت نشریه‌های دانشجویی با توجه به سلایق مختلف و با در نظر گرفتن بعد علمی و فرهنگی اجتماعی دانشگاه صورت می پذیرد.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

بیست و سومین جشنواره تقدیر از برگزیدگان کتاب سال دانشگاهی برگزار شد
تحصیل ۲۸ هزار دانشجو در دانشگاه​های دولتی خوزستان
بیانیه وزارت علوم به مناسبت روز ملی راهیان نور
راه اندازی سیستم اتوماسیون خوابگاه‌ها در دانشگاه شهید چمران
تقدیر از بازنشستگان دانشگاه الزهرا با کاشت نهال
تخصیص ۷۰۰ میلیارد تومانی به طرح‌های عمرانی دانشگاه آزاد در سال آینده
تدریس جراحی مغز و اعصاب از راه دور به دانشجویان افغانستان
پیش‎بینی اختصاص ۵ میلیارد تومانی به دانشکده‎های قرآنی در دست ساخت

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم