نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

فعالیت ۲ دانشکده جدید داروسازی از مهر ۹۳ در دانشگاه آزاد

قائم مقام رییس دانشگاه آزاد در حوزه علوم پزشکی از راه اندازی ۵ بیمارستان بزرگ آموزشی و دو دانشکده جدید داروسازی خبر داد.

به گزارش سرویس «دانشجویی» ایسنا، دکتر باقر لاریجانی قائم مقام رییس دانشگاه در علوم پزشکی در دیدار نمایندگان تام الاختیار و معاونان هماهنگی استان‌ها با آیت‌الله هاشمی رفسنجانی با ارائه گزارشی از وضعیت حوزه پزشکی دانشگاه آزاد، اظهار داشت: با نگاه عالمانه و آکادمیک دکتر میرزاده امروز شاهد توسعه کیفی دانشگاه در عرصه‌های مختلف هستیم.

وی افزود: دکتر میرزاده با بازبینی نظام دانشگاه و هماهنگی بیشتر با بدنه نظام آموزش عالی و تلاش برای شفافیت بیشتر در امور دانشگاه باعث شده تا بسیاری از دانشگاهیان کشور برای همکاری با دانشگاه آزاد تمایل بیشتری پیدا کنند.

لاریجانی در ادامه به چالش‌های پیش روی فعالیت دانشگاه آزاد اشاره کرد و گفت: در سه چهار سال گذشته، شیب تولیدات علمی بسیار تند شد، اما متاسفانه در یک سال گذشته تولیدات علمی افت محسوسی پیدا کرده است؛ اما با این وجود دانشگاه آزاد هنوز سهم عمده‌ای در تولیدات علمی کشور را بر عهده دارد.

وی با بیان این که دانشگاه آزاد درعلوم شیمی، مهندسی، کشاورزی و علوم ریاضی جزو برترین‌های دنیاست، خاطرنشان کرد: با این وجود دانشگاه آزاد در حوزه پزشکی با چالش‌های بسیاری روبروست و نتوانسته به رشد کیفی مورد نظر دست پیدا کند.

قائم مقام رییس دانشگاه در علوم پزشکی با بیان اینکه در حال برنامه ریزی برای ارتقاء ۹۰ واحد پزشکی هستیم، افزود: یکی از ابزارهای ارتقای دانشگاه، وجود اعضای هیات علمی است، خوشبختانه با رایزنی‌های انجام شده حدود ۲۰۰ نفر از استادان برجسته پزشکی کشور، با عنوان استاد وابسته با دانشگاه آزاد همکاری می‌کنند.

لاریجانی در ادامه به ارائه گزارشی از وضعیت حوزه پزشکی دانشگاه پرداخت و گفت: درحال حاضر در۷۵ رشته در مقطع دکترا و ۲۸ رشته در دکترای تخصصی بالینی در دانشگاه آزاد دانشجو جذب می‌شود که این میزان رشته نشان از عدم رشد کمی و کیفی این حوزه دارد.

وی گفت: کشور ایران در برخی رشته‌ها مثل پرستاری در منطقه دارای کمترین میزان آموزش است به همین خاطر در نظر داریم با همکاری بیمارستان‌های خصوصی رشته پرستاری را آموزش دهیم.

دکتر لاریجانی همچنین از تجهیز و راه اندازی ۵ بیمارستان بزرگ توسط دانشگاه آزاد خبر داد و گفت: بیمارستان ۳۰۰ تخت خوابه فرهیختگان، بیمارستان ۱۰۰ تخت خوابه کازرون، اردبیل و تبریز از جمله طرح هایی است که مراحل نهایی خود را طی خواهد کرد و به بهره برداری می رسد.

وی از راه اندازی دو دانشکده جدید داروسازی نیز خبر داد و گفت: ۲ دانشکده جدید داروسازی آمل و دامغان نیز مجوز نهایی برای فعالیت را اخذ کرده‌اند که از امسال به جذب دانشجو اقدام می‌کنند.

لاریجانی در پایان گفت: امیدواریم در ساختار جدید دانشگاه با حمایت‌های دکترمیرزاده و آیت الله هاشمی بتوانیم حوزه پزشکی را ارتقا دهیم.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

آئین نامه اداره خوابگاه‌های خصوصی و غیر دولتی به زودی ابلاغ می شود
کمک خیرین به دانشجویان بی‌بضاعت
مسؤلان، دانشجویان را ملزم به رعایت پوشش حرفه ای پزشکی کنند
حذف آزمون علوم پایه برای داروسازان ورودی مهر ۹۴ به بعد
تخصیص بیش از ۹۲ میلیارد ریال وام به دانشجویان علوم و تحقیقات
بازدید معاون اداری، مالی وزارت علوم از دانشگاه سیستان وبلوچستان
نتیجه کمیته تجدیدنظر بورسیه‌­ها اعلام نشده است
آغاز ثبت نام اعتکاف در مسجد دانشگاه تهران

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم