نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

فعالیت‌های ۶ ماهه دانشگاه خوارزمی تشریح شد

معاون پژوهشی دانشگاه خوارزمی با تاکید بر اینکه عمده فعالیت‌ها در دانشگاه معطوف به میزان تولید علم است، گفت: اعتبار هر دانشگاه براساس میزان فعالیت‌های پژوهشی آن طبقه‌بندی می‌شود.

به گزارش خبرنگار«دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، سیدحسین سراج‌زاده با ارائه گزارشی شش ماهه از فعالیت دانشگاه طی زمان تصدی سرپرست جدید دانشگاه، افزود: فعالیت‌های پژوهشی دانشگاه خوارزمی در سه محور دنبال می‌شوند. محور اول ساماندهی و روانسازی و ضابطه‌مند کردن فرآیند در حوزه‌ها و قسمت‌های پژوهشی است. محور دوم نهادسازی و توسعه فعالیت‌ها و محور سوم نیز تقویت ارتباط با نهادهای خارج از دانشگاه به خصوص استان البرز است.

وی در مورد محور ساماندهی در دانشگاه توضیح داد: فعال سازی نظام اتوماسیون اداری دانشگاه، بازتعریف فعالیت‌های انجام کار و ایجاد چند گروه برای مطالعه اعضای هیات علمی جزو محورهای ساماندهی هستند.

معاون پژوهشی دانشگاه خوارزمی ادامه داد: دانشگاه ۲۰ عنوان مجله داشت که این مجلات در وضع نابسامانی به سر می‌بردند که در این راستا کارگروه‌هایی برای ساماندهی تشکیل شد. همچنین ساماندهی‌هایی در زمینه موسسات و پژوهشکده‌های تحقیقاتی صورت گرفت، به طوری که ۷ پژوهشکده که در رکود بودند، با مشارکت مدیران پژوهشکده در حال فعال شدن هستند.

سراج‌زاده در مورد محور نهادسازی نیز گفت: در سال‌های مختلف چند نهاد پژوهشی مورد توجه بودند که در دانشگاه خوارزمی فعال نبود. ما مراکز رشد و پارک‌های علم و فناوری نداشتیم که هم‌اکنون برای ایجاد این مراکز و پارک‌ها فعالیت‌هایی در حال شکل‌گیری است. همچنین دفتر ارتباط با بازاریابی علمی مدیریت تثبیت شده‌ای نداشت که در حال حاضر یک مدیریت تثبیت‌شده دارد.

وی در ادامه از ساخت آزمایشگاه مرکزی در دانشگاه خبر داد و گفت: آزمایشگاه مرکزی از دهه هفتاد مورد توجه وزارت علوم بود که دانشگاه خوارزمی فاقد آن بود. امسال ۱۵۰ میلیون تومان برای ایجاد آزمایشگاه مرکزی اختصاص داده شد.

معاون پژوهشی دانشگاه خوارزمی از امضای ۶ تفاهم‌نامه با دستگاه‌های مختلف پژوهشی و سازمان‌های اجرایی خبر داد و گفت: تفاهم‌نامه‌ای با مرکز منطقه‌ای اطلاع‌رسانی علوم و فناوری و پایگاه‌ ستادی جهان اسلام امضا شده و فعالیت‌های مشترکی را در این زمینه آغازکرده‌ایم.

سراج‌زاده به برگزاری همایش‌های علمی مشترک با نهادهای علمی ظرف چهار ماه گذشته اشاره کرد و گفت: در سال ۹۳ پنج همایش علمی با همکاری سازمان‌های بیرون از دانشگاه و داخل دانشگاه برگزار کرده‌ایم و پیش‌بینی می‌شود تا پایان سال ۹۳، ۷ همایش دیگر نیز برگزار شود.

وی در ادامه به مقاله‌های علمی و پژوهشی دانشگاه اشاره کرد و گفت: در سال ۹۲، ۴۲۳ مقاله و ۲۱۶، ISI ارائه شد که این رقم در سه ماهه اول سال ۹۳ به ۲۱۰ مقاله علمی و پژوهشی و ۵۶ ISI رسید. همچنین ۹ کنفرانس بین‌المللی در سال گذشته برگزار شده است، اما تعداد کنفرانس‌های بین‌المللی برگزار شده از ابتدای سال ۹۳ تاکنون، ۷ کنفرانس بوده است.

معاون پژوهشی دانشگاه خوارزمی افزود: منبع طرح‌های پژوهشی سال ۹۲، ۸۰۲ میلیون تومان بوده است که برای سال ۹۳ download600 میلیون تومان برای طرح‌های پژوهشی پیش بینی شده بود، البته اگر قراردادی که با وزارت نفت بسته‌ایم اجرا شود، این عدد به بالای دو میلیارد تومان خواهد رسید.

سراج‌زاده در ادامه به کتاب‌های منتشر شده اشاره کرد و گفت: در سال ۹۰ و ۹۱ هر سال ۶ عنوان کتاب و در سال ۹۲، ۱۰ عنوان کتاب منتشر شد که از ابتدای سال ۹۳ تاکنون ۳ کتاب منتشر شده و شش کتاب نیز زیر چاپ قرار دارد که پیش‌بینی می‌شود تا پایان سال ۲۰ کتاب منتشر شود.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

لزوم بازنگری جدی در آموزش داروسازی عمومی
امیدواریم اتفاقات اخیر دانشگاه فردوسی موجب تحکیم استقلال دانشگاه شود
مصرانه پیگیر راه اندازی مرکز بین المللی دانشگاه پیام نور هستیم
برگزاری اولین آزمون استخدامی مشترک فراگیر دستگاه‌های اجرایی
آغاز ثبت نام اعتکاف مسجد دانشگاه تهران
ابلاغ آیین‌نامه جدید استعدادهای درخشان به دانشگاه‌ها+ جزییات تغییرات
دانشگاه های علوم پزشکی آموزش را فدای پژوهش های غیر کاربردی کرده اند
اعلام اولویت‌های کاری دانشگاه پیام نور در سال ۹۴

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم