نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

فعالیت‌های سیاسی لازمه تحرک در دانشگاه‌هاست

رییس دانشگاه تبریز ضمن گرامیداشت روز دانشجو با بیان اینکه فعالیت های سیاسی لازمه تحرک در دانشگاه‌هاست، گفت: مدیریت عالی کشور باید ظرفیت مناسبی را در دانشگاهها برای فعالیت های سیاسی فراهم کند.


دکتر محمدرضا پورمحمدی در بازدید از دفتر ایسنا در آذربایجانشرقی که به مناسبت پانزدهمین سالروز تاسیس این رسانه دانشجویی برگزار شد،
با اشاره به عملکرد مثبت دولت روحانی در خصوص ارتقای علمی، فرهنگی و سیاسی حاکم بر دانشگاه‌ها، گفت: در دولت تدبیر و امید، به دانشگاه به عنوان راه حل توجه شده است، در صورتی که تا دیروز به دانشگاه، به عنوان مسئله توجه می شد تا جایی که این موضوع، منجر به محافظه کار شدن اساتید نیز شده است.

وی با تاکید بر اینکه دانشجو باید در تمام ابعاد شخصیتی علمی، فرهنگی و سیاسی نشرونمو کند ادامه داد: هم اکنون مسائل علمی در اولویت برنامه های دانشگاهی قرار دارد.

رئیس دانشگاه تبریز با بیان اینکه با همه این تغییرات ایجاد شده در فضای دانشگاه‌ها هنوز نشاط و شادابی مورد نظر برای دانشگاه ها میسر نشده است، گفت: دانشجویان به این بلوغ فکری رسیده اند که روز دانشجو روز مرگ بر استکبار جهانی، روز تحقق رسالت دانشگاه ها، روز عقلانیت سیاسی جامعه و روز تنویر افکار عمومی است.

وی در ادامه با تبریک سالروز تاسیس ایسنا، گفت: ایسنا به جریان فکری خاصی وابسته نیست و این نکته ی قوت این خبرگزاری محسوب می شود.

وی یادآور شد: آنچه که امروز در بحث رسانه حائز اهمیت است، استقلال فکری و عملکردی است چرا که عامه مردم به واحدهای خبری به عنوان آیینه جامعه نگاه می کنند تا بدون جانبداری، چهره واقعی جامعه را منعکس کنند.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

برنامه‌های دانشگاهها برای بزرگداشت روزشهدا
اختلاف اراضی دانشگاه حل نشود استعفا می‌دهیم
اساتید وقت کافی برای آموزش دانشجویان پزشکی صرف نمی‌کنند
تغییر نام دانشکده خبر دانشگاه آزاد / راه اندازی «نیوز روم»
دانشجویان خارجی به اردوهای نوروزی می‌روند
عدم افزایش شهریه دانشگاه علمی کاربردی در سال ۹۴/ حذف ۱۰درصد رشته‌ها
سیستم درمان، فشار زیادی به آموزش در دانشگاه های پزشکی وارد می‌کند
افزایش خطاهای پزشکی با کشیک‌های سنگین در بیمارستان های آموزشی

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم