نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

فعالیت‌های سیاسی لازمه تحرک در دانشگاه‌هاست

رییس دانشگاه تبریز ضمن گرامیداشت روز دانشجو با بیان اینکه فعالیت های سیاسی لازمه تحرک در دانشگاه‌هاست، گفت: مدیریت عالی کشور باید ظرفیت مناسبی را در دانشگاهها برای فعالیت های سیاسی فراهم کند.


دکتر محمدرضا پورمحمدی در بازدید از دفتر ایسنا در آذربایجانشرقی که به مناسبت پانزدهمین سالروز تاسیس این رسانه دانشجویی برگزار شد،
با اشاره به عملکرد مثبت دولت روحانی در خصوص ارتقای علمی، فرهنگی و سیاسی حاکم بر دانشگاه‌ها، گفت: در دولت تدبیر و امید، به دانشگاه به عنوان راه حل توجه شده است، در صورتی که تا دیروز به دانشگاه، به عنوان مسئله توجه می شد تا جایی که این موضوع، منجر به محافظه کار شدن اساتید نیز شده است.

وی با تاکید بر اینکه دانشجو باید در تمام ابعاد شخصیتی علمی، فرهنگی و سیاسی نشرونمو کند ادامه داد: هم اکنون مسائل علمی در اولویت برنامه های دانشگاهی قرار دارد.

رئیس دانشگاه تبریز با بیان اینکه با همه این تغییرات ایجاد شده در فضای دانشگاه‌ها هنوز نشاط و شادابی مورد نظر برای دانشگاه ها میسر نشده است، گفت: دانشجویان به این بلوغ فکری رسیده اند که روز دانشجو روز مرگ بر استکبار جهانی، روز تحقق رسالت دانشگاه ها، روز عقلانیت سیاسی جامعه و روز تنویر افکار عمومی است.

وی در ادامه با تبریک سالروز تاسیس ایسنا، گفت: ایسنا به جریان فکری خاصی وابسته نیست و این نکته ی قوت این خبرگزاری محسوب می شود.

وی یادآور شد: آنچه که امروز در بحث رسانه حائز اهمیت است، استقلال فکری و عملکردی است چرا که عامه مردم به واحدهای خبری به عنوان آیینه جامعه نگاه می کنند تا بدون جانبداری، چهره واقعی جامعه را منعکس کنند.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

روند جذب اعضای هیئت علمی در دانشگاه تهران همان مسیر وزارت علوم است
آموزش مهارت های زندگی به دانشجویان ضرورتی اساسی است
توسعه ۲۰ رشته تحصیلات تکمیلی در دانشگاه فرهنگیان
نقش دانشگاه پیام نور در افزایش توانمندی بازارکار
سرپرست دانشگاه صنعتی شهدای هویزه منصوب شد
پیام تسلیت رئیس دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی به رییس جمهور
راه اندازی رشته های بین المللی در دانشکده مجازی علوم پزشکی تهران
آمادگی ایران برای افزایش ظرفیت پذیرش دانشجویان تحصیلات تکمیلی ترکیه

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم