نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

فضای دانشگاه تهران ۵۰ هکتار توسعه می‌یابد

معاون اداری و مالی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با اعلام این که در طرح توسعه دانشگاه تهران بناست فضای ۲۲ هکتاری دانشگاه تهران به بیش از ۵۰ هکتار توسعه پیدا کند، گفت: امیدواریم با استقبال اعضای شورای شهر و آقای قالیباف و با رایزنی‌هایی که با دولت انجام شده مطابق توافق اولیه این طرح با نسبت مساوی توسط دولت، شهرداری تهران و دانشگاه‌های تهران و علوم پزشکی تهران اجرا شود .

دکتر امید در گفت وگو با خبرنگار«دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، افزود: از آنجایی که دولت گذشته با این طرح موافق نبود ۸ سال متوقف ماند اما اخیرا شهردار تهران موافقت خود را برای کمک به دانشگاه تهران در اجرای طرح توسعه این دانشگاه اعلام کرده است واجرای طرح مجددا از سال گذشته آغاز شده و بناست به کمک شهرداری و شورای شهر دنبال شود.

وی با بیان اینکه در این طرح هم از نظر مرمت و بازسازی و هم از نظر توسعه فیزیکی برنامه‌هایی پیش‌بینی شده است، اظهار کرد: بناست فضای ۲۲ هکتاری دانشگاه تهران به بیش از۵۰ هکتار در محدوده خیابانهای انقلاب، وصال شیرازی و بلوار کشاورز و کارگر شمالی توسعه پیدا کند و به نوعی فضای دانشگاه ساماندهی شود. همچنین در این طرح فضای سبز دانشگاه تهران۶۰۰ درصد افزایش پیدا می کند که این امر کمک بزرگی به فضای سبز مهم ترین منطقه فرهنگی کشور خواهد بود.

امید با بیان اینکه قرار نیست همه ساختمان‌ها تخریب شود، افزود: بسیاری از این ساختمان‌ها میراثی هستند و محفاظت خواهند شد و در حال حاضر بخش بسیاری از این ساختمان‌ها در حال استفاده است.

معاون اداری و مالی وزارت علوم با بیان این که در توافق اولیه قرار بود این طرح با نسبت مساوی توسط دولت، شهرداری تهران و دانشگاه‌های تهران و علوم پزشکی تهران انجام شود، گفت: این توافق از روز اول طرح معطل مانده بود و به جز یک مقطعی که در سال ۸۳ از سوی دولت کمک‌هایی به این طرح شد، کمک دیگری صورت نگرفت.

وی افزود: امیدواریم با استقبال اعضای شورای شهر و آقای قالیباف و با رایزنی‌هایی که با دولت شده است، مطابق توافق اولیه، این طرح از سر گرفته شود.

وی درباره میزان اعتبار مورد نیاز برای این طرح نیز اظهار کرد: براساس برآوردها در سال ۹۰، ۷۰۰ میلیارد تومان برای اتمام این طرح پیش‌بینی شده که اکنون قطعا این downloadبه دو برابر افزایش پیدا کرده است.

معاون اداری مالی وزارت علوم درباره میزان بافت‌های فرسوده در دانشگاه‌های کشور گفت: بافت فرسوده به معنای آنکه در شهرداری‌ها مطرح می‌شود در دانشگاه‌ها وجود ندارد، اما در دانشگاه‌های قدیمی همچون دانشگاه تهران ساختمان‌هایی وجود دارد که از قدمتی بیش از ۱۰۰ سال برخوردار هستند و به لحاظ ارزش جزو میراث فرهنگی شناخته شده‌اند.

وی گفت: میزان این ساختمان‌ها در دانشگاه‌ها متناسب با قدمت دانشگاه‌ها متفاوت است و دانشگاه‌هایی همچون دانشگاه تهران، دانشگاه فردوسی مشهد، اصفهان، شیراز، خوارزمی و… از این ساختمان‌ها برخوردار هستند که باید از آنها مراقبت و نگه داری شود.

امید با بیان اینکه امسال به دنبال این هستیم که برای بازسازی و نگه‌داری ساختمان‌های تاریخی اعتباری پیش‌بینی شود، گفت: اگر معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی همکاری کنند، همچون گذشته که ردیف بودجه‌ای خاصی برای مقاوم‌سازی ساختمان‌ها پیش‌بینی ‌شد، یک ردیفی هم برای بازسازی مرمت ساختمان‌های میراثی در نظر گرفته می‌شود، چراکه این ساختمان‌ها نشان‌دهنده قدمت و تاریخ دانشگاه‌ها هستند.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

اعتراض جمعی از دانشجویان داروسازی به برخی تحولات در این رشته
کمبود نیروی متخصص پرستاری، از مشکلات دانشجویان علوم پزشکی تهران
ثبت نام متقاضیان ادامه تحصیل کارشناسی بدون آزمون دانشگاه آزاد
لزوم پرداختن اعضای هیات علمی دانشگاهها به آموزش الکترونیک
امشب،آخرین مهلت ثبت نام کنکور۹۴/کاهش ۱۶درصدی داوطلبان
مصرانه پیگیر راه اندازی مرکز بین الملی دانشگاه پیام نور هستیم
اعلام نتایج آزمون جامع علوم پایه و پیش کاروزی دانشگاه آزاد
انتصاب دبیرعلمی مسابقات مناظره دانشجویان

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم