نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

فردفرهنگی باید به دانش و آگاهی مجهز باشد/ نیروسازی برای انقلاب وظیفه معاونت فرهنگی است

رئیس پژوهشکده فرهنگ، هنر و معماری جهاد دانشگاهی اظهار کرد: معاونت فرهنگی، کادرسازی و نیروسازی برای جهاد و انقلاب را نباید فراموش کند.

به گزارش خبرنگار دانشگاهی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، دکتر حمید آیتی در نخستین گردهمایی نوروزی معاونان فرهنگی استان‌های تهران و البرز که در محل پژوهشکده برگزار شد، در سخنانی اظهار داشت: کار فرهنگی کاری سهل و ممتنع است و امروزه تحولات جامعه و تحولات بین‌المللی کار فرهنگی را پیچیده و مشکل کرده است.

وی با تاکید بر اینکه باید خود را به دانش و آگاهی مجهز کنیم، افزود: امروز افراد فرهنگی، کسانی هستند که به سلاح دانش و آگاهی مجهز بوده، نیازهای جامعه را درک کرده و براساس آن برنامه‌ریزی داشته باشند، به عبارتی دیگر فرد فرهنگی امروز باید روش‌مند باشد.

آیتی سپس با بیان اینکه فرهنگ و پژوهش با هم گره خورده است، تصریح کرد: کار فرهنگی بدون در نظر گرفتن روش‌های پژوهش، کاری شعاری و فاقد اثر است. کار پژوهشی نیز اگر فاقد نگاه فرهنگی باشد، ابتر خواهد بود. بنابراین این دو مجموعه در هم تنیده و لازم و ملزوم یکدیگرند.

وی با اشاره به هدف تاسیس پژوهشکده فرهنگ و هنر، گفت: این پژوهشکده بستری برای کار پژوهشی نیروهای فرهنگی است و در پژوهشکده به روی این نیروها باز است.

رئیس پژوهشکده فرهنگ، هنر و معماری جهاد دانشگاهی همچنین با اشاره به نامگذاری سال ۹۳ توسط رهبر معظم انقلاب افزود: امسال به نام فرهنگ و مدیریت جهادی نامگذاری شد. اگر شاخص‌های مدیریت جهادی را تدوین کنیم، مرکزی شایسته‌تر از جهاد دانشگاهی دارای این شاخص‌ها نیست.

آیتی ادامه داد: در سال ۹۳ باید از این فرصت استفاده و همایش‌های متعددی در راستای مدیریت جهادی برگزار می‌کردیم. اما مدیریت جهادی مختص به یک سال نیست و ان‌شاءالله در سال‌های بعد از فرصت‌ها به بهترین وجه استفاده کنیم.

رئیس پژوهشکده فرهنگ، هنر و معماری جهاد دانشگاهی سپس با بیان اینکه حوزه فرهنگ همیشه مقارن با همدلی و تواضع بوده است، اظهار کرد: معاونت فرهنگی کادرسازی و نیروسازی واقعی در جهاد و انقلاب را نباید فراموش کند. چنانچه بسیاری از روسای سازمان‌های جهاد دانشگاهی از حوزه فرهنگی وارد شده‌اند و کادرسازی واقعی در این حوزه انجام می‌گرفته است.

مرکز فرهنگی دانشجویی امام و انقلاب اسلامی ارزش ویژه‌ای دارد

در ادامه این گردهمایی حجت‌الاسلام والمسلمین مبشری، رییس سابق مرکز فرهنگی دانشجویی امام و انقلاب اسلامی در سخنانی بیان کرد: در عرصه فرهنگ باری به دوش داریم و باید این بار را با تمام قوا جلو ببریم.

به گفته وی، در کشورهای دیگر مسؤلیت‌ها در حوزه فرهنگ کمتر است، اما در کشور ما فرهنگ حوزه وسیعی است و در این حوزه افراد باید برنامه‌ریزی دقیقی برای پیشبرد اهداف دین اسلام انجام دهند.

مبشری درخاتمه خاطرنشان کرد: در حوزه فرهنگی مخصوصا در جهاددانشگاهی که ارگان ارزشمندی است، مرکز فرهنگی دانشجویی امام و انقلاب اسلامی که عهده‌دار تبیین اندیشه‌های ناب امام خمینی(ره) ارزش ویژه‌ای دارد و در این زمان که نسل جدید کمتر با اهداف انقلاب آشنا هستند، وظیفه این مرکز گسترده‌تر می‌شود.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

فرصت ارسال آثار به نخستین جشنواره دانشجویی غدیر تمدید شد
تمدید فرصت ارسال آثار به جشنواره دانشجویی «حلقه»
مسؤلان، دانشجویان را ملزم به رعایت پوشش حرفه ای پزشکی کنند
لزوم بازنگری جدی در آموزش داروسازی عمومی
امیدواریم اتفاقات اخیر دانشگاه فردوسی موجب تحکیم استقلال دانشگاه شود
مصرانه پیگیر راه اندازی مرکز بین المللی دانشگاه پیام نور هستیم
نتیجه کمیته تجدیدنظر بورسیه‌­ها اعلام نشده است
اعزام کاروان دانشگاهیان به عتبات عالیات تا ۲۰ فروردین

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم