نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

فردا ، آغاز مهلت تکمیل ظرفیت آزمون ارشد پزشکی

خبرگزاری ایسنا ، رییس مرکز سنجش آموزش پزشکی از آغاز ثبت‌نام مجدد برای پذیرفته‌نشدگان آزمون کارشناسی ارشد علوم پزشکی از ۱۳ آذر ماه خبر داد.
جبرائیل نسل سراجی ، با اشاره به آغاز انتخاب محل تحصیل برای پذیرفته‌نشدگان آزمون کارشناسی ارشد علوم پزشکی با پرداخت شهریه از ساعت ۱۸ روز دوشنبه ۱۳ آذر ماه، گفت: متقاضیان شرکت در این مرحله می‌توانند تا ساعت ۲۴ روز چهارشنبه ۱۵ آذر ماه برای انجام ثبت‌نام به سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی به نشانی www.sanjeshp.ir، مراجعه کنند.
وی در خصوص شرایط ثبت‌نام داوطلبان، اظهارکرد: کلیه افرادی که در آزمون کارشناسی ارشد علوم پزشکی ۹۱ در اول و دوم تیر ماه شرکت کرده‌ و برای آنان کارنامه صادر شده است، مجاز به انتخاب محل تحصیل در این مرحله هستند.
سراجی با تاکید بر اینکه داوطلبانی که در این مرحله پذیرفته می‌شوند، مشمول محرومیت یکساله از آزمون کارشناسی ارشد ۹۲ نمی‌شوند، خاطرنشان کرد: پذیرش دانشجوی کارشناسی ارشد در این مرحله با پرداخت شهریه برای نیمه دوم سال تحصیلی ۹۲-۹۱ است.
وی افزود: داوطلبان می‌توانند با واردکردن کد رهگیری در سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی نسبت به انتخاب محل تحصیل خود، حداکثر به تعداد دانشگاههای پذیرنده دانشجو در همان رشته اقدام کنند، البته داوطلبانی که کدرهگیری خود را فراموش کرده‌اند می‌توانند با وارد کردن کد ملی، کدرهگیری خود را از طریق پیامک دریافت کنند.
وی با تاکید بر اینکه مهلت مذکور به هیچ عنوان تمدید نمی‌شود، گفت: از آنجاکه در این مرحله مهلت ویرایش وجود نخواهد داشت، بنابراین داوطلبان در وارد کردن اطلاعات دقت لازم داشته باشند.
رییس مرکز سنجش آموزش پزشکی با اشاره به ظرفیت پذیرش دانشجو در این مرحله، اظهار کرد: تاکنون برای پذیرش بیش از ۳۰۰ داوطلب در ۳۳ رشته دانشگاهی اعلام نیاز کرده‌اند که البته امکان افزایش ظرفیت نیز وجود دارد.
وی از اعلام نتایج نهایی این مرحله در ۱۳ دی ماه خبر داد و افزود: پذیرفته‌شدگان باید برای ثبت‌نام در طی روزهای ۳۰ دی ماه تا دوم بهمن ماه به دانشگاه‌های پذیرفته شده مراجعه کنند.
سراجی در خصوص هزیه تحصیل پذیرفته‌شدگان، گفت: هزینه تحصیل معادل شهریه شعب بین‌الملل دانشگاه‌های علوم پزشکی پذیرنده دانشجوی کارشناسی ارشد و حداکثر با ۲۰ درصد افزایش در صورت تصویب هیات امنای دانشگاه مربوطه است.

مطالب مرتبط

اعزام کاروان دانشگاهیان به عتبات عالیات تا ۲۰ فروردین
آغاز ثبت نام اعتکاف در مسجد دانشگاه تهران
لزوم ایجاد دفاتر منطقه‌ای پیام نور در سراسر دنیا
دانشگاه زابل نقش محوری را در توسعه منطقه سیستان ایفا کرده است
آغاز عملیات احداث دانشکده علوم قرآنی خرم‎آباد
اعلام زمان مصاحبه پذیرفته شدگان ۷ رشته دکتری پژوهش محور آزاد
احتمال اشتغال ۹۰ درصد رزیدنت ها در بیرون از محیط آموزشی
تفاهم نامه همکاری دانشگاه علوم اقتصادی و مرکز تحقیقات سیاست علمی

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم