نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

عملکرد جزیره‌ای دانشگاه‌ها و خیل فارغ‌التحصیلان بیکار

طی مراسمی با حضور معاون پارلمانی و هماهنگی امور استان‌های دانشگاه جامع علمی‌کاربردی کشور، رییس جدید دانشگاه جامع علمی- کاربردی چهارمحال و بختیاری معرفی و از رییس سابق قدردانی شد.

به گزارش خبرنگارخبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)-منطقه چهارمحال و بختیاری- حمیدرضا عزیزی رییس جدید دانشگاه جامع علمی- کاربردی استان در این مراسم با بیان اینکه کیفی سازی دانشگاه از اولویت‎های تحقق توسعه پایدار است، کیفی سازی آموزش و تمرکز بر همگام کردن مهارت بر پایه آموزش دانش بنیان را مهم‌ترین برنامه خود معرفی کرد.

وی اظهارکرد: مطابق آمار ارائه شده از سوی مرکز آمار ایران هم‎اکنون نرخ بیکاری در بین فارغ‌التحصیلان دانشگاهی ۱۶ درصد و متوسط نرخ بیکاری در کشور ۱۲ درصد است.

وی این تفاوت را نشان دهنده نامتوازن بودن آموزش‌های عالی با نیاز بازار کار کشور دانست و افزود: فرهنگ سازی کار، یکی از بزرگترین مشکلات جامعه امروز است که موجب شده در برخی رشته‎ها علی رغم نیاز جامعه متقاضی چندانی نداشته باشند و در برخی دیگر از رشته‌ها با وجود اشباع بازار کار، همچنان تقاضا برای تحصیل زیاد باشد.

عزیزی مشکل جزیره‎ای عمل کردن دانشگاه‎ها را نیز یادآور شد و گفت: دانشگاه‎های کشور در قالب دسته بندی‌های منفک شکل گرفته و عمل می‎کنند و توجه لازم به نیاز بازار کار نمی‎شود.

وی با هوشمند خواندن گزینش‌ها در بازار کار، خاطرنشان کرد: این امر سبب می‎شود فارغ التحصیلان دانشگاهی که مهارت لازم را فرا نگرفته‎اند به خیل فارغ‌التحصیلان بیکار جامعه بپیوندند.

رییس جدید دانشگاه جامع علمی کاربردی استان با بیان اینکه در سال گذشته یک میلیون متقاضی نامنویسی در دوره دکترا در کشور وجود داشت افزود: با توجه به بازار کار در کشور این یک افتخار نیست و برای ارتقای سطح کیفی تحصیلات باید بیشتر تلاش کرد.

رییس سابق دانشگاه جامع علمی کاربردی چهارمحال و بختیاری نیز به تشریح بخشی از فعالیت‎های این دانشگاه از آغاز تا پایان کار خود پرداخت و افزود: هدایت دانشگاه علمی کاربردی در استان در سال ۸۴ با فعالیت چهار مرکز به بنده واگذار شد و اکنون این مرکز با فعالیت ۱۶ مرکز و با ۶۴۲ مدرس و ۸۲۵۹ دانشجو در سطح استان، نیاز بازار کار بسیاری از واحدهای تولیدی در استان را فراهم کرده است.

وی با اشاره به تلاش‌های صورت گرفته برای پیشرفت این دانشگاه در طول دوره خدمت خود، اظهارکرد: کاستی‌های بسیاری در راه رسیدن به جایگاه آرمانی وجود دارد که امید است با تلاش مدیریت جدید و آیندگان محقق شود.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

مرکز مشاوره دانشجویی دانشگاه تهران، ممتاز شد
اعزام دانشگاهیان به عتبات عالیات تا ۲۰ فروردین
معافیت مالیاتی خیرین آموزش عالی
اعزام نوروزی کاروان‌های دانشگاهی به عتبات عالیات
نقش دانشگاه پیام نور در افزایش توانمندی بازارکار
هیئت ممیزه دانشگاه شیراز اعلام کرد: اختلاف اراضی دانشگاه حل نشود استعفا می‌دهیم
راه‌اندازی دو رشته جدید در دانشگاه علوم پزشکی تهران
فردفرهنگی باید به دانش و آگاهی مجهز باشد/ نیروسازی برای انقلاب وظیفه معاونت فرهنگی است

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم