نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

عمره دانشجویی باید سفری آسان باشد

رئیس ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان کشور گفت: عمره دانشجویی باید سفری آسان باشد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) – منطقه مرکزی، حجت الاسلام سیدمحمدرضا فقیهی در جلسه توجیهی اعزام به عمره که با حضور دانشجویان اعزامی به عمره در دانشگاه اراک برگزار شد، بر لزوم اخذ سهمیه خارج از نوبت برای اعزام دانشجویان به عمره تاکید کرد و افزود: بیش از ۶ میلیون نفر طی سال‌های گذشته جهت اعزام به این سفر روحانی پول واریز کرده‌اند اما هنوز نوبت تشرف آنها نرسیده است اما، به دلیل عنایت ویژه رهبری به دانشگاهیان، بیش از ۱۷ هزار و ۵۰۰ سهمیه‌ی خارج از نوبت به دانشگاهیان اختصاص داده شده است.

فقیهی با بیان اینکه بیشترین سهمیه در اختیار دانشگاهیان است افزود: دانش‌آموزان ۲۵۰۰ سهمیه و بنیاد شهید ۵۰۰ سهمیه دارد ولی بیشترین سهمیه خارج از نوبت مربوط به شما دانشگاهیان است.

وی همچنین بر لزوم آسان شدن ارائه تسهیلات اینگونه سفرها به دانشجویان تاکید کرد و افزود: امسال تسهیلاتی را از طریق بانک تجارت دریافت کرده‌ایم که به افراد اعزامی تعلق خواهد گرفت.

فقیهی از اعطای بسته‌های فرهنگی به دانشجویان اعزامی خبر داد و گفت: یک میلیون تومان تسهیلات با سود چهار درصد به دانشجویان اعزامی تعلق می گیرد.

وی هزینه سفر را کمتر از دو میلیون تومان عنوان کرد و افزود: دانشجویان ۲۲۰۰ هزار تومان به حساب واریز کرده اند ولی پس از اعمال برخی تخفیف ها، باقیمانده این downloadبه آنان بازپس داده خواهد شد.

فقیهی از آغاز کاروان‌بندی در این هفته خبر داد و افزود: عدم واریز هزینه سفر به منزله انصراف تلقی می‌شود.

وی در ادامه بر افزایش کیفیت عمره دانشجویی تاکید کرد و افزود: در این راستا بسته‌ فرهنگی شامل کتاب میقات و عرفات، کتاب عمره فرصت‌ها و سنت‌ها و از دریا تا دریا به دانشجویان عمره‌گذار اهدا شده است.

وی افزود: در سایت لبیک مسابقاتی برای دانشجویان در نظر گرفته شده که موفقیت در این مسابقات امکان تشرف به عمره در سال آینده را برای دانشجویان فراهم می کند. البته این مهم در گرو برنده شدن افراد در قرعه‌کشی مربوط به این مسابقات است. در سال جاری ۷ نفر از کسانی که در مسابقات سال گذشته برنده شده‌اند به عمره مشرف می شوند.

فقیهی در پایان به تاثیرات معنوی حج اشاره کرد و با توصیه دانشجویان به بهره گیری از این فرصت جهت نزدیکی هرچه بیشتر به خداوند و برخورداری از آموزه‌های قرآنی افزود: این سفر معنوی دارای برکات دنیایی و اخروی است که باید برای بهره‌مندی از آنها تلاش کنید.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

برگزاری اولین آزمون استخدامی مشترک فراگیر دستگاه‌های اجرایی
لزوم بازنگری جدی در آموزش داروسازی عمومی
امیدواریم اتفاقات اخیر دانشگاه فردوسی موجب تحکیم استقلال دانشگاه شود
مصرانه پیگیر راه اندازی مرکز بین المللی دانشگاه پیام نور هستیم
اعلام اولویت‌های کاری دانشگاه پیام نور در سال ۹۴
نقش دانشگاه پیام نور در افزایش توانمندی بازارکار
آغاز ثبت نام اعتکاف مسجد دانشگاه تهران
ابلاغ آیین‌نامه جدید استعدادهای درخشان به دانشگاه‌ها+ جزییات تغییرات

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم