نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

عمده‌ترین علل مخالفت با درخواست‌ نقل و انتقال دانشجویان

مدیرکل دانشجویان داخل سازمان دانشجویان وزارت علوم بیشترین دلایل عدم موافقت با درخواست‌های نقل و انتقالات دانشجویان را تشریح کرد.

دکتر محمد حسن یوسفی در گفت‌وگو با خبرنگار«دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با بیان اینکه بسیاری از دانشجویان درخواست انتقال به دانشگاه‌های بزرگ و برتر کشور را دارند، اظهار کرد: همچنین تعدادی از درخواست‌ها مربوط به مهمانی در برخی رشته‌های خاص و پرطرفدار در دانشگاه‌های بزرگ و برتر است.

وی افزود: به دلیل ظرفیت محدود این رشته‌ها و دانشگاه‌ها، تعدادی از این‌گونه درخواست‌ها با پاسخ منفی روبرو می‌شود.

مدیرکل دانشجویان داخل سازمان دانشجویان وزارت علوم با بیان اینکه تعدادی از دانشجویان درخواست مهمانی به دانشگاه‌های بزرگ و برتر را دارند، اظهار کرد: باز هم با توجه به ظرفیت محدود در دانشگاه‌های بزرگ و برتر، برخی از این درخواست‌ها پاسخ منفی می‌گیرد.

یوسفی با اشاره به یکی دیگر از دلایل عمده عدم موافقت با درخواست‌های نقل و انتقالات دانشجویان، تصریح کرد: آخرین حالت پاسخ‌های منفی نیز مربوط به دانشگاه‌های نوپا و کوچک است، به طوری که با توجه به اینکه این دانشگاه‌ها با تعداد محدودی از دانشجو کلاس‌های خود را برگزار می‌کنند، اگر بخواهند با درخواست مهمانی دانشجویان خود موافقت کنند، ممکن است حد نصاب کلاس‌هایشان از رسمیت بیفتد.

وی خاطرنشان کرد: درواقع در این حالت دلیل مخالفت با درخواست دانشجو، رعایت حد نصاب کلاس است.

مدیرکل دانشجویان داخل سازمان دانشجویان وزارت علوم با بیان اینکه با بررسی‌هایی که انجام شد، اکثر درخواست‌های نقل و انتقالات دانشجویان که پاسخ منفی گرفته‌اند، در دسته‌های مذکور جای می‌گیرند، گفت: از جهاتی می‌توان اقتضائات دانشگاه‌ها را نیز در این مسیر مد نظر قرار داد و به نوعی به گروه‌های آموزشی حق داد که گاها ناگزیر هستند پاسخ منفی به دانشجویان بدهند.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

بهره برداری از ساختمان جدید دانشکده پزشکی تا سه سال آینده
پورتال جذب هیات علمی دانشگاه تهران مستقل عمل نمی کند
اعتراض شورای اسلامی شدن دانشگاه ها به دخالت مراجع غیر دانشگاهی
دولت تاکنون مصوبه‌ای در خصوص اراضی دانشگاه شیراز نداشته است
ساخت ۱۰ خوابگاه مطلوب و استاندارد در سال آینده/ تدوین دانشنامه برخطر سلامت
پیام تسلیت وزیرعلوم به رئیس جمهور
رتبه‌بندی دانشگاه‌های مشهور جهان در ۲۰۱۵
امسال ۱۲۰۰ برنامه فرهنگی در دانشگاه پیام‌نور لرستان برگزار شد

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم