نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

علم نافع در گرو آموزش صحیح و تعامل با اجتماع است

رئیس دانشگاه علوم‌پزشکی زنجان گفت: دانشجویان در دانشگاه‎ها باید به دنبال آموزش علم نافع باشند و هنگامی این امر محقق می‌شود که تعامل با اجتماع را یاد گرفته باشند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه زنجان، “علیرضا بیگلری”، در همایش توجیهی دانشجویان جدیدالورود دانشگاه علوم‌پزشکی زنجان، اظهار کرد: دانشگاه علوم‌پزشکی زنجان دانشگاهی است از جنس ایمان که با تلاش همه اساتید، مسوولان و دانشجویان توانسته جز دانشگاه‏های تیپ یک کشور شود، به طوری که در حال حاضر این دانشگاه دارای ۵۱ رشته، بیش از ۳۰۰ هیئت علمی و بیش از سه هزار دانشجو است.

وی افزود: در واقع دانشگاه بخشی از زندگی یک دانشجو محسوب می‌شود که در آن به علم‎آموزی می‌‎پردازند و در کنار این موضوع تعامل با جامعه را نیز یاد می‎گیرند. همچنین دانشجویان باید یاد بگیرند که نوع حضورشان و علمی که فرا می‎گیرند در جهتی باشد که تضمین کند این علم در جامعه کاربردی است.

بیگلری با اشاره به اینکه دانشجویان باید قدر داشته‎های خود را بدانند، تصریح کرد: دانشجویان باید قدر امکاناتی که در اختیارشان قرار می‎گیرد را قدر بدانند، چرا که اگر دانشجویی در کلاس حضور نداشته باشد وجود اساتید هیچ ثمری نخواهد داشت.

در ادامه این همایش،حجت‎الاسلام “محرمعلی شیرمحمدی” مسوول نهاد نمایندگی ولی فقیه در دانشگاه علوم پزشکی زنجان نیز عنوان کرد: دانشجویان باید هدفمند باشند و با بصیرت وارد دانشگاه‎ها شوند، چرا که در کنار همه فعالیت‎های مثبتی که می‌توانند در فضای دانشگاه به آن مشغول شوند خطراتی نیز وجود دارد که آنها را تهدید می‌کنند.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

مرکز مشاوره دانشجویی دانشگاه تهران، ممتاز شد
اعزام دانشگاهیان به عتبات عالیات تا ۲۰ فروردین
معافیت مالیاتی خیرین آموزش عالی
اعزام نوروزی کاروان‌های دانشگاهی به عتبات عالیات
هیئت ممیزه دانشگاه شیراز اعلام کرد: اختلاف اراضی دانشگاه حل نشود استعفا می‌دهیم
راه‌اندازی دو رشته جدید در دانشگاه علوم پزشکی تهران
فردفرهنگی باید به دانش و آگاهی مجهز باشد/ نیروسازی برای انقلاب وظیفه معاونت فرهنگی است
پیام تسلیت رئیس دانشگاه امیرکبیر به روحانی

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم