نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

علت خالی ماندن ۷۰ درصد صندلی‌های دانشگاه‌های غیرانتفاعی‌

رئیس اتحادیه دانشگاه‌های غیرانتفاعی از برگزاری هر دو هفته یک بار کمیته‌ای تحت عنوان ” سامان‌دهی ” خبر داد و گفت: اعضای این کمیته شامل نمایندگانی از مجلس، وزارت علوم و دانشگاه‌های آزاد، پیام نور و غیرانتفاعی است که برای تصمیم گیری درمورد کل آموزش عالی تشکیل می‌شود.

علی آهون منش در گفت و گو با خبرنگار«دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با اشاره به وجود مشکلات متعدد افزود: معمولا فرصت رسیدگی به مشکلات دانشگاه‌های غیر انتفاعی در این کمیته به وجود نمی‌ آید.

وی با بیان اینکه مراکز غیر انتفاعی با مشکلات متعددی از جمله مشکل اساسنامه، کمبود ظرفیت و… مواجه است، بار دیگر تاکید کرد: یکی از مشکلات اساسی دانشگاه‌های غیرانتفاعی این است که دانشگاه‌های پیام نور و آزاد خارج از چهارچوب وزارت علوم دانشجو می‌پذیرند.

رئیس اتحادیه دانشگاه‌های غیرانتفاعی در این راستا به پذیرش دانشجوی فنی مهندسی در دانشگاه پیام نور اشاره کرد و گفت: این دانشگاه‌ها بر اساس اساس‌نامه نباید دانشجوی فنی و مهندسی جذب کنند ضمن اینکه شرایط و کیفیت محیط‌های آموزشی آن‌ها برای تحصیل دانشجویان فنی و مهندسی مناسب نیست. چگونه می‌توان یک اتاق کوچک را برای دانشجویی که هوا و فضا یا مهندسی کشاورزی می خواند مناسب دانست؟

وی در ادامه بااشاره به مشکل صندلی‌های خالی دانشگاه‌های غیر انتفاعی اظهار کرد: ۷۰درصد صندلی مراکز غیرانتفاعی خالی مانده است. دانشگاه پیام نور ۶۰درصد از داوطلبان کنکور را جذب می کند در حالی که اگر دانشگاه پیام نور طبق قانون ۱۰ الی ۲۰ درصد دانشجو پذیرش کند مشکل صندلی‌های خالی غیر انتفاعی هم برطرف خواهد شد.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

آئین نامه اداره خوابگاه‌های خصوصی و غیر دولتی به زودی ابلاغ می شود
کمک خیرین به دانشجویان بی‌بضاعت
مسؤلان، دانشجویان را ملزم به رعایت پوشش حرفه ای پزشکی کنند
حذف آزمون علوم پایه برای داروسازان ورودی مهر ۹۴ به بعد
تخصیص بیش از ۹۲ میلیارد ریال وام به دانشجویان علوم و تحقیقات
بازدید معاون اداری، مالی وزارت علوم از دانشگاه سیستان وبلوچستان
نتیجه کمیته تجدیدنظر بورسیه‌­ها اعلام نشده است
پردیس دانشگاه علوم‌پزشکی کرمانشاه ساخته می‌شود

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم