نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

عطر اعتکاف در دانشگاه‌ها

مساجد دانشگاه‌های کشور این روزهای میزان دانشجویان معتکفی است که به دور از هیاهو و جنجال‌های روزمره‌ زندگی، با خدای خود خلوت کرده اند.

به گزارش خبرنگار «دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، مراسم اعتکاف امسال پرشورتر از سال‌های گذشته در ۲۰۰ مسجد دانشگاهی در سراسر کشور در حال برگزاری است.

محمدعابدی، مدیر مسجد دانشگاه تهران با بیان این که اعتکاف امسال پرشورتر و با شکوه تر از سال قبل در حال برگزاری است، می‌گوید: امسال ۸۰۰ دانشجو در اعتکاف دانشگاه تهران حضور پیدا کردند.

اعتکاف دانشگاه تهران پرشورتر از سال های گذشته

محمد عابدی به ایسنا می گوید: امسال بیش از سه هزار نفر برای اعتکاف دانشگاه تهران ثبت نام اولیه کردند که از این تعداد مسجد دانشگاه با عنایت به فضای محدود و با توجه به اولویت‌های مورد نظر خود که دانشجوی دانشگاه تهران بودن، شرکت در اعتکاف برای بار اول، از جمله این اولویت‌ها بودند، ۸۰۰ نفر را پذیرش نهایی کردیم. امسال۲۵۰ نفر به عنوان خادم اعتکاف ، در حال خدمت گزاری به معتکفین می باشند که اکثر این خادمین نیز دانشجو و از دانشجویان دانشگاه تهران هستند.

وی با اشاره برنامه‌های اعتکاف دانشگاه تهران نیز می‌افزاید: مراسم اعتکاف امسال با سخنرانی حجت الاسلام کلانتری رییس نمایندگی ولی فقیه در دانشگاه تهران آغاز شد و در طی این سه روز حجج‌الاسلام صدیقی ، ابوترابی، پناهیان ، شیرازی ، قمی و قرائتی به سخنرانی خواهند پرداخت . همچنین مراسم مناجات توسط مداحان اهل بیت مطیعی، عابدی ، سماواتی ، حدادیان و احمدپور برگزار می شود.


افزایش ظرفیت معتکفین در دانشگاه شریف

به گزارش ایسنا ، مرادی ، دبیر برگزاری مراسم اعتکاف دانشگاه شریف نیز از برنامه های دانشگاه در این سه روز می گوید : با توجه به این که فضای مسجد دانشگاه شریف توسعه پیدا کرده است، امسال میزبان ۷۲۰ نفر از معتکفین هستیم که از این تعداد حدود ۵۰۰نفر از دانشجویان دانشگاه شریف هستند. در این سه شب حجت اسلام پناهیان با موضوع سبک زندگی به سخنرانی خواهند پرداخت و بروشور های فرهنگی نیز دراین زمینه توزیع شده است

وی می‌افزاید: حلقه های معرفت با هدف تقویت پایه های فکری دانشجویان برگزار می شود تا شبهات اعتقادی و فکری آنها برطرف شود و به همین منظور از اساتید حوزه و دانشگاه دعوت به عمل امده است.

دانشگاه امیرکبیر میزبان ۸۵۰ دانشجو

مدیر برگزاری اعتکاف دانشگاه امیرکبیر با بیان این که امسال دانشگاه امیرکبیر میزبان ۸۵۰ نفر از دانشجویان است، به خبرنگار ایسنا می‌گوید: حدود ۷۰۰ نفر از معتکفین دانشجویان دانشگاه امیرکبیر بوده‌اند که برنامه‌های گوناگون فرهنگی در این سه روز برای آنها تدارک دیده شده است که می توان به به سخنرانی حجج الاسلام صدیقی، میراحمدی، علوی، قرهی، سرلک، پناهیان و … اشاره کرد.

اعتکاف در سایر دانشگاه‌های کشور در حال برگزاریست و دانشگاه تربیت مدرس نیز همچون سالهای گذشته میزبان اعضای هیات علمی معتکف است.


انتهای پیام

مطالب مرتبط

تاسیس دانشکده کارآفرینی در دانشگاه هنر اصفهان
توجه به همکاری های بین الملل، اولویت سال ۹۴ دانشگاه امیرکبیر
ضرورت تقویت دفاتر ارزیابی عملکرد در دانشگاه های علوم پزشکی از طریق آموزش
رئیس دانشگاه شهیدبهشتی به رئیس جمهور تسلیت گفت
تلاش دانشگاه فردوسی برای رفع مشکلات نشریات دانشجویی
انتشار کلید سئوالات آزمون های جامع علوم پایه، دندانپزشکی و داروسازی
کیفی سازی و حفظ فضاهای موجود درقالب تجمیع، هدف سال آینده دانشگاه آزاد
مرکز مشاوره دانشجویی دانشگاه تهران، ممتاز شد

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم