نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

عطر اعتکاف در دانشگاه‌های کشور

هر ساله با نزدیک شدن به ایام ماه رجب عطر اعتکاف سراسر دانشگاه‌های کشور را فرا می‌گیرد، مراسمی که هر ساله با استقبال پرشور دانشجویان مواجه می‌شود و امسال نیز همانند سال‌های گذشته با آغاز ثبت‌نام اعتکاف دانشجویی، دانشگاه‌های کشور شاهد استقبال پرشورجوانانی هستند که سه روز از سال را به خلوت با خدای خود اختصاص می دهند و به عبادت می‌پردازند. امسال نیز ۲۰۰ مسجد در دانشگاه‌های سراسر کشور طی روزهای ۲۳، ۲۴ و ۲۵ اردیبهشت ماه میزبان جوانان معتکف خواهد بود.

به گزارش خبرنگار «دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران ( ایسنا )، امسال نیز همچون سال‌های گذشته دانشگاه‌های کشور با نزدیک شدن به ایام اعتکاف در حال ثبت‌نام و آماده‌سازی و تدوین برنامه‌های مختلف فرهنگی و معنوی برای برگزاری هرچه باشکوه تر این مراسم هستند. در برخی از دانشگاه ها ثبت‌نام ها به پایان رسیده و در برخی دانشگاه هنوز ادامه دارد.

دانشگاه تهران پر شورتر از دانشگاه های دیگر

هر ساله دانشجویان به جهت فضای معنوی و حضور سخنرانان و مداحان برجسته از برنامه‌های اعتکاف دانشگاه تهران استقبال پرشوری می کنند . امسال نیز در مهلت ثبت‌نام اعتکاف که از تاریخ ۲۳ تا ۲۸ فروردین ماه انجام شد، ۲۰۳۴ نفر برای شرکت در مراسم اعتکاف از سراسر دانشگاه ها ثبت نام کردند .

محمد عابدی ، مدیریت مسجد دانشگاه تهران با اشاره به استقبال دانشجویان از مراسم اعتکاف دانشگاه تهران می‌گوید: امسال ۲۰۳۴ نفربرای شرکت در مراسم اعتکاف ثبت‌نام کردند اما از آنجایی که با محدودیت ظرفیت مواجه هستیم دانشجویانی که امسال برای اولین بار در مراسم اعتکاف شرکت کرده‌اند و دانشجوی دانشگاه تهران نیز هستند در اولویت قرار گرفته و بر همین اساس ۷۰۰ نفر انتخاب شده‌اند، البته از آنجایی که ممکن است تعدادی از افراد انصراف دهند افراد جایگزین از طریق سایت سایت ut .masq.ir اعلام خواهد شد .

عابدی با اشاره هزینه های اعتکاف نیز می گوید: هزینه اعتکاف برای دانشجویان دانشگاه تهران ۳۰ هزار تومان و برای دانشجویان خارج از کشور ۵۰ هزار تومان در نظر گرفته شده است .

مراسم اعتکاف دانشجویی دانشگاه تهران با سخنرانی حجج اسلام قرائتی، پناهیان، صدیقی، حائری شیرازی، ابوترابی، قمی و با مداحی حاج سعید حدادیان، مهدی سماواتی، میثم مطیعی برگزار خواهد شد.

اعتکاف دانشگاه خواجه نصیر ، دختر ها دو برابر پسرها

میر محمدی ، معاون فرهنگی نهاد رهبری در دانشگاه خواجه نصیر درباره برگزاری مراسم اعتکاف در این دانشگاه می‌گوید: دانشگاه خواجه نصیر هر ساله پذیرای دانشجویان معتکف دانشگاه خواجه نصیر و دانشجویان خارج از دانشگاه است. ثبت‌نام اعتکاف از تاریخ ۲۳ فروردین تا دوم اردیبهشت انجام شده و دانشگاه ظرفیت پذیرایی از ۲۰۰ دانشجوی دختر و ۱۰۰ دانشجوی پسر را در نظر گرفته است .

وی می افزاید: هزینه پرداختی برای دانشجویان حدود ۳۰ الی ۴۰ هزار تومان در نظر گرفته شده است و مراسم در مسجد دانشکده برق برگزار خواهد شد.

مراسم اعتکاف دانشگاه خواجه نصیر با سخنرانی حجج اسلام بی آزار، ریاضت، صدیقی و علی پناه و با حضور قاریان بین المللی قران کریم در تاریخ ۲۳ و ۲۴ و ۲۵ اردیبشهت ماه برگزار خواهد شد .

دانشگاه علامه طباطبایی مسجد ندارد!

به گفته مسئولان نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علامه طباطبایی از آنجایی دانشگاه مسجدی که پذیرای خیل عظیم دانشجویان معتکف باشد ندارد دانشجویان علامه طباطبایی امسال برای شرکت در مراسم اعتکاف به دانشگاه‌های دیگر مراجعه می کنند .

دانشگاه شهید بهشتی پذیرای ۸۰۰دانشجو

سید محمود نبوی ، مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه شهید بهشتی با بیان اینکه ثبت نام اعتکاف نیز اوایل اردیبهشت ماه آغاز می شود، می گوید: از چند ماه گذشته تمام برنامه‌ریزی‌های لازم انجام شده و از سخنرانان مطرح نیز دعوت شده است . ظرفیت در نظر گرفته برای معتکفین نیز هم چون سال های گذشته ۸۰۰ در نظر گرفته شده و در مورد هزینه پرداختی دانشجویان نیز در حال رایزنی با دانشگاه هستیم تا به downloadمشخصی برسیم .

دانشگاه امیرکبیر میزبان فارغ التحصیلان و دانشجویان

سید جواد طباطبایی ،مدیر اجرایی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه امیر کبیر با اعلام اینکه امسال پذیرای ۷۰۰ دانشجو و فارغ التحصیل خواهیم بود، می‌گوید: مهلت ثبت نام اعتکاف از تاریخ اول اریبهشت ماه آغاز شده و تا ۱۵ اردیبهشت ادامه خواهد داشت و متقاضیان می توانند با مراجعه به سایت http://masjedaut.com اقدام به ثبت نام کنند.

لازم به ذکر است ، فارغ التحصیلان دانشگاه صنعتی امیرکبیر نیز می‌توانند در این مراسم ثبت‌نام و شرکت کنند.

وی می افزاید : مسجد دانشگاه صنعتی امیرکبیر یکی از مساجد با سابقه در برگزاری مراسم معنوی اعتکاف است که سال گذشته میزبان ۷۵۰ دانشجوی معتکف بود. همه ساله تعدادی از دانشجویان خارج از دانشگاه در برنامه اعتکاف دانشگاه صنعتی امیرکبیر ثبت‌نام می‌کنند که به دلیل محدودیت فضا از میان افراد برای حضور در مراسم اعتکاف قرعه‌کشی می‌شود. هرساله بر تعداد علاقمندان برای شرکت در این مراسم افزوده می‌شود، اما اولویت با دانشجویان دانشگاه امیرکبیر و خانواده‌های آنان است.

دانشگاه تربیت مدرس میزبان اساتید دانشگاه‌ها

به گزارش ایسنا، چهارمین اعتکاف استادان دانشگاه‌های استان تهران نیز همچون سال‌های گذشته در دانشگاه تربیت مدرس برگزار خواهد شد و اساتید از تاریخ ۶ الی ۱۷ اردیبهشت ماه مهلت دارند تا در سایت nahad.modares.ac.ir ثبت نام کنند .

انتهای پیام

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم