نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی: مسئله تربیت در دانشگاه‌ها به فراموشی سپرده شده است

یک عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با بیان اینکه اغتشاش فکری وسیع بر ذهن دانشگاهیان حاکم است، گفت: یکی از مشکلات اساسی در جامعه ما احساس حقارت نسبت به غرب است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه آذربایجان شرقی، مهدی گلشنی در مراسم افتتاحیه طرح بصیرت افزایی اساتید دانشگاه صنعتی سهند تبریز افزود: هویت اسلامی و ملی، گمشده افراد جامعه امروز است و مسئله تربیت در دانشگاه‌ها به فراموشی سپرده شده است که تمام این مشکلات نیازمند یک تغییر فکری بنیادین در دانشگاهیان است.

وی ادامه داد: بیشتر طرح هایی که برای بررسی و تصویب به شورای عالی انقلاب فرهنگی فرستاده می شود حالت روزمرگی دارد و طرح دراز مدت در بین آنها خیلی کم به چشم می خورد و این نشان از آن دارد که برخی از مسئولان کشور بیشتر درگیر مسائل روزمره هستند و این اساتید و دانشگاهیان هستند که می توانند با ایجاد تحول فکری در خود و دانشجویان شعارهای انقلاب اسلامی و اسلامی سازی دانشگاه ها را تحقق بخشند.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با بیان اینکه یکی از مشکلات اساسی در جامعه ما احساس حقارت نسبت به غرب است و هویت اسلامی و ملی گمشده افراد جامعه امروز است، اظهار کرد: در تمام جهان مسلمانان فدای سلطه جویی غربی ها شده اند و ما باید با اولویت سنجی در جهت خودکفایی حرکت کنیم. باید دانش آموزان و دانشجویان را با فرهنگ ملی و دینی آشنا سازیم و در جهت اسلامی شدن و احساس برتری نسبت به غربی ها گام برداریم.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

اعزام کاروان دانشگاهیان به عتبات عالیات تا ۲۰ فروردین
احداث ۱۰ خوابگاه دانشجویی در دانشگاه‎های علوم پزشکی کشور
دانشگاه امروز محور و موتور محرک توسعه اجتماعی و سیاسی کشور است
لغو اعزام کاروان‌های دانشگاهیان عمره گزار تا دهم فروردین
نقش نفت در برنامه‌های توسعه‌ای کشور بررسی می‌شود
تسلیت رئیس دانشگاه شریف به روحانی
ایجاد مقاطع ارشد و دکتری رشته های معماری داخلی در دانشگاه آزاد همدان
همکاری‌های دانشگاه‌های علوم پزشکی ایران و استرالیا گسترش می یابد

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم