نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی: مسئله تربیت در دانشگاه‌ها به فراموشی سپرده شده است

یک عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با بیان اینکه اغتشاش فکری وسیع بر ذهن دانشگاهیان حاکم است، گفت: یکی از مشکلات اساسی در جامعه ما احساس حقارت نسبت به غرب است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه آذربایجان شرقی، مهدی گلشنی در مراسم افتتاحیه طرح بصیرت افزایی اساتید دانشگاه صنعتی سهند تبریز افزود: هویت اسلامی و ملی، گمشده افراد جامعه امروز است و مسئله تربیت در دانشگاه‌ها به فراموشی سپرده شده است که تمام این مشکلات نیازمند یک تغییر فکری بنیادین در دانشگاهیان است.

وی ادامه داد: بیشتر طرح هایی که برای بررسی و تصویب به شورای عالی انقلاب فرهنگی فرستاده می شود حالت روزمرگی دارد و طرح دراز مدت در بین آنها خیلی کم به چشم می خورد و این نشان از آن دارد که برخی از مسئولان کشور بیشتر درگیر مسائل روزمره هستند و این اساتید و دانشگاهیان هستند که می توانند با ایجاد تحول فکری در خود و دانشجویان شعارهای انقلاب اسلامی و اسلامی سازی دانشگاه ها را تحقق بخشند.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با بیان اینکه یکی از مشکلات اساسی در جامعه ما احساس حقارت نسبت به غرب است و هویت اسلامی و ملی گمشده افراد جامعه امروز است، اظهار کرد: در تمام جهان مسلمانان فدای سلطه جویی غربی ها شده اند و ما باید با اولویت سنجی در جهت خودکفایی حرکت کنیم. باید دانش آموزان و دانشجویان را با فرهنگ ملی و دینی آشنا سازیم و در جهت اسلامی شدن و احساس برتری نسبت به غربی ها گام برداریم.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

بهره برداری از ساختمان جدید دانشکده پزشکی تا سه سال آینده
پورتال جذب هیات علمی دانشگاه تهران مستقل عمل نمی کند
اعتراض شورای اسلامی شدن دانشگاه ها به دخالت مراجع غیر دانشگاهی
دولت تاکنون مصوبه‌ای در خصوص اراضی دانشگاه شیراز نداشته است
اعزام کاروان دانشگاهیان به عتبات عالیات تا ۲۰ فروردین
ساخت ۱۰ خوابگاه مطلوب و استاندارد در سال آینده/ تدوین دانشنامه برخطر سلامت
پیام تسلیت وزیرعلوم به رئیس جمهور
رتبه‌بندی دانشگاه‌های مشهور جهان در ۲۰۱۵

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم