نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

عزم دولت بلاروس برای توسعه آموزش مجازی

دولت بلاروس قصد دارد برای بهبود و پیشرفت اقتصاد و نظام آموزش عالی خود همکاری با کشورهای ارائه دهنده آموزش مجازی را توسعه می‌دهد.

به گزارش سرویس دانشگاهی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، دولت بلاروس همکاری خود را با کشورهایی که آموزش آنلاین و مجازی ارائه می‌دهند افزایش می‌دهد و بدین ترتیب پای کشورهای غربی را به بازار آموزش عالی شرق اروپا باز می‌کند. یکی از مهمترین این خدمات آموزشی توسط مدرسه عالی بازرگانی «ماگناکارتا»ی آکسفورد ارائه می‌شود. مدرک این دوره از سوی ۳۰۰ دانشکده و دانشگاه سراسر جهان معتبر و به رسمیت شناخته می‌شود.

«یان فریزر» مدیر بازاریابی و توسعه تجاری انجمن کارشناسان بازرگانی انگلیس می‌گوید: آموزش مجازی و راه دور در بلاروس هنوز جا نیفتاده است اما این کشور قصد دارد با گشودن درهای خود به روی کشورهای دیگر، نظام آموزش عالی خود را بهبود دهد و بدین ترتیب خود را برای ورود به سیستم ارزشیابی آموزش عالی اروپا موسوم به پروسه «بولونیا» مهیا کند. این کشور همچنین تلاش می‌کند تا جذب دانشجویان بین المللی خود را افزایش دهد.

به گزارش ایسنا به نقل از یونیورسیتی ورلد نیوز، دولت بلاروس همچنین در حال مذاکره با دولت عراق است تا دانشجویان عراقی بتوانند دوره‌های بازرگانی ارائه شده از سوی مدرسه عالی بازرگانی آکسفورد را در بلاروس پشت سر بگذارند. بدین ترتیب، بلاروس به مقصد ارزانی برای دانشجویان عراقی برای تحصیل در خارج از کشور و اخذ مدرک تحصیلی معتبر تبدیل خواهد شد.

در حال حاضر شاهد افزایش قابل توجه ورود دانشجویان خارجی به بلاروس هستیم. هم اکنون بیش از ۱۷ هزار دانشجو از ۹۸ کشور جهان در این کشور تحصیل می‌کنند.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

لزوم پرداختن اعضای هیات علمی دانشگاهها به آموزش الکترونیک
اختلاف اراضی دانشگاه حل نشود استعفا می‌دهیم
اساتید وقت کافی برای آموزش دانشجویان پزشکی صرف نمی‌کنند
تغییر نام دانشکده خبر دانشگاه آزاد / راه اندازی «نیوز روم»
دانشجویان خارجی به اردوهای نوروزی می‌روند
عدم افزایش شهریه دانشگاه علمی کاربردی در سال ۹۴/ حذف ۱۰درصد رشته‌ها
سیستم درمان، فشار زیادی به آموزش در دانشگاه های پزشکی وارد می‌کند
افزایش خطاهای پزشکی با کشیک‌های سنگین در بیمارستان های آموزشی

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم