نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

عزم جدی وزارت علوم در بسط و گسترش گفتمان وقف در آموزش عالی

معاون اداری، مالی و مدیریت منابع و رئیس کمیته خیّرین وزارت علوم، تحقیقات و فناوری بااشاره به نقش و جایگاه راهبردی خیّرین و واقفین در آموزش عالی کشور، بر عزم جدی وزارت علوم در بسط و گسترش گفتمان وقف در آموزش عالی تاکید کرد.

به گزارش سرویس دانشگاهی ایسنا، دکتر محمد حسین امید با اشاره به رهنمودهای مقام معظم رهبری و راهبرد دولت تدبیر و امید مبنی بر بهره گیری از توان مردمی در پیشبرد امور، استفاده از ظرفیت های بالقوه خیّرین و واقفین در حوزه آموزش عالی کشور را امری مهم و ضروری معرفی کرد.

وی با یادآوری نقش و جایگاه دانشگاهها و مراکز پژوهشی در اقتدار روز افزون کشور، حوزه آموزش عالی را عرصه ای تعیین کننده و آینده ساز معرفی کرد و از خیّرین و واقفین درخواست کرد که با حضور پر رنگ تر در این عرصه وحمایت و تقویت آموزش عالی، در شکوفایی علمی و اقتدار کشور سهیم شوند.

رئیس کمیته خیّرین وزارت علوم در بخش دیگری از سخنان خود، موضوع وقف و خیّرین را جزو گفتمان های اصلی وزارت علوم برشمرد و از تمامی دانشگاهها و مراکز پژوهشی و پارکهای علم و فناوری درخواست کرد که با درک وضعیت کنونی آموزش عالی کشور و در نظر داشتن مشکلات و محدودیت ها، در راستای تبیین و ترویج این گفتمان برنامه ریزی کنند و اقدامات لازم را به عمل آورند.

دکتر امید با اشاره به اقبال عمومی نسبت به دانشگاهها و آموزش عالی، از اقدام خودجوش خیّرین در شهرهای مختلف برای تشکیل بنیادهای حامی دانشگاهها و پارک های علم و فناوری شهر خود تمجید کرد و ضمن اشاره به نقش و جایگاه راهبردی خیّرین و واقفین، بر عزم جدی وزارت علوم در بسط و گسترش گفتمان وقف و خیّرین در حوزه آموزش عالی کشور تاکید کرده و همچنین یادآور شد که در حوزه ستادی نیز برنامه ریزی و بستر سازی لازم در این خصوص با قوت در حال انجام است.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

شرایط پذیرش در دانشگاه فرهنگیان در دستور کار شورای عالی آموزش و پرورش
ثبت‌نام ۸۷۹ هزار و ۴۳۱ داوطلب در آزمون سراسری ۹۴ /برگزاری کنکور ۲۱ خرداد
تحصیل مسن ترین دانشجوی علمی کاربردی در جهاددانشگاهی سمنان
کاهش سهمیه عمره دانشجویی
اعتراض شورای اسلامی شدن دانشگاه ها به مداخلات در فعالیت‌های دانشگاهها
درخواست اساتید دانشگاه‌های هنگ‌کنگ برای استقلال از چین
آموزش روش‌های پیشگیری از ایدز به دانشجویان
پیام تسلیت جامعه دانشگاهی به مناسبت درگذشت مادر روحانی

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم