نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

عرضه ۲۰ عنوان کتاب با موضوع سبک زندگی به دانشگاه‌ها

مدیرعامل نشر معارف از ارائه ۲۰ عنوان کتاب با موضوع سبک زندگی به دانشگاه‌ها خبرداد.

به گزارش خبرنگار دانشگاهی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، پیرمرادیان مدیرعامل نشر معارف در آیین رونمایی از پنج عنوان کتاب سبک زندگی که در محل نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاهها برگزار شد، گفت: در سال ۹۳ تصمیم گرفتیم موضوع جشنواره روشنا را سبک زندگی اسلامی قرار دهیم و بر این اساس این جشنواره در چهار مرحله برنامه ریزی شده و در هر مرحله پنج عنوان کتاب با موضوع سبک زندگی به دانشگاه‌ها عرضه می‌شود.

وی با بیان اینکه اکنون در مرحله اول جشنواره قرار داریم ادامه داد: برای مرحله اول کتاب «زندگی حسینی» که یادداشت‌های عاشورایی و نوشته حجت الاسلام و المسلمین زائری است به همراه ۱۹ عنوان کتاب دیگر در نظر گرفته شده است.

پیرمرادیان در توضیح هدف برگزاری جشنواره روشنا اظهار کرد: علاقه‌مند کردن مردم به مطالعه و ارائه محتواهای سبک زندگی در قالب کتاب به مخاطبان، از جمله اهداف برگزاری این جشنواره است.

مدیرعامل نشر معارف در توضیح چگونگی تهیه کتاب‌ها بیان کرد: مخاطبان می‌توانند کد یک را به شماره ۳۰۰۰۸۵۸۵ ارسال کنند و همچنین با مراجعه به کتابفروشی‌ها خصوصا کتابفروشی «پاتوق کتاب» آنها را تهیه کنند. دانشجویان نیز با مراجعه به دفاتر نهاد رهبری در دانشگاه‌ها می‌توانند نسبت به تهیه کتابها اقدام کنند.

پیرمرادیان در پایان اعلام کرد: حدود ۱۲ هزار عنوان کتاب با ۷۰۰ ناشر در پاتوق کتاب عرضه می‌شود و با راه اندازی ۱۰ فروشگاه کتاب شاهد رشد ۶۰ درصدی فروش کتاب بوده‌ایم.

به گزارش ایسنا، در ادامه نشست خبری سومین جشنواره فرهنگی روشنا، حجت الاسلام و المسلمین زائری به عرضه کتاب زندگی حسینی پرداخت و گفت: بحث سبک زندگی یکی از مسائل مهمی است که رهبر انقلاب از زاویه تمدن سازی به آن تاکید داشته‌اند. همچنین در محرم یکی از محورهایی که باید به آن پرداخته شود، سبک زندگی حسینی است.

وی با ابراز تاسف نسبت به درگذشت جرج جرداق ادامه داد: کسان زیادی هستند که شیفتگی زیادی به حسین (ع) دارند و زندگی مقرون به نیک بختی را می‌توان در دستگاه امام حسین (ع) یافت. در کتاب زندگی حسینی محورهای مختلفی در قالب ۱۷ یادداشت و مقاله آمده است. از موضوع آداب و رسوم و حوزه‌های مختلفی که در سبک زندگی حسینی بود تا برچسبی که مردم به ماشین‌هایشان می‌زنند در کتاب نوشته شده و نگاه تازه‌ای به پدیده‌های اجتماعی دارد.

وی با بیان اینکه جریان تبلیغ و معرفی دین جزو وظایف روحانیت است افزود: همه باید برای تبلیغ دین کوشش کنند. فرهنگ ما در معرض آسیب است در عین آنکه اصالت فرهنگ آنرا بیمه می‌کند اما این بدان معنا نیست که ما وظیفه‌ای برای حفظ آن نداریم.

نویسنده کتاب زندگی حسینی گفت: اگر پیش از این آیین‌ها و آداب و رسوم توسط والدین به فرزندان منتقل می‌شد امروزه این امکان تضعیف شده و انتقال ارزش‌ها و سنت‌ها باید توسط رسانه‌ها صورت گیرد.

وی در پایان با اذعان به اینکه کتابخوانی امروزه در سبک زندگی کمرنگ می‌شود بیان کرد:‌ در سبک زندگی غربی کتابخوانی هر روزه پراهمیت تر می‌شود و امیدوارم روزی شاهد باشیم که در مجالس عزاداری هم کتاب نقش مهمی ایفا کند. مثلا نذر کتاب به عنوان نذر دینی رایج شود و دسته‌های عزاداری به سوی کتابفروشی‌ها روانه شوند.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

آموزش روش‌های پیشگیری از ایدز به دانشجویان
پیام تسلیت جامعه دانشگاهی به مناسبت درگذشت مادر روحانی
صدور مجوز نشریه «تدبیر» معاونت دانشجویی وزارت بهداشت
چابک‌سازی و کاهش بروکراسی دانشگاه آزاد در سال جدید
بازدید معاون وزیرعلوم از طرح ها و پروژه های عمرانی دانشگاه زابل
ایتالیا و ایران همکاری‌های آموزشی و پژوهشی را افزایش می‌دهند
ایجاد رشته دکترای مهندسی عمران در دانشگاه یزد
اعزام کاروان دانشگاهیان به عتبات عالیات تا ۲۰ فروردین

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم