نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

عدم خودباوری، علت اصلی نبود پیوند میان رشته‌های علوم پایه و صنعت است

عضو هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی مشهد با اشاره به اهمیت زیاد رشته‌های علوم پایه گفت: عدم خودباوری علت اصلی نبود پیوند میان رشته‌های علوم پایه و صنعت است

به گزارش خبرنگار علمی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)- منطقه خراسان، دکتر رضا بهاری کاشانی در مراسم اولین سالگرد تاسیس گروه بیوشیمی و بیوفیزیک دانشگاه آزاد اسلامی مشهد اظهار کرد: فرصت‌های تحقیقاتی و مقاله‌هایی که در سطح بین‌المللی مطرح شده‌اند، عموما در بحث‌های مولکولی‌اند نه ماکروسکوپی؛ برای بررسی‌های ماکروسکوپی به توانایی‌های میکروسکوپی نیاز داریم.

وی عنوان کرد: ریسک پذیری کم و میل به فعالیت‌های صرفا علمی، عدم حرکت به سوی کاربرد دانش، عدم شناخت عرصه‌های اجرایی و عدم خودباوری از دلایل پیوند نخوردن علوم پایه با عرصه‌های کاربردی است.

بهاری کاشانی با بیان اینکه «اخیرا بخش‌های اجرایی برآنند تا با هزینه کمتر با مراجعه به بخش‌های علمی دانشجویی به هدف خود برسند» تصریح کرد: دانشگاه از این شیوه عملکرد به عنوان تامین مالی پروژه‌ها، تمرکز اهداف جامعه و دانشگاه، امکان ایجاد شرکت‌های زایشی و دانش‌بنیان و کسب درآمد برای دانشگاه استفاده می‌برد و حمایت می‌کند.

اساتید مسئول افزایش آگاهی و بنیه‌های فکری دانشجویان هستند

به گزارش ایسنا، در ادامه این مراسم حجت‌الاسلام والمسلمین محمد فردوسی‌پور، معاون فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی مشهد با اشاره به اینکه برای علم و فناوری بسترهایی از جمله امنیت فرهنگی لازم است گفت: امنیت فرهنگی موجب به رسیدن به امنیت اجتماعی- سیاسی می‌شود.

وی افزود: هر استادی می‌تواند متناسب با رشته تدریس خود، مباحث دینی را به دانشجویان بازگو کند و نگرش علمی دینی را به آنان بیاموزد.

فردوسی‌پور با بیان اینکه «علاوه بر نظارت و کنترل سازمانی و سیاسی باید نظارت همگانی هم داشته باشیم» اظهار کرد: امر به معروف و نهی از منکر، تولی و تبری و افزایش فرهنگ علوی در جامعه، وظیفه هر دانشجو است.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

برنامه‌های دانشگاهها برای بزرگداشت روزشهدا
لزوم بازنگری جدی در آموزش داروسازی عمومی
امیدواریم اتفاقات اخیر دانشگاه فردوسی موجب تحکیم استقلال دانشگاه شود
مصرانه پیگیر راه اندازی مرکز بین المللی دانشگاه پیام نور هستیم
برگزاری اولین آزمون استخدامی مشترک فراگیر دستگاه‌های اجرایی
آغاز ثبت نام اعتکاف مسجد دانشگاه تهران
ابلاغ آیین‌نامه جدید استعدادهای درخشان به دانشگاه‌ها+ جزییات تغییرات
دانشگاه های علوم پزشکی آموزش را فدای پژوهش های غیر کاربردی کرده اند

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم