نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

عدم خودباوری، علت اصلی نبود پیوند میان رشته‌های علوم پایه و صنعت است

عضو هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی مشهد با اشاره به اهمیت زیاد رشته‌های علوم پایه گفت: عدم خودباوری علت اصلی نبود پیوند میان رشته‌های علوم پایه و صنعت است

به گزارش خبرنگار علمی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)- منطقه خراسان، دکتر رضا بهاری کاشانی در مراسم اولین سالگرد تاسیس گروه بیوشیمی و بیوفیزیک دانشگاه آزاد اسلامی مشهد اظهار کرد: فرصت‌های تحقیقاتی و مقاله‌هایی که در سطح بین‌المللی مطرح شده‌اند، عموما در بحث‌های مولکولی‌اند نه ماکروسکوپی؛ برای بررسی‌های ماکروسکوپی به توانایی‌های میکروسکوپی نیاز داریم.

وی عنوان کرد: ریسک پذیری کم و میل به فعالیت‌های صرفا علمی، عدم حرکت به سوی کاربرد دانش، عدم شناخت عرصه‌های اجرایی و عدم خودباوری از دلایل پیوند نخوردن علوم پایه با عرصه‌های کاربردی است.

بهاری کاشانی با بیان اینکه «اخیرا بخش‌های اجرایی برآنند تا با هزینه کمتر با مراجعه به بخش‌های علمی دانشجویی به هدف خود برسند» تصریح کرد: دانشگاه از این شیوه عملکرد به عنوان تامین مالی پروژه‌ها، تمرکز اهداف جامعه و دانشگاه، امکان ایجاد شرکت‌های زایشی و دانش‌بنیان و کسب درآمد برای دانشگاه استفاده می‌برد و حمایت می‌کند.

اساتید مسئول افزایش آگاهی و بنیه‌های فکری دانشجویان هستند

به گزارش ایسنا، در ادامه این مراسم حجت‌الاسلام والمسلمین محمد فردوسی‌پور، معاون فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی مشهد با اشاره به اینکه برای علم و فناوری بسترهایی از جمله امنیت فرهنگی لازم است گفت: امنیت فرهنگی موجب به رسیدن به امنیت اجتماعی- سیاسی می‌شود.

وی افزود: هر استادی می‌تواند متناسب با رشته تدریس خود، مباحث دینی را به دانشجویان بازگو کند و نگرش علمی دینی را به آنان بیاموزد.

فردوسی‌پور با بیان اینکه «علاوه بر نظارت و کنترل سازمانی و سیاسی باید نظارت همگانی هم داشته باشیم» اظهار کرد: امر به معروف و نهی از منکر، تولی و تبری و افزایش فرهنگ علوی در جامعه، وظیفه هر دانشجو است.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

اعتراض جمعی از دانشجویان داروسازی به برخی تحولات در این رشته
کمبود نیروی متخصص پرستاری، از مشکلات دانشجویان علوم پزشکی تهران
ثبت نام متقاضیان ادامه تحصیل کارشناسی بدون آزمون دانشگاه آزاد
انتصاب دبیرعلمی مسابقات مناظره دانشجویان
امشب،آخرین مهلت ثبت نام کنکور۹۴/کاهش ۱۶درصدی داوطلبان
نشست مشترک معاون فرهنگی و اجتماعی با ایثارگران وزارت علوم
مصرانه پیگیر راه اندازی مرکز بین الملی دانشگاه پیام نور هستیم
اعلام نتایج آزمون جامع علوم پایه و پیش کاروزی دانشگاه آزاد

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم