نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

عدم برگزاری متمرکز ترم تابستانی دانشجویان شاهد و ایثارگر وزارت بهداشت از سال آینده

مدیرکل امور دانشجویان شاهد و ایثارگر وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور بیان کرد: متاسفانه از سال‌های قبل تاکنون برگزاری ترم‌های تابستانی مطابق آیین‌نامه نبوده است.

به گزارش خبرنگار دانشگاهی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) – منطقه خراسان، دکتر سیدمحسن رحیمی در اختتامیه کارگاه آموزشی، توانمندسازی و روش مهارت‌های ارتباطی اساتید مشاور و مدیران شاهد و ایثارگر کشورگفت: معمولا دانشجویانی از ترم تابستانی استفاده می‌کنند که دارای بنیه علمی ضعیف‌تری هستند و آموزش دروس تخصصی در طی یک ماه و نیم به توانایی آنان نمی‌افزاید.

وی ادامه داد: به نتیجه رسیده‌ایم که از سال آینده ترم تابستانی به صورت متمرکز برگزار نشود، مگر برای تعدادی از دانشجویان با شرایط خاص در برخی از دانشگاه‌ها تا از این فرصت استفاده نمایند.

رحیمی خاطرنشان کرد: بنیاد شهید وظایف سنگینی بر عهده دارد که یک بخش آن مسائل آموزشی است که به آن توجه خاصی داریم.

مدیرکل امور دانشجویان شاهد و ایثارگر وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور با اشاره به اینکه بحث شهریه و کمک هزینه‌های دانشجویان ایثارگر از دغدغه‌های فکری آنان است، خاطرنشان کرد: نیازمند تغییرات در قانون هستیم که دانشجویان شاهد از دغدغه‌های فکری در این زمینه دور شوند.

وی افزود: در بخش نقل و انتقالات مشکلاتی وجود دارد، زیرا دانشجویانی که دارای رتبه‌های پایین‌تری هستند، صرف آنکه به شهر خود منتقل شوند، به دانشگاه‌های بزرگتر با سطح علمی بالاتری می‌آیند که به نظر اساتید از مشکلات بزرگ در حوزه آموزشی است.

رحیمی در پایان با بیان اینکه «افراد محصل در دانشگاه‌های بین‌الملل از بخش متمول جامعه هستند و از نظر فرهنگی تفاوت‌هایی با دانشجویان شاهد دارند» بیان کرد: حضور دانشجویان شاهد و ایثارگر در پردیس بین‌الملل افزایش یافته است و این مساله امکان دارد مشکلاتی را به وجود بیاورد.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

مرکز مشاوره دانشجویی دانشگاه تهران، ممتاز شد
اعزام دانشگاهیان به عتبات عالیات تا ۲۰ فروردین
معافیت مالیاتی خیرین آموزش عالی
اعزام نوروزی کاروان‌های دانشگاهی به عتبات عالیات
هیئت ممیزه دانشگاه شیراز اعلام کرد: اختلاف اراضی دانشگاه حل نشود استعفا می‌دهیم
راه‌اندازی دو رشته جدید در دانشگاه علوم پزشکی تهران
فردفرهنگی باید به دانش و آگاهی مجهز باشد/ نیروسازی برای انقلاب وظیفه معاونت فرهنگی است
پیام تسلیت رئیس دانشگاه امیرکبیر به روحانی

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم