نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

ظرفیت‌های ویژه خوزستان برای کمک به دانشگاه‌های کشورهای منطقه

رئیس دانشگاه جندی شاپور دزفول گفت:​ استان خوزستان ظرفیت​های ویژه​ای در کمک به دانشگاه‌های کشورهای منطقه دارد.

محمدرضا عصاری در گفت‌وگو با خبرنگار دانشگاهی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)​ منطقه‌خوزستان،​اظهارکرد:​ در حاشیه نشست وزرای علوم و آموزش عالی کشورهای عدم تعهد در تهران جلسه‌ای با وزیر علوم سوریه با حضور سفیر این کشور برگزار شد که در آن راهکارهای گسترش همکاری بین دانشگاه​های دو کشور مورد بحث قرار گرفت.

وی افزود: شرایط ​استان خوزستان در پذیرش دانشجو و تعامل​ بین دانشگاه​های کشورهای عدم تعهد مهیاتر است و دانشگاه جندی شاپور دزفول در تربیت نیروی فنی و علوم انسانی از ظرفیت بسیار بالایی برخوردار است و وزیر علوم بر این موضوع تاکید دارند.

رئیس دانشگاه جندی شاپور دزفول با اشاره به مطرح‌شدن استفاده از پتانسیل و ظرفیت‌های دانشگاه​های ایران جهت کمک به این کشور در این نشست، تصریح‌کرد: اعطای بورسیه دانشجویی، تبادل داده​های علمی و همکاری در زمینه​های پژوهشی در این جلسه جهت ترمیم و تکمیل بدنه آموزش عالی سوریه مطرح و توافقاتی انجام شد و پیش​نویس این تفاهمات آماده شده و انعقاد توافق​نامه رسمی منتظر امضای وزیران علوم دو کشور است.

عصاری خاطرنشان‌کرد: جنگ در کشور سوریه آسیب بسیاری به ساختارهای این کشور وارد کرده و هیات​های علمی دانشگاه مجبور به مهاجرت شدند که این برای آینده سوریه تهدید بزرگی است.

وی عنوان‌کرد:​ کشورهای در حال توسعه و عضو گروه عدم تعهد باید از امکانات عمومی با کیفیت برخوردار باشند تا بتوانند برخی از عقب​ماندگی‌های خود در حوزه آموزش عالی را جبران کنند و در دیدارهایی که طی ۳ روز صورت گرفت در خصوص تعامل با کشورهای سوریه و عراق تاکید شد.

رئیس دانشگاه جندی شاپور دزفول بیان‌کرد: این دانشگاه و دیگر دانشگاه​های استان از لحاظ فنی و ساختاری پتانسیل‌های بالا و آمادگی​ ویژه​ای جهت پذیرش دانشجو از کشورهای همسایه دارند.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

شرایط پذیرش در دانشگاه فرهنگیان در دستور کار شورای عالی آموزش و پرورش
ثبت‌نام ۸۷۹ هزار و ۴۳۱ داوطلب در آزمون سراسری ۹۴ /برگزاری کنکور ۲۱ خرداد
تحصیل مسن ترین دانشجوی علمی کاربردی در جهاددانشگاهی سمنان
کاهش سهمیه عمره دانشجویی
اعتراض شورای اسلامی شدن دانشگاه ها به مداخلات در فعالیت‌های دانشگاهها
درخواست اساتید دانشگاه‌های هنگ‌کنگ برای استقلال از چین
آموزش روش‌های پیشگیری از ایدز به دانشجویان
پیام تسلیت جامعه دانشگاهی به مناسبت درگذشت مادر روحانی

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم