نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

طرح یکسان‌سازی شهریه‌ دانشگاه‌ها در شرق آفریقا

بیش از ۱۰۰ دانشگاه عضو شورای بین‌دانشگاهی شرق آفریقا (IUCEA) دریافت شهریه‌های بالا از دانشجویان خارجیِ کشورهای بروندی، کنیا، روآندا،‌ تانزانیا و اوگاندا را متوقف کردند.

به گزارش سرویس دانشگاهی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، از این پس دریافت شهریه بالا از دانشجویان پنج کشور شرق آفریقا که عضو انجمن شرق آفریقا هستند در بیش از ۱۰۰ دانشگاه عضو شورای بین دانشگاهی شرق آفریقا متوقف می‌شود. بر همین اساس هر دانشجویی که برای تحصیل به یکی از این پنج کشور مراجعه کند به همان اندازه که در کشور خود شهریه می‌پردازد در این کشورها نیز شهریه پرداخت خواهد کرد. این در حالیست که دانشجویان خارجی در این کشورها در حال حاضر باید ۲۰ تا ۳۰ درصد بیش از دانشجویان بومی شهریه بپردازند.

به گزارش ایسنا به نقل از یونیورسیتی ورلد نیوز، «مایونگا انکونیا» دبیر اجرایی IUCEA‌ می‌گوید: وضع شهریه یکسان در دانشگاه‌های دولتی و خصوصی کشورهای شرق آفریقا نخستین گام برای یکسان سازی آموزش عالی در منطقه محسوب می‌شود.

«انکونیا» افزود: هدف اصلی IUCEA ایجاد بستری است که در آن دانشجویان بتوانند آزادانه در کشورهای منطقه تحصیل کنند. در همین راستا IUCEA‌ قصد دارد یک چارچوب منطقه‌ای ارزشیابی آموزش عالی ارائه دهد تا نظام ارزشیابی و اعطای مدرک در این کشورها یکسان شود.

انتهای پیام

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم