نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

طرح کنیا برای تاسیس ۲۰ دانشگاه دولتی جدید

دولت کنیا قصد دارد در مناطقی که هم‌اکنون از داشتن موسسات آموزش عالی محروم هستند، ۲۰ دانشگاه دولتی جدید تاسیس کند.

به گزارش سرویس دانشگاهی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، ‌دولت کنیا از تاسیس ۲۰ دانشگاه دولتی جدید با هدف کمک به مناطق فاقد دانشگاه خبر داد. طرح تاسیس دانشگاه‌های جدید در حال حاضر در مجلس سنای کنیا در دست بررسی است. این طرح به عنوان بخشی از سیاست‌های کلان این کشور برای تبدیل ۴۷ بخش کنیا به بخش‌های خودمختار تحت یک سیستم دولتی خواهد بود که از سال پیش کلید خورده است. کارشناسان آموزشی و سناتورهای کنیا می‌گویند مناطقی که موسسات آموزش عالی ندارند، نسبت به مناطقی که از این امکانات بهره مند هستند سطح آموزشی و ارزشیابی پایین تری دارند.

به گزارش ایسنا به نقل از یونیورسیتی ورلد نیوز، لایحه دانشگاه‌های کنیا در سال ۲۰۱۴ میلادی با هدف تاسیس یک دانشگاه دولتی در هر یک از بخش‌های کشور به عنوان مرکز تحقیقاتی آن ناحیه ارائه شد. در این لایحه از موسسات آموزش عالی خواسته شده تا تمرکز خود را متوجه تحقیقات و نیازهای ملی و دولت‌های منطقه‌ای مرتبط با ناحیه خود کنند.

به عنوان مثال منطقه‌ای مانند «تورکانا» که کنیا به تازگی در آنجا موفق به کشف منابع نفتی شده فعالیت‌های تحقیقاتی خود را معطوف به معدن و کشف نفت و گاز خواهد کرد در حالی که فعالیت‌های موسسات آموزش عالی در منطقه «کیسومو» به تحقیقات مرتبط با آب متمرکز خواهد شد. هدف کنیا از انجام این طرح توسعه بیشتر فضای آموزشی این کشور است.

اوایل سال گذشته نیز این کشور ۱۵ کالج را به عنوان دانشگاه کامل ارتقا داد تا ظرفیت این دانشگاه‌ها را به پذیرش سالانه ۱۰ هزار دانشجوی بیشتر افزایش دهد.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

اعتراض جمعی از دانشجویان داروسازی به برخی تحولات در این رشته
کمبود نیروی متخصص پرستاری، از مشکلات دانشجویان علوم پزشکی تهران
ثبت نام متقاضیان ادامه تحصیل کارشناسی بدون آزمون دانشگاه آزاد
برگزاری دوره الکترونیک ۶ رشته در دانشگاه خوارزمی
انتصاب دبیرعلمی مسابقات مناظره دانشجویان
امشب،آخرین مهلت ثبت نام کنکور۹۴/کاهش ۱۶درصدی داوطلبان
مصرانه پیگیر راه اندازی مرکز بین الملی دانشگاه پیام نور هستیم
اعلام نتایج آزمون جامع علوم پایه و پیش کاروزی دانشگاه آزاد

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم